אבדג'י

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רובסון ויסנטה גונשאלבס
כינוי אבדג'י
מנגינת שיר שחקן Gimme hope Joanna
תאריך לידה 14/04/1979
מספר בהפועל 15
תפקיד קשר
מועדוני נוער קאמפו גרנדה
שנים 1
מועדונים קאמפו גרנדה, סיון, באזל, איברדון, מוגי מירים, קוריטיבה, קרוזיירו, סנטה קרוז, אבאי, פיגוורנסה, אמריקה נאטאל, ואסקו דה גמא, הפועל ת"א, בוטאפוגו


אבדג'י (נולד ב-4 באפריל 1979), הוא שחקן כדורגל ברזילאי אשר שיחק בהפועל תל אביב במשך כחצי עונה בעונת 2007/08.

קריירת משחק

תחילת הקריירה

את קריירת המשחק החל אבדג'י בקבוצה הברזילאית הקטנה קאמפו גרנדה. בעונת 1998/99 עבר אבדג'י לשחק בקבוצת סיון משווייץ. הוא לא הצליח להביא לידי ביטוי ביכולותיו והחל לעבור קבוצות בשווייץ עד שלבסוף לאחר 3 עונות החליט לחזור למולדתו.

החזרה לברזיל

גם לאחר החזרה לברזיל התקשה אבדג'י למצוא את מקומו ועבר כ9 קבוצות שונות עד שלבסוף בעונת 2005/06 עבר לשחק בקבוצת הפאר ואשקו דה גמא. אבדג'י שיחק בקבוצה במשך 2 עונות. יכולתו ההגנתית וחריצותו הפכו אותו לשחקן מוביל בקבוצה, וחגיגות השערים הייחודיות שלו בהן חיקה את הליכת ילדו הנכה קנו את לב האוהדים.

קריירה בהפועל

יכולתו המשופרת של אבדג'י את עינו של מאמן הפועל תל אביב באותה עונה גיא לוזון, אשר החליט לקנות אותו כאחד מעמודי התווך של הקבוצה החדשה אשר בנה.אבדג'י הגיע להפועל בקיץ 2007 עם ציפיות רבות שיהפוך לשחקן מוביל בקישור של הקבוצה בעסקה שהוערכה בכ-2 מליון דולר.

אבדג'י הסכים לעבור לקבוצה בעיקר בגלל מערכת הרפואה המתקדמת בארץ כדי לטפל בבנו הסובל מניוון שרירים ברגליים. אבדג'י גילה יכולת גבוהה באימוני פתיחת העונה אבל לא הצליח להעביר את היכולת גם למגרש. לאחר 13 מחזורים בהם גילה יכולת חלשה, והבקיע רק 2 שערים (1 בגביע אופ"א,1 גביע הטוטו) שוחרר השחקן וחזר לשחק במולדתו בקבוצת בוטאפוגו.

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות