בן רייכרט

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בן רייכרט
מנגינת שיר שחקן אמרו לו
תאריך לידה 4.3.1994
מספר בהפועל 9
תפקיד קשר
מועדוני נוער עירוני רמת השרון
שנים 3
מועדונים עירוני רמת השרון, מכבי ת"א, הפועל ת"א, זולטה ורכם


בן רייכרט (נולד ב-4 במרץ 1994) הוא כדורגלן ישראלי המשחק בעמדת הקשר. עבר בהשאלה ממכבי להפועל באמצע עונת 2014/15 כחלק מהעסקה בה עשה גילי ורמוט את הדרך ההפוכה. בתום העונה, לאחר סאגה ביזארית ומייגעת, חתם על חוזה ל-5 שנים בהפועל ועזב אותה בתום עונת 2016/17.

תאור קריירה

תחילת הקריירה

רייכרט גדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה ועבר בהמשך לעירוני "ניר" רמת השרון, שם גם ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצת בוגרים בליגת העל. בקיץ 2014 נרכש ע"י מכבי ת"א בסכום של 900,000 ש"ח. לאחר ששותף ב-5 משחקים בלבד במהלך החצי הראשון של העונה, הושאל להפועל עד תום העונה כחלק מעסקת גילי ורמוט.

2014/15 - 2016/17: מגיע להפועל ודורש להישאר

בנוסף להדים העצומים שעורר המעבר של ורמוט למכבי, זעמו האוהדים גם על ההשאלה המשפילה של שחקני היריבה המושבעת, רייכרט ושון גולדברג. העובדה כי רייכרט ידוע כאוהד הפועל מילדות ובשל כך ספג גם עלבונות מאוהדי מכבי בזמן ששיחק שם לא גרמו להקלה. אוהדים רבים מחו נגד שיתופם במשחקים והשניים ספגו שריקות בוז רמות בכל פעם שנגעו בכדור במהלך משחק. רייכרט שותף ב-10 משחקים במהלך חצי עונה זו, ברבים מהם התבלט לטובה ביכולת הטכנית והכושר הגופני שלו. הוא אף כבש במחזור ה-23 מול מכבי חיפה בבלומפילד ובמחזור ה-3 בפלייאוף התחתון בהפסד להפועל פ"ת.
בסיום העונה תמה תקופת ההשאלה ורייכרט היה אמור לחזור לשורות מכבי. באופן מפתיע רייכרט סירב לחזור אל מכבי ת"א (אז טרבליסטית, אלופת המדינה שלוש עונות ברציפות ומממומנת על ידי המיליארדר מיטש גולדהאר) ודרש לעבור באופן קבוע לשורות הפועל תל אביב (שחוותה באותה תקופה שנים קשות מבחינה כלכלית ומקצועית והבטיחה את הישארותה בליגה רק מחזורים בודדים לפני תום העונה). התנגדותו החריפה של השחקן לחזור למכבי גרמה לכך שגורמים בהנהלת המועדון איימו עליו לטענתו בדרכים שונות, כשבין היתר נכפה עליו להצטלם לסרטון מטעם המועדון שבו הצהיר כי אינו שכר עורך דין שייצג אותו מול הקבוצה. על אף הקשיים המשיך רייכרט במאבקו, ניתק קשר עם המועדון וסרב לצאת יחד עם הקבוצה למחנה אימונים באוסטריה.
לבסוף, פנו הצדדים למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל. בתום הסאגה שארכה כחודשיים וסוקרה באופן נרחב, נחתמה עסקה להעברתו של רייכרט להפועל תמורת מיליון יורו בפריסה לשלוש שנים ו-20% ממכירה עתידית מעל מיליון יורו. כמו כן, וויתר רייכרט על מחצית מכרטיס השחקן שלו ועל מענקים שמכבי התחייבה לשלם לו. היכולת הגבוהה שהפגין רייכרט בעונת 2014/15 יחד עם ההתעקשות לעבור לשורות האדומים, הוויתורים הכספיים שלקח על עצמו והמלחמה שניהל מול המועדון הצהוב והעומדים בראשו, על אף הכסף הגדול שהיה אמור להרוויח במכבי, קנו את לב האוהדים והוא התקבל באהבה גדולה במתחם וולפסון. בנוסף, אנשים רבים ראו ניצחון של הפועל על מכבי בעצם השלמת העסקה בניגוד לרצון המקורי של מכבי ת"א ובאופן שלמעשה נכפה עליה בעקבות מאבקו של רייכרט לעבור להפועל. כתוצאה מהמסע הארוך עד לחתימתו, לא ערך רייכרט את ההכנה עם הקבוצה לקראת עונת 2015/16. גורם זה והלחץ הרב שנוצר סביבו עקב המחיר הגבוה ששולם עבורו, גרמו לרייכרט להציג יכולת פושרת והיכולת של שאר הקבוצה במשך העונה לא סייעה לדבר. אחד היעדים שהציב אלי גוטמן עם מינויו למאמן הפועל הוא להוריד את הלחץ מהשחקן, וכתוצאה מכך ירד רייכרט לספסל ולרוב נכנס כמחליף. בסה"כ רשם רייכרט 27 הופעות ליגה בעונה זו וכבש שער אחד בגביע המדינה.
בעונת 2016/17 רייכרט המשיך בהפועל. בתחילת העונה נכנס בעיקר כמחליף, אך עם הגעתו של המאמן גיא לוזון לקבוצה, קיבע את עצמו כשחקן פותח. בעונה זו רייכרט הרבה לקבל כרטיסים צהובים, 15 במספר לאורך העונה, ובכך סיים את העונה כמלך הכרטיסים הצהובים בליגת העל. כחלק מהליך הפירוק שעבר המועדון, קוצר חוזהו של רייכרט עד לתום עונת 2016/17. במהלך ההפסד לאשדוד חבט רייכרט בגבו של שחקן אשדוד וההתאחדות לכדורגל העמידה אותו לדין על סמך צילומי הטלוויזיה. הוא הצליח לדחות את הדיון ובכך להשתתף במשחק העונה מול אשקלון, אך מספר ימים לפניי המשחק האחרון לעונה נערך הדיון והוא נענש בהרחקה לשלושה משחקים ובכך סיים את העונה. רייכרט נצפה ממרר בבכי ביציע הפועל לאחר שהובטחה הירידה. בסה"כ רייכרט רשם 28 הופעות בעונה זו וכבש שער אחד.

2017-?: המשך הקריירה

בתום עונת 2016/17 הסתיים חוזהו של רייכרט בהפועל. הנהלת הקבוצה לא העבירה מסרים כי היא מעוניינת להמשיך בהתקשרות והשחקן עזב לזולטה ורכם הבלגית, שם חתם לארבע עונות.

שיר השחקן

לפי הבית הראשון ופזמון השיר אמרו לו של אריק איינשטיין:

זהו סיפור עצוב על ילד

אחר כך נער

היום כבר איש

הוא לא שמע קולם של אלה שהזהירוהו

נשאר אדיש

הוא לא שמע מה שאמרו לו

לכן היום הוא בעסק ביש

בן רייכרט עולה עולה עולה עולה בן רייכרט עולה

בן רייכרט עולה עולה עולה עולה בן רייכרט עולה

בן רייכרט עולה עולה עולה עולה בן רייכרט עולה עולה

בן רייכרט עולה עולה או

יאללה בן רייכרט יאללה מלחמה

קישורים חיצוניים

כללי

כתבות וראיונות

גלרית תמונות