עמותת האדומים

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל עמותת האדומים
עמותת האדומים

עמותת "האדומים" הינה עמותת אוהדי הפועל תל אביב בכדורגל אשר הוקמה בשנת 2012 במטרה ליטול חלק בניהול הקבוצה. היתה בעלת כ-20% מהבעלות על המועדון עד לפירוק הקבוצה. בשנת 2017 פורקה העמותה.

רקע

העמותה הוקמה ב-4 ביולי 2012 בתחילת עונת 2012/13 במטרה לרכוש אחוזי בעלות על קבוצת הכדורגל ולאפשר לאוהדים ליטול חלק בניהולה. העמותה הוקמה כחלק ממהלך לרכישת הבעלות על הקבוצה של קבוצת רמון מידיו של הבעלים אלי טביב לאחר סכסוך ארוך ומתוקשר שלו עם הקהל.

זמן קצר לאחר העברת הקבוצה לידיו של רמון נחתם בינו לבין העמותה הסכם משפטי מחייב. ההסכם הבטיח לנציגי העמותה חברות בדירקטוריון המנהל, וכן במידה ותצליח העמותה לגייס כ-3 מיליון ש"ח (רבע מסכום רכישת הקבוצה הבסיסי ע"י רמון) זכות וטו על שלל נושאים מהותיים בדירקטוריון, כולל בעיקר על זהות הקונה במקרה של מכירת השליטה בקבוצה (דהיינו 50% ממניות הקבוצה).

לבסוף ב-15 בנובמבר 2012 העבירה 2.4 מיליון ש"ח לחיים רמון וקיבלה בתמורה כ-20% בעלות על המועדון שמשמעותם הישירה 3 דירקטורים בהנהלת הקבוצה.

ניהול המועדון

למרות היותה בעלת 20% מבעלי המועדון מודרה העמותה מתהליך קבלת ההחלטות והנתונים הכספיים. הדבר הוביל במהרה לסכסוך בין ראשיה לחיים רמון ואנשי שלומו במועדון. עם הידרדרות המועדון והגידול בגירעון עקב הניהול הכושל חל גם פיחות במעמדה של העמותה בקרב הקהל, ורבים מראשיה התפטרו מאחר שחשו שאינם יכולים להשפיע על התנהלות המועדון. בעונת 2014/15 לאחר שהקבוצה הידרדרה לתחתית הטבלה הסכים לבסוף רמון למנות את בארי בן זאב מהנהלת העמותה כיו"ר חדש למועדון מטעמה. בהמשך לאחר שרמון העביר את גיל ורמוט למכבי ת"א פנתה אליו העמותה וחתמה על הסכם לקבלת זכויות הניהול והמכירה לידיה.

המינוי החדש לא צלח ולאחר זמן קצר פרש בן זאב עקב מחלוקות עם רמון על ניהול המועדון. השפעתה של העמותה התבררה כאפסית, ובהתאם צנח אמון האוהדים בה. עם פירוק הקבוצה איבדה העמותה את שארית אחיזתה במועדון, ולבסוף פורקה באוקטובר 2017.

קישורים חיצוניים

הקמת העמותה

יולי 2012 - חתימת הסכם העקרונות

2015: זכויות ניהול ומכירה

2017: פירוק