עונת 2003/04 (כדורגל) מחזור 13

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Svg2raster.jpeg
עונה 2003/04
מסגרת ליגת העל
מחזור/סיבוב 13
תאריך 21/12/2003
יריבה מכבי חיפה
מקום קריית אליעזר
תוצאה 1-0
צופים

מהלך המשחק

בדקות הראשונות של המשחק היו אלה המארחים שיזמו יותר, אולם הגנת האדומים הצליחה לבלום אותם, לעיתים באגרסיביות יתר, כמו בתיקול הקשה שביצע לריאה קינגסטון על ג'ובאני רוסו במרכז המגרש, שכמעט עלה לו בכרטיס אדום כבר בדקה השלישית. לרוע המזל, נראה כי היה זה האירוע הבולט בעשרים הדקות הראשונות, במהלכן ייצרו שתי הקבוצות התקפות חסרות דמיון, שלא הבשילו לאף מצב הבקעה רציני.

25 דקות נוספות עברו ללא שום בעיטה מסוכנת למסגרת. אפילו טעות קשה של יוסי רוזן במרכז המגרש בדקת הסיום של המחצית, שהניבה התקפת נגד של חיפה, מול עורף חשוף, לא הבשילה לשום דבר - אפילו לא בעיטה לעברו של שביט אלימלך. אלימלך, כמו ניר דוידוביץ' בצד השני של המגרש נותרו משועממים וחסרי מעש, ממש כמו אותם אוהדים שכן הגיעו למשחק וליוו את השחקנים לחדרי ההלבשה בשריקות בוז.

עוד 15 דקות של פיהוקים עברו על הקהל במגרש ובבית לפני ההזדמנות הראשונה הממשית, שנפלה בחיקה של חיפה. טעות של יגאל אנטבי השאירה את יניב קטן לבד מול אלימלך, אולם החלוץ החיפני היה מסורבל מדי ואיבד הזדמנות פז להבקיע. כעבור דקה כמעט העלה רוזן את האורחים ליתרון, כשסובב כדור חופשי מסוכן לחיבורי הקורות, אולם דוידוביץ' הדף לקרן שלא נוצלה.

המשחק התחמם ובדקה ה-63 נותרה הפועל תל אביב בעשרה שחקנים: שמעון גרשון ספק דחף את רוסו, וכיוון שהיה שחקן ההגנה האחרון לפני השער, ראה את האדום. טל חן החליף את קינגסטון כדי לכפר על יציאתו של גרשון.

הירוקים הגבירו את הלחץ על שערו של אלימלך, שהדף בעיטה חזקה של רוסו וראה איך הכדור ששיחרר אבישי ז'אנו חולף סמוך ליד הקורה. בדקה ה-70, בניסיון לנצל את החסרון המספרי של האדומים, זרק לוי למערכה את דנטה לופז, שהחליף את בן ארצו חורחה בריטס.

בדקה ה-78 הלחץ הירוק נשא פרי: רוסו מסר כדור חזק ושטוח לתיבת החמש, וזנדברג דחק מקרוב לרשת - 0:1 למכבי חיפה. כעבור שתי דקות השאיר איבוזיטו אוגבונה כדור יפה לקלמי סבן, שבעט כדור מסובב ומסוכן אשר חלף ליד קורת השער של דוידוביץ'. עד לסיום היתה חיפה קרובה מאוד לכיבוש השער השני, אך בסופו של דבר שער אחד הספיק לה כדי לצאת לפגרת החורף הקצרה בפסגת הליגה.

נתוני משחק

כובשי שערים

  • הפועל ת"א:
  • מכבי חיפה: מיכאל זנדברג (78')

כרטיסים אדומים

  • הפועל ת"א: שמעון גרשון (63')
  • מכבי חיפה:

הרכבים