פתיחת התפריט הראשי

ויקיפועל β

עונת 2012/13 (כדורגל) מחזור 24

Svg2raster.jpeg
עונה 2012/13
מסגרת ליגת העל
מחזור/סיבוב 24
תאריך 23/02/2013
יריבה הפועל ב"ש
מקום אצטדיון וסרמיל
תוצאה 2:1
צופים 3,500

תאור המשחק

אחרי חמישה משחקים ללא ניצחון השיגה הפועל תל-אביב שלוש נקודות חשובות מול הפועל באר-שבע, עם ניצחון 2:1 בוסרמיל. האדומים הציגו יכולת משופרת בפתיחה ועלו ליתרון משער עצמי, אבל נחלשו בהמשך ואפשרו למארחים לשלוט ואף לאזן את התוצאה. פנדל מדוייק של דמארי החזיר לאדומים את היתרון ואת החיוך לפניהם של האוהדים, עם ניצחון ראשון מזה תקופה ארוכה.

הפועל תל-אביב עשתה ב-20 דקות הראשונות סדרת פעולות אשר לא הציגה במשך עונה שלמה. לחץ על הכדור, הנעת כדור טובה וגם יצירת מצבים ממשיים אפיינו את שיטת המשחק. באותן דקות היא גם עלתה ליתרון מוצדק, אולם השער הזה הפך לחלוטין את המגמה. מקבוצה תוקפת ומסוכנת הפכה הפועל לקבוצה מתגוננת ומפוחדת כאשר השוויון היה באוויר דקות ארוכות. פנדל מדוייק של דמארי הקנה לפרדי דוד ניצחון ראשון אחרי חמישה משחקים, אבל היכולת ממרבית דקות המשחק מחייבת שיפור.

מכת הפציעות שוב אילצה את הפועל לחפש פתרונות יצירתיים עם תפקודו של אנטבי כבלם, שניסה לייצב את מרכז ההגנה לצד מור שושן. הנקודה המדאיגה היא יכולתו של אפולה אדל, שרשום על שער ספיגה נוסף אחרי הדיפה רעה. אלמוג כהן החזיק את האמצע לצד דג'מבה דג'מבה, אבל במחצית השנייה כושר המשחק הירוד של הפועל אפשר למארחים לחזור למשחק, גם בשל האיחור בחילופים של פרדי דוד.

חרף הביקורת אודות היכולת הלא משכנעת ברוב שלבי המשחק, השורה התחתונה היא שלוש הנקודות החשובות בהן זוכים האדומים. במצב בו הקבוצה נמצאת - על סף קריסה מנטאלית - רק ניצחון יכול להוציא קבוצה לדרך חדשה. גם אם הוא מושג תוך כדי משחק חלש ושער ניצחון מטעות של שופט. מהמשחק הזה פרדי דוד צריך לקחת את פתיחת המשחק הטובה, את האופי וכמובן את טעמו של הניצחון, אותו לא חווינו למעלה מחודש.

מהלך המשחק

 • דקה 8: הגבהה של הרוש, אנטבי התרומם מצויין אבל נגח לידיים של אג'ידה.
 • דקה 11: ערבוביה ברחבה אחרי קרן הסתיימה בהרחקה שפגעה בגביש, 0:1 להפועל.
 • דקה 14: הרוש הרים מדוייק, תמוז נגח אבל הכדור ננעץ במשקוף.
 • דקה 63: קוסטה פרץ באין מפריע ובעט מ-20 מטרים, אג'ידה קלט.
 • דקה 68: אלמוג כהן הכניס את נחום לרחבה, זה בעט לא מדוייק ממצב קורץ.
 • דקה 70: פלצ'וק בעט מחוץ לרחבה, אדל הדף רע וגבאי איזן מקרוב – 1:1.
 • דקה 78: דמארי צלל ברחבה וזכה לשריקה. החלוץ בעצמו כבש מהנקודה, 2:1.

נתוני משחק

כובשי שערים:

 • הפועל ת"א: עודד גביש (11 עצמי) עומר דמארי (78 פנדל)
 • הפועל ב"ש: דובב גבאי (70)

כרטיסים צהובים:

 • הפועל ת"א: ניר נחום (44)
 • הפועל ב"ש: תומר סויסה (40), אופיר דוידזאדה (77), פטריק אוסיאקו (77)

הרכבים

הפועל ת"א: אפולה אדל, טיאגו קוסטה, מור שושן, יגאל אנטבי, שמעון הרוש, אריק דג'מבה דג'מבה, אלמוג כהן, ניר נחום (נעאל חוטבא, 90), טל בן חיים (סלים טועמה, 73), עומר דמארי, טוטו תמוז (רועי גורדנה, 83).

הפועל ב"ש: אוסטין אג'ידה, אביתר אילוז, עודד גביש, בן והבה, אופיר דוידזאדה, וויליאם סוארס (אבירם ברוכיאן, 39), פטריק אוסיאקו, רביד גזל, ניקולאס פלצ'וק, תומר סוויסה (סיראז' נאסר, 81), עידו אקסברד (דובב גבאי, 46).

שפט: איתן שמואלביץ'

קישורים חיצוניים