פתיחת התפריט הראשי

ויקיפועל β

עונת 1980/81 (כדורגל) מחזור 11

Svg2raster.jpeg
עונה 1980/81
מסגרת הליגה הלאומית
מחזור/סיבוב מחזור 11
תאריך 29/11/80
יריבה מכבי ת"א
מקום אצטדיון בלומפילד
תוצאה 0:3
צופים 20,000

תיאור המשחק

במחזור ה-11 של עונת 1980/81, התייצבה אחת הקבוצות היותר טובות שהעמידה הפועל תל אביב בתולדותיה, למשחק דרבי מול היריבה העירונית השנואה מכבי תל אביב. עד השלב הזה של העונה הייתה הפועל הקבוצה הבולטת בליגה, כשהיא מפגינה יכולת מרשימה בכל משחקיה פרט למשחק ההפסד במחזור התשיעי להפועל ב"ש, משחק שהוריד אותה מהפסגה למקום השני. הפועל הגיעה לדרבי הזה אחרי שלא ניצחה את מכבי מאז עונת 75/6, וידעה שהפעם היא חייבת ניצחון, גם בשביל להחזיר לעצמה את ההגמוניה העירונית אחרי שנים קשות בעשור שחלף, גם בשביל מאבקי הצמרת ובעיקר על מנת שלא לאכזב את המוני האוהדים באדום שהגיעו באותו יום לבלומפילד, שהיה מלא בכ-20,000 צופים, שהיוו רוב מוחץ מול הקהל של מכבי, שבקושי מילא את שערים 10-11.

למשחק עלתה הפועל עם אריה בז'רנו, נמרוד דרייפוס, יעקב אקהויז, יוסי זאנה, גבי לסרי, ג'ימי טורק, משה סיני, קובי זיתוני, שבתאי יחבס, אמיר ליברמן ושבתאי לוי. הפועל התחילה את המשחק באגרסיביות ותקפה את השער של משה מרכוס כבר מהפתיחה, כשמכבי לא מצליחה להתמודד מול שטף המשחק של הפועל. השער הראשון במשחק הובקע בדקה ה-26, כשהרמה משמאל הגיעה אל שבתי לוי, שהוריד בראש את הכדור לאמיר ליברמן הצעיר, שמ-5 מטר המשיך עם הראש לתוך השער. 1-0 להפועל תל אביב בדרבי, ובלומפילד האדום היה על סף התפוצצות. אבל הרגע הגדול ביותר במשחק הגיע ארבע דקות מאוחר יותר - גי'מי טורק השתחרר מהשמירה הלוחצת של קפלן, וממרחק של כמעט חצי מגרש הרים את הכדור לעבר רחבת ה-16 של מכבי, שם דאג להמשיך שבתאי לוי בוולה ברגל שמאל לפינה הנגדית של משה מרכוס, מול הפנים של אוהדי מכבי בשער 11. שער ענק ששולח את כל האוהדים שלנו לשמיים. הנצחון המיוחל קרוב. במחצית השניה הפועל לא הורידה הילוך והמשיכה ללחוץ במטרה למחוץ את מכבי. בדקה ה-62 שולח משה סיני ממרכז המגרש כדור לעבר רחבת ה-16, שם מתגבר שבתאי לוי על שחקני ההגנה הצהובים בעזרת המהירות שלו, מוריד לקרקע את מרכוס ושולח את הכדור לפינה הנגדית – 3:0 ענק להפועל, ובלומפילד כולו רועד. משלב זה ועד לסיום התרכז הקהל של הפועל בקריאות אולה למסירות של שחקניו, ובשאגות 1-2-3 כשהכדור ברגליהם של שחקני מכבי.

בסיום המשחק עלתה הפועל בחזרה למקום הראשון בטבלה, ממנו לא ירדה עד סוף העונה – עונה בה שברה בצורת שנמשכה מאז האליפות ב-69'. מכבי, אגב, ירדה בסיום המשחק אל מתחת לקו האדום.


תיאור המשחק מתוך פנזין באסה, 28.11.2004

קישורים חיצוניים