אליעזר כהן

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אליעזר כהן
כינוי
מנגינת שיר שחקן מעלה מעלה
תאריך לידה 4.1.1985
ארץ לידה ישראל
מספר בהפועל 11
תפקיד רכז
מועדוני נוער הפועל ירושלים
שנים 2
מועדונים הפועל אוסישקין
הופעות
תארים אליפות ליגה ב' מחוז דן - 2007/08

גביע האיגוד לליגה ב' - 2007/08 אליפות ליגה א' מחוז מרכז - 2008/09 גביע האיגוד - 2008/09


אליעזר כהן (נולד ב-4 בינואר 1985) הוא שחקן כדורסל ישראלי בעמדת הגארד. גובהו 193 ס"מ. אתלט משובח אך לוקה ביסודות. שיחק בהפועל אוסישקין במשך שנתיים מעונת 2007/08.

תיאור קריירת שחקן

2007/08: היסטוריה בהפועל אוסישקין

כהן צורף כחלק מסגל הקבוצה בשנתה הראשונה. את עונתו הראשונה בקבוצה בוגרת העביר על הספסל של הפועל אוסישקין. איכזב קשות את האוהדים כשלא עמד בהבטחתו להטביע לכל אורך העונה. עלה לשחק בעיקר בגארבג' טיים אך למרות זאת שבה את לב האוהדים באופיו השמח ואהבתו למועדון.

2008/09: ירידה במעמד

בתחילת העונה כמעט שוחרר אליעזר מהקבוצה, אך לבסוף הושאר ברגע האחרון. למרות זאת מיעט לשחק, ושימש בעיקר כשחקן אימונים (וחביב הקהל). סה"כ שותף ב-8 משחקים בלבד בהם רשם 5 דקות בממוצע בלבד.

בתחילת ספטמבר 2009 לאחר שניסה להמשיך להיות חלק מהקבוצה הודיע אליעזר כי לאור כך שאינו מסוגל להשתתף באפן סדיר באימונים הוא עוזב את הקבוצה.

סטטיסטיקה בקבוצה

עונה נק' ריב' הגנה ריב' התקפה סה"כ ריב' אסיס' חטיפ' איב' משחקים דק' %3 %2 %1
2007/08 [1] 4.94 2.09 0.64 2.73 0.82 0.73 1.36 0 53 38
2008/09 1.8 1.1 0.3 1.4 0.4 0.4 0.3 8 6 0 44 0

אליעזר מספר

לא סבא, אליעזר עידן אבן ישנם שחקנים מסוימים שהם הבורג הקטן, שבלעדיהם הכל היה נראה אחרת. לא אלו שכל תינוק מכיר את שמם ואת שירם שיתפסו לך את עמוד השער עם התמונה שלהם מתנוססת בגאווה. אני מדבר על אותם שחקנים שעומדים מאחורי מכונה משומנת. הם הפועלים המיוזעים אשר עומלים, פה דקה שם שתי דקות, פה סל שם פאול עוצר התקפה, וכל זה עם המון המון נשמה. אלה השחקנים שאנחנו הכי אוהבים, הרמי חליסים, מוטי פליטרים, טל חנים למיניהם. השבוע נפגשתי עם אליעזר כהן, פועל. בן 24, נולד בצפון הארץ וגדל בירושלים (העיר השנייה בגודלה אחרי חולון) סטודנט למשפטים, דייל באל על ושחקן הפועל אוסישיקין זאת העונה השנייה. יש לך די הרבה עיסוקים, יש עוד משהו שאתה עושה בחיים? "קודם כל נושם, אוכל, ישן. ואם נדבר ברצינות – לא משהו קל בשבילי - כל חיי אף פעם לא עשיתי משהו אחד. תמיד ידעתי לתמרן בין הדברים שאני עושה ותמיד אני שם את הדברים שאני אוהב בעדיפות ראשונה. נכון שזה לא פשוט ולפעמים אני מעודד את הקבוצה מניו יורק או מהונג קונג, אבל אני תמיד משתדל להגיע ולתת מעצמי 150%. בנוסף, כל אחד מהשחקנים בקבוצה בא מעיסוק אחר או ממקום אחר מה שיוצר קבוצה רבגונית של אנשים עם סיפורים מדהימים". איך בעצם הגעת לכדורסל? "סיפור קצת מצחיק. אחרי שאני וחבריי לקבוצת הכדורגל השכונתית גילינו שבנו לנו מגרש כדורסל חדש בשכונה התחלנו פעם בשבוע לשחק כדורסל. לאט לאט, ההתמכרות גדלה ותוך כדי צפייה בליגת הNBA התאהבתי במשחק. את דרכי במסגרת מסודרת התחלתי בגיל מאוחר יחסית, גיל 16, במחלקת הנוער של מעלה אדומים ולאחר מכן של הפועל י"ם. רשמית על הפרקט אני מיועד בעיקר לשחק מס' 3, אבל כשצריך אני יכול לשחק 4 וגם 2. איפה שאורי צריך אותי אני שם ובטירוף". גם להפועל אוסישקין הגיע אליעזר חצי במקרה. "עבדתי בקפה הורקנוס בת"א ואחרי ששמעתי על הסיפור פניתי לתומר, הבוס שלי, שחשב לעזור לקבוצה שנבנית מנקודת המבט העסקית., אחרי ששוחח עם אורי וסיפר לו עליי הגעתי לאימון ניסיון ומשם הכל היסטוריה. אתה לא מהשחקנים המובילים בקבוצה, לטעמך בצדק? "אני חושב שלכל אחד צריך להיות בראש את טובת הקבוצה לפני טובתו האישית כי רק ככה נוכל להתקדם ובאמת לעלות ליגות. מצד שני צריך להיות גם איזשהו מדד לפי המתרחש באימונים. בסופו של דבר נראה לי שקיים איזון, אבל לא לגמרי". הפועל אוסישקין החלה את דרכה לפני כמעט שנה וחצי, בתור מי שהיה שם מהתחלה מה זה הפועל אוסישקין בשבילך, איפה אתה רואה אותה עוד כמה שנים? "עבורי הפועל אוסישקין קודם כל זו משפחה, שמי שלא מעורב בה לא יכול להבין על מה אני מדבר. יש קשר ואחריות מאוד גדולים בין ההנהלה לאוהדים גם אלו שאינם חברי עמותה, קיימת איכפתיות אדירה מצד כולם. בקשר לעתיד הקבוצה אין לי שום ספק שהיא תגיע רחוק. אם היא תמשיך להתאים את עצמה לכל ליגה, עם שמירה על המרקם החברתי, כפי שנעשה השנה, הקבוצה תגשים את החלום שלה ותגיע לליגת העל. אין לי שום ספק שבכל ליגה שנהיה אנחנו נדע לבנות את עצמנו ולהתאים את הרמה לליגה שנהיה בה ולהילחם על כל התארים, אבל בשביל זה אנחנו צריכים תמיד את האוהדים שידחפו אותנו קדימה". מה אתה באמת חושב על הקהל של הפועל, שמלווה קבוצה בליגה הרביעית בארץ לכל מיני מקומות שונים ומשונים? קהל מדהים ומסור, לעיתים מסור מדי. רק שתדעו שכשאתם שם זה מעלה לנו את חווית המשחק בכמה דרגות ואתם נותנים לנו דחיפה מדהימה. רק תמשיכו להגיע וכל אחד מהפעם הבאה דואג להביא איתו עוד מישהו אחד שעדיין לא הגיע השנה. אוהב אתכם המון ותמשיכו להיות מי שאתם."

מעבר לעניינים ברומו של עולם, לנו כאוהדים מעניין לדעת מה הולך בתוך הקבוצה והאם השחקנים מזדהים עם דברים שלנו כאדומים ברורים מאליהם. ניצלנו את ההזדמנות כדי לקבל קצת תובנות מאחורי הקלעים. איך האווירה בין השחקנים מחוץ לפרקט? "האווירה מצויינת. נשארו בקבוצה מרבית השחקנים משנה שעברה עם תוספות אחדות (אלעד,גופר, עופר וגל) שהתגבשו מצויין. אנחנו מנסים לבלות ביחד, בדרך כלל זה קורה בבר של ארז, הראסטי ג'יימס בימי ראשון. פשוט טירוף שם". גם לגבי השחקנים סיפק לנו אליעזר כמה הדלפות. "אלעד ענבר הוא קצת הליצן שבחבורה, לפעמים הוא כל כך חכם שזה מצחיק. ניר גלאון הוא לדעתי ה"מבוגר האחראי" שתפס קצת את המקום של יואב משנה שעברה. הוא נותן מלחמה באימונים, מזל שאני לא צריך לשמור עליו". גם על הקפטן יש לאליעזר רק מחמאות. "אין ראוי מגלעד להיות קפטן. הוא מהווה דמות לחיקוי במיוחד לצעירים, הוא שחקן חכם, חזק בצורה נדירה ואפשר רק ללמוד ממנו כל הזמן וכך גם הרבה מהשחקנים עושים. יש לנו מזל גדול שהוא איתנו בקבוצה." הדעות בקהל חלוקות לגבי מעודדות במשחקי הקבוצה, אחד המניעים הבולטים אשר מנעו את קיום המעודדות הוא החשש לאלמנט שוביניסטי. מה דעתך בעניין? אתה חושב שלאור הפעילויות השונות שעושה העמותה יש לשקול הבאת מעודדות/מעודדים כבדי/כבדות משקל דווקא בסימן שגם שמן זה סקסי? לדעתי עצם הבאת מעודדות לא עושה אף אחד שוביניסט. אבל אם בכל זאת מישהו חושב ככה, אז אפשר לשלב בנים ובנות. אני מכיר כמה מהעבודה שישמחו לבוא ולהשתתף. מכבי ת"א הפסידה לאחרונה את גביע המדינה זאת השנה השלישית ברציפות, שנה שעברה היא אף הפסידה את האליפות לחולון. מה דעתך על האלטרנטיבות שצמחו להן ועל האימפריה שקורסת? "קודם כל אני שמח שמכבי מפסידה ושנפתחה קצת תחרות. אני חושב שזה ימשוך עוד קצת ספונסרים לליגה, דבר אשר יאפשר להמשיך לעלות את הרמה ולהתאזן כמובן מול מכבי, שעדיין התקציב שלה הוא בערך כמו של כל ליגת העל. אני מקווה שתמשיך לגדול ההתעניינות בליגה הזו וכשאנחנו נגיע לשם אנחנו נהווה את האלטרנטיבה הטובה ביותר." אתה בתחילת דרכך כמעט בכל תחום, כשחקן כדורסל, כעו"ד וכו'. איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים? "בNBA מוכר נקניקיות...שאלה טובה. יש לי הרבה חלומות שהייתי רוצה להגשים, עדיין לא התגבשתי על משהו מסויים. בוא נקבע לדבר על זה שנה הבאה, סבבה?" ובכל זאת מה החלום שלך? "החלום שלי הוא לשחק באולם מלא באוהדים אדומים שלא מפסיקים לקפוץ ולעודד. אה, כבר הגשמתי את זה. נקסט?" ומה עם הפועל אוסישקין, אתה תהיה שם? "אני בטוח אהיה חלק מהמועדון. לא בטוח שכשחקן אבל גם חבר עמותה זה חלק, לא?".


מתוך ראיון בפנזין האוהדים עם עידן אבן, 30.12.2008

שיר שחקן

מבוסס על השיר "מעלה מעלה (מוסיקה)" של צביקה פיק:

מוסיקה, ללב היא חודרת

ומדליקה את כל הנשמות

וגם מדביקה בקצב רוגע

את כל הגוף

ואז מתחשק באויר לעוף.


נגן לי ברוך מנגינה יפה

נוגה הוא הצליל של האהבה

בוכה שם בלילה סנט לואי בלוז,

שירים שהיו אז, תמיד יהיו.


אליעזר כהן, נה נה נה נה נה נה נה נה נה נה

אליעזר כהן, יאללה מלחמה !

אליעזר כהן, נה נה נה נה נה נה נה נה נה נה

אליעזר כהן, אליעזר כהן, אליעזר כהן, אליעזר כהן


(לפרטים נוספים על השיר ואקורדים כנסו לדף שיר השחקן)

חייו הפרטיים

קישורים חיצוניים

- הביצוע המקורי של שיר השחקן, יוטיוב

- פרופיל שחקן, האתר הרשמי של הפועל אוסישקין

גלרית תמונות

ערך זה הוא קצרמר. אתם יכולים לעזור לויקיפועל ולהרחיב אותו.