עונת 1965/66 (כדורגל) מחזור 28

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Davar 170466 pic.jpg
עונה 1965/66
מסגרת ליגה לאומית
מחזור/סיבוב מחזור 28
תאריך 16/4/1966
יריבה בני יהודה
מקום אצטדיון בלומפילד
תוצאה 1:0
צופים 15,000

תיאור המשחק

אצטדיון בלומפילד כמעט והתמלא בציפייה של אוהדי הפועל לנצחון אשר יבטיח את הזכייה באליפות מעשית ללא תלות בתוצאות היריבה בצמרת מכבי נתניה. לאחר ששבוע לפני כן הציגו הקבוצות משחק חלש, הפעם השתפרה הרמה והמשחק היה רווי אירועים. בסופו של דבר הבקיעה הפועל את שער הנצחון מידי המגן הצעיר פייגנבוים והבטיחה זכייתה באליפות מאחר ונתניה סיימה בתיקו את משחקה מול הפועל ר"ג.

טריויה

  • זהו נצחון ראשון להפועל לאחר 4 תוצאות תיקו רצופות
  • שני מחזורים לסיום מגדילה הפועל את הפער מנתניה ל-5 נקודות ומבטיחה את הזכיה באליפות
  • זהו שבוע שני ברציפות שהקבוצות מתמודדות במסגרת הליגה בבלומפילד, לאחר ששבוע לפני כן נפגשו כשהפועל היא המארחת. אז כאמור הסתיים המשחק בתוצאה 0:0

מהלך המשחק

במחצית הראשונה הפגינה בני יהודה עדיפות ושלטה במגר. בדקה ה-18 הגיעה ההזדמנות הטובה ביותר במחשק של בני יהודה כאשר גרונדמן הרים את הכדור וטסה נגח מקרוב היישר לידי ידיו של שוער הפועל אלקיים. מלבד זאת בסה"כ ההגנה החזקה של הפועל הצליחה לבלום את התקפות הזהובים.

במחצית השנייה בא לידי ביטוי הכושר הגופני העדיף של הפועל שהחלה לתקוף וליזום. בדקה ה-65 חל האירוע המשמעותי במשחק. "שים" בעט בעיטת עונשין מ-18 מטר שנהדפה ע"י שוער בני יהודה אהרון לקרן. הקרן הראשונה הורחקה שוב לקרן. חזום הרים את הכדור, אהרון הדף החוצה, נוריאלי השתלט על הכדור ובעט למשקוף, וניתז משם לרגלי פייגנבוים שבעט לשער והכניע את אהרון. שער ששווה אליפות.

הרכבים

שער האליפות

הפועל תל אביב: דני אלקיים; שים בן יהונתן, שייע פייגנבוים, שבי בן ברוך, דוד פרימו, א. לוי; אברהם פרידריך, יחזקאל חזום, גדעון טיש; חיים נוריאלי, ג'ורג' בורבה.

בני יהודה: ש. אהרן; מ. כהן, מגעאר, גרונדמן, שאשו, מהלל; אלמוג, טסה, מזרחי, עוזרי, ש. כהן (סלומון).

שפט: משה אשכנזי

קישורים חיצוניים