אחמד מוסא

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Svg2raster.jpeg
אחמד מוסא
תאריך לידה 29/01/1968
מספר בהפועל 14
תפקיד מגן שמאלי
מועדוני נוער איילת לוד
מועדונים כשחקן הפועל ת"א, הפועל חיפה
שנים 7
הופעות 110 (2 שערים)

אחמד מוסא (נולד ב-29 בינואר 1968), מגן-קשר שמאלי, היה אחד השחקנים הצעירים והמוכשרים שפרחו בהפועל בשלהי שנות השמונים. הוא היה פוטנציאל גדול שציפו ממנו להגיע לגדולות, אך הפציעות הרבות מהן סבל לאורך הקריירה מנעו ממנו להגשים את הפוטנציאל שלו במלואו.

מוסא גדל במשפחה ערבית בעיר לוד, שם הצטרף לקבוצה המקומית איילת לוד, במדיה שיחק עד שבעונת 1987 צירף אותו דוביד שוויצר לשורותיה של הפועל תל אביב. מוסא זכה למספר הזדמנויות אצל שוויצר, אך התקשה לתפוס מקום של קבע בהרכב הקבוצה. עונה מאוחר יותר זכה מוסא להיות שותף לעונת האליפות של 1988, האליפות האחרונה של הפועל בעשור המוצלח של שנות השמונים, אם כי שותף זוטר למדי.

מוסא היה זריז ובעל מבנה גוף צנום, והיו לו הרמות טובות מהאגף. למרות הכישרון הגדול היה קשה מאוד להיכנס באותה תקופה להרכב משופע הכוכבים של הפועל, אך למזלו של מוסא, ולחוסר מזלה של הפועל, בדיוק אז החלו הצרות. עונה לאחר הזכייה באליפות הסתבכה הפועל בתחתית, נענשה בהפחתת נקודות והרחקת שחקנים בשל חוזים כפולים ועבירות על תקנון הבקרה התקציבית, ומצאה את עצמה לראשונה בהיסטוריה של המועדון בליגה הארצית. במהלך העונה שבתה הקבוצה הבוגרת ושחקניה החרימו את משחקה של הקבוצה בחיפה, מול מכבי חיפה. אחמד מוסא היה אחד הבודדים שכן טרחו להגיע למשחק, שלבסוף לא התקיים.

דווקא בארצית החלה הפריצה הגדולה של מוסא. הוא ניצל את ההזדמנות שנקרתה לפתחו, תפס מקום של קבע בהרכב הפועל, והיה אחד הבולטים בשורותיה של הקבוצה שחזרה לליגה הלאומית אחרי שנה אחת של היעדרות. גם אחרי החזרה לליגה הראשונה לא הרפה מוסא את אחיזתו בהרכב הראשון, וזכה לקרדיט גדול מהמנג'ר הטרי והשחקן שמוסא עצמו העיד כי העריץ כילד, משה סיני.

מוסא התבלט על רקע הקבוצה הבינונית שהייתה בהפועל בתחילת שנות התשעים, ופריצותיו מהאגף השמאלי היו משב רוח רענן בקבוצה האפרפרה של השנים הללו. יכולתו המצוינת במדים האדומים לא נעלמה גם מעיניהם של צמד המאמנים הלאומיים שניאור וגרונדמן, וב-1992 זכה מוסא לערוך הופעת בכורה במדים הלאומיים במשחק רעים נגד חבר המדינות העצמאיות. הקריירה של מוסא בנבחרת הייתה קצרה למדי, וכללה רק עוד משחק אחד, בניצחון על נבחרת קפריסין.

מוסא המשיך בהפועל עד עונת 1993, בסיומה עזב את הקבוצה. מוסא, שבמשך שנים היה תמיד הראשון לחדש את חוזהו בקבוצה בסיום כל עונה, לא הצליח להסתדר עם ראשי הפועל, והחליט לעזוב לטובת קבוצת המיליונרים שבנה רובי שפירא בהפועל חיפה. בחיפה רדפו את מוסא הפציעות, ושתי פגיעות קשות ברצועות הברכיים אילצו אותו לסיים את הקריירה מוקדם מהצפוי.

מאת אדם אלי, האתר הרשמי

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות

לא נמצאו תוצאות