בויאן ורוצ'ינה

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בויאן וורוצ'ינה
מנגינת שיר שחקן אייל גולן-ג'ונגל
תאריך לידה 8/11/1984
גובה 1.80 מ'
מספר בהפועל 20
תפקיד חלוץ
מועדוני נוער וארטקס ווארזדין, פודראבינה לודברג
שנים 1
מועדונים סלאבן בלופו, דויסבורג (מושאל), הפועל תל אביב
תארים אליפות המדינה - 2009/10

גביע המדינה - 2009/10


בויאן וורוצ'ינה (נולד ב-8 בנובמבר 1984) הוא שחקן כדורגל קרואטי שהוחתם במהלך חלון ההעברות של חודש ינואר בעונת 2009/10 בהפועל ת"א. הושאל לפנסירייקוס (יוון) בתום אותה עונה, לאחר שהציג יכולת חלשה מהצפוי.

תיאור קריירה

2004-2010: סלובאן בלופו, השאלה לגרמניה

בויאן החל את הקריירה המקצועית שלו בכדורגל בקבוצת סלובאן בלופו לאחר שנמכר ממועדון נעוריו פודראבינה לודברג. בקבוצתו סלובאן בלופו, במהלך 3 השנים הראשונות הופיע ב-112 משחקים בהם הבקיע כ-29 שערים.

במהלך עונת 2007/8 הושאל ורוצ'ינה עד סוף העונה לקבוצת דואיסבורג ששיחקה באותה עונה בבונדסליגה. במהלך עונה שותף בכ-8 משחקים בהם לא הבקיע שערים. בסוף העונה הקבוצה ירדה ליגה והשחקן חזר לקבוצתו הקרואטית.

את עונת 2008/9 פתח מצוין, כאשר עזר לקבוצתו לעבור 2 סיבובים במוקדמות גביע אופ"א בהם הבקיע 5 שערים. בסיבוב האחרון לפני הבתים הודחה קבוצתו ע"י צסק"א מוסקבה. ורוצ'ינה המשיך ביכולת המצוינת וסיים את העונה כמלך השערים של הליגה הקרואטית כאשר הבקיע בקבוצתו 13 שערים והוליך אותה למקום בליגה האירופית בעונת 2009/10.

את עונת 2009/10 החל גם כן בסלובאן בלופו, בפתיחתה הצליח להעלות את קבוצתו לשלב הבתים בליגה האירופית (מה שמנע ממנו לעזור להפועל במהלך אותה עונה במפעל). במהלך העונה נפצע ועבר ניתוח במיניסקוס, פציעה שגרמה לו לשבת בחוץ למשך חודשיים. לאחר שחזר לא הצליח לשחזר את היכולת הטובה מהשנה שעברה ולכן החליטה קבוצתו למכור אותו בחודש ינואר להפועל. סה"כ לבויאן היו בעונה זו 16 הופעות (מתוכן 6 במוקדמות הליגה האירופית) בהן הבקיע 4 שערים (3 בליגה האירופית).

2010-?:הפועל

ב-28 בינואר סוכמה העברתו של בויאן ורוצ'ינה להפועל תל אביב, תמורת כ-400 אלף יורו דמי העברה. על פי חוזהו ירוויח ורוצ'ינה 200 אלף יורו לעונה במשך 3 וחצי שנים. חודש לאחר החתמתו, בעקבות היכולת החלשה שהציג והתנועה המגושמת שלו, החלו חשדות שהשחקן הגיע עם פציעה, והקלטות בהם הוצג ע"י המתווך ושחקן העבר ג'ובאני רוסו צולמו הרבה לפני הפציעה שלו. ורוצ'ינה מיעט מאד לשחק מאז הגעתו, ולאחר זמן קצר דווח בעיתונים כי בהפועל הגיעו למסקנה שקנו "חתול בשק". למרות זאת, המשיך ורוצ'ינה להשקיע ולאט לאט רכש את אמונו של גוטמן. פציעתו של מהרן לאלה הקנתה לו דקות משחק רבות ומקום בהרכב, ורוצ'ינה ניצל זאת עד תום והראה שיפור ניכר ביכולתו והשתלב היטב במערך הקבוצתי.

עם חזרתו של מהרן לאלה מפציעה בתחילת הפלייאוף ירד בחזרה לספסל. כמו כן סר חינו בעיני הצוות המקצועי, כנראה מאחר ובהנהלה הוחלט לנסות להיפטר מהחוזה שלו בסיום העונה. עקב כך סופסל, וויקטור מרעי הפך לחילוף ההתקפי הקבוע של הקבוצה, למרות שגילה יכולת לא מבריקה. ורוצ'ינה סיים את העונה בשולי הספסל כמועמד לשחרור ברגע שתימצא קבוצה שתסכים לקלוט את חוזהו.

חודשיים לאחר תום העונה, לא נמצאה אף קבוצה שהסכימה לקחת את ורוצ'ינה, במשך החודשיים האלו התאמן בבידוד משאר הקבוצה מכיוון שלא היה בתוכניות לקראת העונה החדשה, אלי גוטמן השאיר אותו בארץ ולא העלה אותו על המטוס למחנה האימונים שהתקיים באוסטריה והקרואטי נשאר להתאמן בארץ. לאחר שיחה של סוכנו ושחקן העבר, ג'ובאני רוסו יחד עם בעלי הקבוצה, הוחלט כי החלוץ יחזור להתאמן עם הקבוצה עד שתימצא לו קבוצה למרות שלא בונים עליו.

לבסוף הוחלט להשאילו לעונה אחת לקבוצה היוונית פנסירייקוס, שהסכימה לשלם את חוזהו הגבוה. גם בפנסירייקוס לא האיר המזל פנים לבויאן, שנפצע בחודש ספטמבר בברכו, פציעה שהביאה להשבתתו למשך 5 חודשים.

נבחרת קרואטיה

ורוצ'ינה נחשב לכישרון וסומן כבר בגיל צעיר ככישרון, לשחק רשומות 6 הופעות בנבחרת הצעירה של קרואטיה בין השנים 2004-2006 במהלכן הבקיע שער אחד. נכון ל-2010 משתייך לסגל הרחב של הנבחרת הבוגרת, אך טרם שותף במשחק.


המידע מבוסס חלקית על הערך בויאן ורוצ'ינה בויקיפדיה הכללית

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות