åé÷éôåòì áôééñáå÷ Donations
עונת 2000/01 (כדורגל) מחזור 11

מתוך ויקיפועל
ראשי > כדורגל > 2000/01 > ליגה > עונת 2000/01 (כדורגל) מחזור 11
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Svg2raster.jpeg
עונה 2000/01
מסגרת ליגת העל
מחזור/סיבוב מחזור 11
תאריך 6/11/00
יריבה מכבי תל אביב
מקום אצטדיון בלומפילד
תוצאה 1:0
צופים

אלימלך וקינן השאירו את ת"א אדומה

שלושה גיבורים היו לדרבי הגדול של ת"א. אוסטרץ', שהעלה את הפועל ליתרון מוקדם, אלימלך עם הצלות גדולות, והשופט קינן שפסל שער חוקי. התוצאה: הפועל ת"א נותרת בקרבת הצמרת ומכבי ת"א עדיין לא התחילה את העונה

  • סיקור אתר וואלה


הדרבי הגדול של ת"א, הראשון לעונה זו, סיפק הצגה דרמטית, שבסיומה הפועל נשארה חזק במאבקי הצמרת ומכבי תתחיל כנראה לתכנן כבר את העונה הבאה.

במכבי יכולים להיות מעודדים מהמשחק, ללא ספק הטוב ביותר של הקבוצה העונה, ומיכולתם של שני הזרים החדשים, טיחונוב ובעיקר הורבאט. עושה רושם שההונגרי הולך להיות אחד החלוצים הטובים שהגיעו לארץ.

הפועל הציגה משחק אפור וגם אם לקחת בחשבון את העובדה ששיחקה 40 דקות בנחיתות מספרית, זו לא היכולת אותה רוצים ומצפים האוהדים לראות מהדאבליסטית.

המשחק נפתח בסערה. בחמש הדקות הראשונות דווקא שחקני מכבי נראו נלהבים יותר, אך בדקה ה-6 נשמעו בבלומפילד רק האוהדים האדומים. עמרי אפק מסר לאוסטרץ', שלא היה מכוסה בצד ימין. החלוץ הסלובני עבר את ברומר שניסה לסגור את החור, עבר גם את מני לוי ומול וזיר בעט לפינה ופנימה- 0:1 להפועל.

בדקות שאחרי השער, נראו שחקני מכבי לחוצים ומבולבלים, לעומת השקט בו התנהל המשחק בצד של הפועל. אך שחקניו של קשטן לא ניצלו זאת ולא הגיעו להזדמנויות כיבוש.

מנגד מכבי הגיעה להזדמנות הממשית הראשונה ליד השער - נמני הוביל מתפרצת ושלח את הורבאט ימינה. ההונגרי המהיר ירה מ-17 מטר כדור שטוח לפינה השמאלית, אך אלימלך הדף בקצות האצבעות.

שחקני מכבי החלו לצאת אט אט מהלם הפיגור וב-10 הדקות האחרונות של המחצית התפתח לחץ כבד על השער של הפועל.

דקה 35: בנין עובר 3 שחקנים במרכז המגרש ומ-25 מטרים בועט כדור חזק, שחולף מעל משקוף השער.

דקה 37: כדור מוגבה לרחבת הפועל וניתז מהכתף של גרשון לעברו של טיחונוב, שדוחק מקרוב פנימה. אך הרמת דגל של הקוון נחמיאס לנבדל והשער, שהיה חוקי למהדרין, נפסל.

דקה 38: ודז'ינסקי פורץ מימין ומעביר כדור רוחב, הורבאט מגיע בקושי ומלטף עם הברך את הכדור, שחומק החוצה ליד הקורה.

דקה 40: בלבול בהגנת הפועל. הורבאט מתוך הרחבה מעביר כדור לרוחב השער, אך אין שום רגל צהובה שתדחוק את הכדור פנימה.

המחצית השניה היתה המשך ישיר של המשחק שהתפתח סמוך לשריקה להפסקה.

דקה 49: מתפרצת של הפועל, טועמה דוהר עם הכדור למרכז הרחבה ונופל לרגליו של וזיר. קינן, בצדק, לא שורק לפנדל.

דקה 51: אדי אלקיים תופס מאחור בחולצתו של דגו ומפיל אותו. צהוב שני ואדום. הפועל נותרת בעשרה שחקנים.

דקה 54: הורבאט פורץ לרחבה, גרשון דוחף אותו עם הכתף ומפיל אותו, אך קינן מתעלם ולא שורק לפנדל.

דקה 55: נמני שולח כדור אלכסוני ארוך לדגו. דגו מצד שמאל, עושה שני צעדים ומ-13 מטר בועט חזק לגוף של אלימלך.

דקה 60: קשטן עורך חילוף כפול - אוסטרץ' ואפק בחוץ, תקוה ורצ'וניצ'ה בפנים. ניר לוין מגיב מיד עם חילוף משלו: אלי ביטון מחליף את ודז'ינסקי.

דקה 61: נמני נופל בין 3 שחקנים ברחבה, אך קינן לא קונה את ההצגה ונמני מקבל צהוב על התחזות.

דקה 71: הורבאט עולה מעל גרשון לכדור גובה במרכז הרחבה ונוגח חזק, אלימלך הודף בקושי מעל המשקוף.

דקה 77: בנין מקבל כדור בין שני שחקני הפועל ברחבה ומפיל את עצמו. הקהל הצהוב יוצא מדעתו מרוב כעס, אך קינן לא נכנע ללחץ ולא שורק לפנדל. עם זאת, למרות ההתחזות מוותר קינן על הצהוב.

דקה 80: הצלת העונה. טיחונוב מגביה כדור קרן, הורבאט גולש לכדור ושולח אותו לחיבורים, אך אלימלך הודף את הכדור פעם אחת ומספיק להתאושש על מנת להקדים את בן דיין ולשלוח את הכדור לקרן.

דקה 83: ניר לוין מוציא את טיחונוב העייף ומכניס במקומו את אופיר חיים.

דקה 85: נמני מגביה לרחבה, ברומר, לאחר נגיחת המשך, נוגח לפינה התחתונה, אלימלך משתטח קולט את הכדור.

קינן מוסיף 3 דקות ובדקה ה-92 מכבי מגיעה הכי קרוב שרק אפשר: כדור שהוגבה לרחבה נהדף לדגו, שמ-12 מטר בועט חזק לפינה. הקהל של מכבי כבר באויר, אך הכדור נהדף על ידי הקורה.

בהמשך אותה התקפה אלימלך יוצא לכדור כ-10 מטרים משערו והודף אותו לא טוב, נמני משתלט על הכדור, עובר את אלימלך, אך בועט לתוך פקעת של שחקני הפועל.

תגובות לאחר המשחק

לאחר המשחק התראיין דרור קשטן לערוץ 5 וכהרגלו לא היה מוכן להודות בסיועה של אלילת המזל: "במחצית השנייה, עם עשרה שחקנים, רק טבעי שהתגוננו יותר. ראינו היום במשחק הרבה מתח והרבה נשמה, בעיקר מצידם של שחקני הפועל".

פיני בלילי דיבר גם הוא על נשמה: "זה היה ניצחון של הנשמה. כולם נתנו משחק הקרבה גדול והניצחון הזה הראה שיש לנו אופי. תל-אביב הייתה ותישאר אדומה".

גיבור המשחק, שביט אלימלך אמר: "עם עשרה שחקנים ברור היה שתהיה לי הרבה עבודה. יש לנו עוד הרבה מה לשפר ואני מאמין שנעשה את זה. אם זה יילך קשה כמו היום, אבל יילך, זה יהיה אפילו יותר מתוק מהעונה שעברה".

אצל המפסידה ניסו כולם להקרין אופטימיות. טל בנין: "צריך להיות מעודדים מהמשחק, פחות מהתוצאה, אבל מהדרך. עוד לא ויתרנו על העונה הזו".

ניר לוין: "לא הגענו למספיק הזדמנויות אחרי שהפועל היו בעשרה שחקנים, אבל גם כך יכולנו להכריע את המשחק. כדורים טיילו ליד השער, כדור פגע בקורה ושביט אלימלך היה מצוין. אני גאה בקהל שלנו, שהגיע בכמות כזו למרות המצב. ברור שבמצבנו אנחנו לא צריכים לחשוב על מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, או הפועל, אלא קודם כל לקחת נקודות".

התוצאה האכזרית מבחינת מכבי, שלחה הביתה אלפי אוהדים צהובים כואבים, המבינים כי אם גם היום מכבי לא ניצחה, אפשר להכניס את העונה הזו לארון ולהתחיל להסתכל קדימה. "דרך" הייתה להם כבר מספיק.

הפועל, למרות כל הדיבורים על "זו לא אותה קבוצה של העונה שעברה", נמצאת עם הפנים לצמרת הגבוהה וצמצמה את הפער מבית"ר ירושלים ל-4 נקודות בלבד וממכבי חיפה ל-6.

🎥 קישורים חיצוניים

כלים אישיים
תרומות