ארתור אברונין

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Svg2raster.jpeg
ארתור אברונין
כינוי
מנגינת שיר שחקן
תאריך לידה 6.8.1982
ארץ לידה ישראל
מספר בהפועל 12
תפקיד פורוורד/סנטר
מועדוני נוער הפועל חולון
שנים 1
מועדונים עירוני ר"ג, הפועל ת"א, הפועל גליל עליון,מכבי אשדוד,הפועל אילת,הפועל חולון,הפועל בארי,עוצמה מודיעין, מכבי אשדוד
הופעות 10


ארתור אברונין (נולד ב-6 באוגוסט 1982) הוא פורוורד-סנטר בגובה 2.09. עלה ארצה מליטא ב1991 יחד עם משפחתו, וגדל בקבוצת הנוער של הפועל חולון. אברונין הופיע בנבחרת הנוער ונבחרת העתודה של ישראל. שיחק עונה חלקית אחת במדי הפועל תל אביב, בעונת 2006/07.

קריירה בהפועל

אברונין הגיע להפועל כשזו הייתה במאבקי תחתית בליגה הלאומית במהלך עונת 2006/07, יחד עם חברו מימי קבוצת הנוער בהפועל חולון, רפי פלוצקי, במטרה לחזק את הקבוצה החלשה להחריד, שהייתה מורכבת רובה ככולה משחקני נוער, והייתה זקוקה נואשות לשחקן פנים משמעותי שיעזור לתום בסרגליק באיזור הצבע. מאמן הקבוצה, מני זולדן, החליט להמר על אברונין, שהיה נחשב לכשרון גדול אך גם לשחקן בעל אופי בעייתי.

עקב המשבר הכלכלי החמור בו הייתה נתונה הקבוצה, לא הוצגו לבקרה התקציבית ערבויות לחוזיהם של השניים, והשניים לא יכלו לקחת חלק במשחקיה של הקבוצה תקופה ארוכה. פלוצקי נשבר לבסוף מההמתנה והחליט לעזוב, בעוד שאברונין העדיף לחכות עד שלבסוף הצליחו ראשי הקבוצה להעמיד ערבויות לרשות לבקרה התקציבית ואברונין החל לשחק במדי הקבוצה באופן רשמי. במשך התקופה בה לא שיחק, הצטרף יחד עם יתר השחקנים להכרזה על סכסוך העבודה נגד הקבוצה, סכסוך עבודה שהסתיים לבסוף כשרוב השחקנים קיבלו את משכורותיהם.

מעט האוהדים שהמשיכו ללוות את הקבוצה הכושלת ציפו בקוצר רוח לבכורה של אברונין, שהיה בעל רקורד בנבחרות הצעירות, היה בעל חזות מרשימה, והרבה לשבח את עצמו במשך התקופה בה הגיע למשחקים על תקן צופה, אך כגודל הציפיות כך היה גם גודל האכזבה. לאברונין אמנם היו ממוצעים לא רעים בכלל ביחס לקבוצה(13.1 נק' , 5.9 ריב' ו2.4 אס' למשחק במהלך הליגה הסדירה), אבל ברמה החברתית אברונין היה אסון קולוסאלי. אברונין הצדיק במיליון אחוזים את השם שיצא לו כבעל אופי בעייתי כשהתעקש כמעט בכל משחק לריב עם השופטים ולקבל פאול טכני אחד לפחות, התווכח עם אוהדים תוך כדי משחק, הסתכסך עם חלק מהשחקנים, צרח על המאמן מני זולדן, שכבר איבד כל שליטה בקבוצה, ופשוט עשה שכונה אחת גדולה.

האוהדים, שבשלב זה כבר היו מיואשים לחלוטין, התחלקו לשניים-אלה שלא יכלו לראות את הפרצוף שלו, ואלה שטענו שבעונה כזאת, שבין כה וכה תסתיים בירידה, אברונין לפחות מהווה הפוגה קומית.

הפועל סיימה את העונה במקום האחרון בפלייאוף התחתון, כשבפלייאוף תורם אברונין 12.3 נק, 7.7 ריב' ו2.7 אס' למשחק, בדרך אל הליגה הארצית. בסיום העונה עזב אברונין את הקבוצה והצטרף להפועל אילת.

גלרית תמונות

לא נמצאו תוצאות