בריאן אסברי

בריאן אסברי
כינוי המכונה
גובה 2.00 מ'
מנגינת שיר שחקן אחכה לך - הנשמות הטהורות
תאריך לידה 10.1.1985
ארץ לידה ארה"ב
מספר בהפועל 4
תפקיד פאוור פורוורד
מועדוני נוער
שנים 1
מועדונים מכללת מיאמי, הפועל קרית טבעון
הופעות


בריאן אסברי (באנגלית Brian Asbury, נולד ב-10 בינואר 1985) הוא שחקן כדורסל אמריקאי המשחק בעמדת הפאוור-פורוורד. גובהו 200 ס"מ. שיחק בהפועל תל אביב בעונת 2010/11.

תיאור הקריירה

2006-2009:מכללת מיאמי

סיים 4 שנים במדי קבוצת הכדורסל של מכללת מיאמי. קבע שיא הופעות במדי המכללה של 130 משחקים, עם ממוצעים של 8 נק' ו5 ריב' למשחק בשנתו האחרונה נבחר לשחקן הקבוצתי ביותר ע"י חבריו לקבוצה[1]. עונתו הטובה ביותר הייתה בשנתו השנייה כשקלע 11.7 נק' ולקח 6 רב' ב-30 דק'.

2009/10: טבעון

הגיע ארצה לראשונה ב-2009 להפועל קרית טבעון מהליגה השנייה כזר היחיד של הקבוצה. כחלק מהפיכתה של טבעון לקבוצת בת של מכבי חיפה הוחתם אסבורי בחיפה והושאל מיידית לטבעון. סיים את העונה עם ממוצעים מרשימים של 27.7 נק', 7.3 רב' ו-2.3 חט' שהובילו את הקבוצה המפתיעה למקום השלישי. בסיום העונה נבחר לשחקן הזר המצטיין של הליגה. למרות זאת שוחרר ממכבי חיפה.

2010/11: מעבר להפועל

באוגוסט 2010 חתם בהפועל כזר השני בקבוצה מאז הקמתה מחדש כהפועל אוסישקין במטרה להצעיד אותה לליגת העל. אסברי המשיך את יכולתו הנהדרת מהעונה הקודמת שהקנתה לו את תואר "שחקן השנה" בלאומית. לאורך כל העונה בלט כקלעי המצטיין של הקבוצה, עם יכולת מצויינת מכל הטווחים, ובמיוחד בלט במסע הגביע המופלא של הקבוצה שסחף אותה עד לחצי הגמר. עם זאת בחציה השני של העונה בלטו גם חסרונותיו, כגון קבלת החלטות לקויה בדקות הסיום, וחוסר אסרטיביות בהליכה לסל, ולדבר היה חלק מסויים בחוסר הצלחתה של הקבוצה לעלות ליגה. אך בסה"כ לא היה ספק ברמתו הגבוהה, והוא נבחר שוב בתור שחקן השנה, ונבחר לאולסטאר הלאומית שהתקיים לראשונה.

בסיום העונה עקב רצונו לשחק בליגת העל עזב את הפועל ועבר לאליצור נתניה.

סטטיסטיקה בקבוצה

שיר שחקן

מבוסס על השיר "אחכה לך" של הנשמות הטהורות:

בריאן אסברי, בריאן אסברי עולה עולהו בריאן אסברי עולה עולה.


פרופיל השחקן מבוסס בחלקו על אתר ספסל

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות