ההנהלה הזמנית הראשונה (הפועל אוסישקין)

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ההנהלה הזמנית הראשונה הינה ההנהלה אשר תיפקדה בשנה הראשונה להקמתה של הפועל אוסישקין. היא כיהנה במשך כשנה מיום הקמת הקבוצה ב-25.7.2007, עד לקיום הבחירות הראשונות להנהלת העמותה ב-17.8.2008.

חברי ההנהלה

חברי ההנהלה הראשונה נבחרו למעשה ע"י מייסדי הקבוצה. ביניהם נמנו:

  • מאור הראל - אוהד מוכר בשער 5 המקורב לארגון אולטראס הפועל. נמנה בין 3 מייסדי הפועל אוסישקין.
  • נועה סקלי - היו"ר הזמנית הראשונה של הקבוצה. נבחרה עקב ניסיונה הניהולי בעבר כמנהלת סמינר הקיבוצים, והיותה שחקנית עבר של הפועל תל אביב בנשים.
  • יונתן לרנר - אל"מ במילואים, לשעבר רמ"ח תכנון אסטרטגי בחיל האוויר. יועץ ארגוני לעניינים אסטרטגיים.
  • אבי כץ - מנהל השיוק הראשי של חברת הסיגריות דובק. נבחר לטפל בצד השיווקי של הקבוצה.
  • רמי כהן - איש עסקים ישראלי. נבחר לטפל בגיוס הכספים והקמת מחלקות הנוער ובתי הספר לכדורסל.

בנוסף כיהנו כמנהל הקבוצה יאיר אלישיב, ליאור בן-שי כאחראי קשרי קהילה, יצחק "שחור" לוי כחבר הועדה המקצועית ויו"ר ועדת תפעול ועו"ד ליאור דובדבני כיועץ המשפטי של העמותה.

ציוני דרך ומדיניות

ניהול העמותה

בכהונתה הראשונה הצליחה ההנהלה לגייס כ-650 חברי עמותה אשר שילמו 300 ש"ח דמי חבר כל אחד, כאשר המטרה המוצהרת הייתה לגייס כ-500 חברי עמותה לפחות. סה"כ נבנה תקציב בסך 357 אלף ש"ח[1] שרובו גויס מדמי חבר, הכנסות מכרטיסים, תרומות ומכירת מוצרים נלווים.

בנוסף הסכימה ההנהלה לשלם כ-30,000 ש"ח פיצויים להפועל תל אביב לאחר שזו תבעה את הפועל אוסישקין על מצג שווא שנוצר לטענתה מאחר ששמה ההתחלתי של הקבוצה היה הפועל "אוסישקין" תל אביב.

בניית המועדון

ההנהלה הראשונה הציבה לעצמה למטרה להקים מחלקות נוער, נערים וילדים ובתי ספר לכדורסל וזאת במטרה שהפועל תל אביב תהווה שוב חלק מהקהילה, וכן על מנת ליצור בסיס אוהדים לעתיד. סה"כ קמו בשנה הראשונה כ-8 מחלקות שונות.

המטרה החשובה מכל הייתה כמובן בניית הקבוצה. לשם כך גויס כמאמן איש מקצוע מנוסה בליגות הנמוכות אורי שלף, אשר בנה סגל חזק המכיל שחקני ליגת על לשעבר. הקבוצה רמסה ללא תנאי את ליגה ב' מחוז דן ועלתה ליגה ללא הפסד, כאשר היא מצרפת בדרך גם את גביע האיגוד לליגה ב' לארון הגביעים.

בנוסף התעסקה ההנהלה רבות בנושא המחסור באולם. את מרבית משחקיה בתחילת העונה שיחקה הקבוצה בקרית הצעירים ברמת השרון, ואת המחצית השנייה של העונה באולם הדר יוסף בתל אביב. זאת בעיקר משיקולים כספיים ולוגיסטיים - עלות האולם בתל אביב הייתה יקרה יותר וכן סבל מעומס רב במשתמשים.

ביקורת

  • התשלום להפועל תל אביב: זכה לביקורת ע"י חלק מהאוהדים שזעמו על כך שכספי הקבוצה ניתנים ללא הצדקה, אך הנהלת הקבוצה הסבירה כי מאחר והבוררות הינה סופית וללא אפשרות משפטית לערעור, עדיף לעמותה להימנע מקנס גדול פוטנציאלי ולשלם סכום זעום זה על מנת לסגור את הפרשה.
  • האולם - ביקורת נוספת הייתה על האולם בו שיחקה הקבוצה. רבים מהאוהדים סברו כי על הקבוצה לשחק בקרית הצעירים ולא בהדר יוסף וזאת מטיעונים שונים - בין השאר כי האולם בקרית הצעירים מקנה תחושה ביתית יותר ודומה באופיו יותר לאולם אוסישקין ההיסטורי, מאחר והאולם בהדר יוסף מזוהה עם מכבי תל אביב וחלק ממשרדיה יושבים בו, וכן בטענה כי על הקבוצה לא לשחק בתל אביב כל עוד הפועל תל אביב אינה רצויה ומופלית על ידי העירייה. עם זאת הנהלת הקבוצה התעקשה על המעבר להדר יוסףף וזאת מאחר וראתה חשיבות בכך שכקבוצה תל אביבית הפועל אוסישקין תשחק בתל אביב, על מנת לקבל הקצבות מעיריית תל אביב ועל מנת להבהיר שיש לתת להפועל אוסישקין עדיפות במקרה שיבנה אולם להפועל תל אביב.
  • הקשר עם העירייה - המחלוקת פרצה כאשר מספר אוהדים אשר נטלו חלק במרדף אחרי חולדאי כחלק מהמחאה בעקבות הריסת אוסישקין צפו ביו"ר הקבוצה סקלי כשהיא משתתפת במסגרת תפקידה כנציגת ועד שכונה באירוע בו נכח גם חולדאי ואף ישבה בשולחן משותף עימו. בכך ראו חלק מהאוהדים סימן לשיתוף פעולה עם האיש האחראי להריסת אוסישקין. אירוע משמעותי נוסף התרחש במשחק התרמה לנבחרת החרשים בו מוטי אמברם, פקיד מטעם העירייה, העניק צ'ק מאת רון חולדאי לנבחרת החרשים לעיני המצלמות. אוהדים רבים זעמו בטענה כי הפועל אוסישקין שיתפה פעולה עם מהלך יחסי ציבור לרון חולדאי. ההנהלה הסבירה כי לא ידעה על המהלך ולו הייתה יודעת הייתה מונעת אותו, אך האוהדים לא קיבלו את טענותיה.

כתוצאה מכך נוצרה מעין תסיסה ביציעים שהובילה לכך שמספר קטן של אוהדים החלו לקלל מדי משחק את יו"ר הקבוצה ולקרוא להתפטרותה.