åé÷éôåòì áôééñáå÷ Donations
שיחת קטגוריה:שירי שואה

מתוך ויקיפועל
שירי שואה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לדעתי חייבים להוריד את העמוד הזה, אין לי בעיה עם השירים האלה אבל לתת להם עמוד משלהם זה ממש דפוק לטעמי. זה בסדר אם אוריד?

RfWikiAdm 19:22, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) ראשית כל הערה טכנית, כשאתה כותב משהו בדפי שיחה אנא הוסף בתחילת דבריך ארבעה סימני טילדה כדלקמן

~~~~ משהו משהו משהו משהו

על מנת שיתווסף באופן אוטומטי שם המשתמש שלך ושעת כתיבת ההערה בתחילת הכיתוב, אחרת אי אפשר להבדיל בין מה שכל אחד כותב.

בקשר לנושא עצמו - השאלה אם לתת לעמודים האלו עמוד משלהם בויקי היא לא שאלה של טעם. מדובר בחלק מההיסטוריה של הפועל, ובלי ספק נושא בעל חשיבות גדולה ומעורר מחלוקת בעשור האחרון ועל כן הוא ראוי לציון, בלי קשר לדעה האישית של כל אחד מאיתנו בנושא הזה

nadavb 20:19, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) למרות שאני מסכים עם עמדתו של אביעד שאין לשירים האלה מקום ביציע, אני לא חושב שצריך קטגוריה כזאת. הקטגוריות נועדו בשביל לסדר את הדפים ולאפשר למצוא בקלות דפים שקשורים לאותו נושא. אני לא חושב שיש צורך לסדר דפים לפי השאלה אם יש בהם מילה שקשורה לשואה או לא. (למה לא לעשות קטגוריה של שירי נאצה לחולדאי? או קטגורייה של שקשורים בבלומפילד/ אוסישקין? או שירים שקשורים לצבע האדום? כל אלה הם דברים חשובים שקשורים בהפועל, אבל כדרך למיון שירים הם פשוט לא רלוונטים).
הדף שירי שואה לעומת זאת הוא לגיטימי וחשוב לדעתי, כי הוא אכן קשור להוואי ולעולם של הפועל תל אביב,אותו מנסה להציג ויקיפועל.

RfWikiAdm 21:32, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) זה כבר דיון מעט פילוסופי יותר לגבי מה ראוי לקטגוריה או לא. לטעמי השירי תחת הכותרת הזאת ראויים לקטגוריה מהסיבה הפשוטה שלזה נועדה קטגוריה - לאפשר לגולשים בקלות למצוא ערכים דומים בנושא. השאלה היא האם הנושא מספיק מעניין בשביל שהגולשים ירצו לראות בקלות ובמהירות ערכים דומים כאלו, ואם יש מספיק ערכים רלבנטיים.

בויקיפדיה למשל העיקרון היחיד שמציינים לפתיחת קטגוריה הוא שישנם 5 ערכים שנכנסים תחתיה (או שצפויים להיכנס בקרוב), ראו http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94. אני אישית לא חש שיש סיבה רצינית שלא תהיה קטגוריה בנושא שירי השואה.

בקיצור בשורה התחתונה ובלי פתפותי ביצים - אם יש התנגדות עקרונית לקטגוריה הספציפית הזאת, אפשר לפתוח דיון מסודר להצבעה בשער הקהילה בין מפעילי המערכת.

nadavb 22:04, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) לי אישית לא קריטי בכלל. לפתוח הצבעה יהיה מיותר, כי ישתתפו בה במקרה הטוב 3 אנשים- ככה שהתוצאות לא באמת יהיו שוות משהו, לכאן או לכאן.
אם לדעתך זה חשוב, עדיף להשאיר וזהו.

Honigman123 22:19, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time)אם מישהו רוצה למצוא שירי שואה הוא פשוט יכול לכתוב בחיפוש "שירי שואה" והוא מגיע לכל מה שהוא רצה לדעת. לתת לזה קטוגריה נפרדת זה לדעתי מיותר, בטח שזאת הקטגוריה היחידה. אם יש קטגוריה שירי שואה למה אין קטגוריה על בלומפילד ואוסישקין? על אנטי מכבי? למה שירי שואה צריכים לקבל תת קטגוריה נפרדת מאשר שאר השירים הרגילים? אגב אני הזה שכתב את ההודעה הראשונה תודה על המידע לגבי ההודעות

RfWikiAdm 22:46, 6 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) אין קטגוריות בנושאים האלו, כי אף אחד לא חשב שזה חשוב מספיק, פשוט מאד =). אם נושא מסוים נראה לך מספיק חשוב, ויש מספיק ערכים תחתיו, אתה מוזמן לפתוח קטגוריה.

בכל מקרה לא כל דבר שיש ערך עבורו, מייתר אוטומטית את הקטגוריה. יש ערך למשל מאמני הפועל תל אביב (כדורסל). ובכל זאת יש גם קטגוריה:מאמני הפועל תל אביב (כדורסל), כי זה יותר נוח, וכי זה מתנעכן אוטומטית.

ואם כבר נכנסנו לעניינים טכניים - אני רואה שאתה מתחיל לתרום. וזה יפה, ואנחנו מאד (מאד) מעריכים כל משתמש חדש שרוצה לתרום. אבל כמה הערות -

  • כדאי (מאד) כשמכניסים ערכים חדשים לבדוק אם כבר יש ערכים דומים שבנויים בצורה מסויימת. אנחנו משתדלים לשמור על אחידות. למשל הערכים של משחקים בנויים כולם בצורה דומה, וכשפותחים ערך חדש כמו שעשית בעונת 1999/00 (כדורגל) גביע אופ"א סיבוב מוקדם 1 משחק 1 פשוט מעתיקים מערך משחק אחר, ומשנים את הפרטים הרלבנטיים. ראה למשל ערך שנבנה בצורה כזאת הנכונה עונת 1982/83 (כדורגל) מחזור 24
  • מומלץ לעקוב אחרי דף שינויים אחרונים (מקושר מהתפריט בצד) כדי לראות מה עורכים אחרים עושים, וגם איך מגיבים לשינויים שלך, וללמוד מזה. מומלץ ללחוץ על כפתור "הבדל" ליד שינויים שאחרים ביצעו אחריך בערים שתרמת להם, כדי לראות מה שופר

ושוב - תודה!

TrD 16:55, 7 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) אני גם חושב שזה מיותר "ומועדד" תופעה מיותרת.

נ.ב. אתם חושבים ששירי סמים יתפוס?

Honigman123 00:10, 16 אפריל 2011 (Jerusalem Daylight Time) סליחה על התגובה המאוחרת, אין בעיה אתקן את הדף ואנסה לתרום כמה שיותר (למרות שאין לי יותר מידי מידע) לגבי הדף הזה, יכול להיות זה בגלל האירועים שקורים בזמן האחרון כמו המקרה מול טבעון שלא נעים לי לראות את זה, אבל אני לא אשפוט אותכם ומה שאתם עושים באתר הזה הוא מדהים

shechter 20:20, 28 אוגוסט 2011 (EEST) די. עכשיו ראיתי את זה. העמוד הזה חייב להימחק. יש אישור?

RfWikiAdm 11:27, 29 אוגוסט 2011 (EEST) למה למחוק?

nadavb 02:08, 31 אוגוסט 2011 (EEST) האמת שזה קצת מביך שיש קטגוריה כזאת. לא מוסיף כבוד- לא למתנגדים, לא לאלה שבעד, לא להפועל ולא לויקי. שאני חושב על זה שמישהו נכנס לקטגוריה שירים ורואה "שירים מהיציע", "שירי שחקנים", ו"שירי שואה"- זה מרגיש כאילו עורכי האתר מתגאים בקטגוריה הזאת ומנפנפים בה כדי שכולם יראו.
כתבתי את זה רק כי הנושא הזה עלה שוב, לי אישית זה לא מפריע מדי.

RfWikiAdm 12:09, 31 אוגוסט 2011 (EEST) לדעתי זה מצביע באמת על זה שצריך עוד קטגוריות. למשל "שירים בנושא בית"ר ירושלים" וכו'. קטגוריזציה זה טוב =)

כלים אישיים
תרומות