דודו דהאן

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דודו דהאן
כינוי -
מנגינת שיר שחקן ברבאבא
תאריך לידה 08/12/1971
מספר בהפועל 4
תפקיד בלם
מועדוני נוער הפועל ירושלים
שנים 2
מועדונים הפועל ירושלים, הפועל אשקלון, הפועל בית שאן, הפועל ת"א


דודו דהאן (נולד ב-8 בדצמבר 1971) הוא בלם ישראלי ששיחק בקבוצה בין השנים 2000-2002 ושימש כמאמן נערים, מנהל מקצועי וסקאוט בהפועל. לאחר שפרש מכדורגל שימש כסקאוט של מספר קבוצות בארץ ובחו"ל ואף אימן את קבוצת הכח ר"ג. מוכר כסוכן שחקנים שמרבה להעביר שחקנים לקבוצות בבלגיה, דבר שהעלה בעבר ביקורות רבות. בין היתר העביר את סלים טועמה, גילי ורמוט, סמואל יבואה ושלומי ארבייטמן לבלגיה בתקופה של כ-3 שנים, ביחד עם שחקני ליגה רבים נוספים.

קריירת משחק

דודו דהאן גדל במחלקת הנוער של הפועל ירושלים ובסוף שנות ה-80 עלה לקבוצה הבוגרת בה שיחק עד לעונת 1997/98, במהלכה הסתכסך עם מאמנו יוסי מזרחי. את סיום עונת 1997/98 ועונת 1998/99 העביר דודו בהפועל אשקלון והפועל בית שאן בהתאמה, ולאחריהן חזר לקבוצת נעוריו הפועל ירושלים לעונת 1999/00 בה ירדה הקבוצה ליגה. אף על פי שירד ליגה, חתם דודו דהאן לקראת עונת 2000/01 באלופת המדינה ומחזיקת הגביע הפועל תל אביב. דודו לא בלט בהפועל ושיחק בין היתר גם בליגת המילואים, עד שגמר מעשית קריירת המשחק שלו בעונת 2001/02. במהלך משחק ליגת המילואים נגד מכבי חיפה נתקל דודו בקורת השער וקרע את הרצועה הצולבת בברכו. דודו לא הצליח להתאושש מהפציעה ועבר לצוות המקצועי של הפועל. כשחקן, ניחן דודו במשחק ראש טוב והיה לשחקן נשמה שנותן את כולו על המגרש. כמו כן מספרים שחקנים ששחקו ביחד עם דודו שעוד בקריירת המשחק שלו הוא ידע לקשור קשרים ולשמור על עצמו מפני סכסוכים.

לאחר הפרישה

לאחר הפרישה המשיך דודו להתעסק בכדורגל. מלבד תקופה קצרה כמאמן הכח ר"ג, שימש דודו כמאמן נערים, סקאוט ומנהל מקצועי בהפועל תל אביב לאחר פציעתו, אך דרור קשטן שהגיע לאמן את הפועל אמר שהוא אינו מעוניין בשירותיו של דהאן. דהאן שימש בתפקידים ניהולים ומאמן קבוצות ילדים גם במועדונים ישראלים שונים. לפני עונת 2007/08 החל דודו לשמש כסוכן שחקנים ועסקתו הראשונה היתה העברה של גילי ורמוט שחקן הפועל לקבוצת גנט הבלגית. כסוכן, ידוע דודו כאחד שמרבה להעביר שחקנים לליגה הבלגית, בה זוכים השחקנים לתנאים כלכלים טובים יותר אך לא בהכרח מגיעים לקבוצות טובות יותר. בין היתר העביר דודו לבלגיה את סלים טועמה, סמואל יבואה ושלומי ארבייטמן.

הסכסוך עם הפועל

במסגרת תפקודו של דודו דהאן כסוכן שחקנים הוא הסתכסך עם הפועל תל אביב ובין היתר גם עם מכבי חיפה, שטענו כי הוא לוחץ על שחקנים לחתום עימו על חוזה ייצוג, מבלבל אותם ומנסה לשכנע אותם לחתום בקבוצות אחרות ולא במכבי חיפה.
הסכסוך עם הפועל החל עקב מספר תקריות עם דודו דהאן בזמן קצר, ביניהן סירובה של הקבוצה הבלגית גנק להעביר את התשלום עבור החלוץ סמואל יבואה, כשבהפועל סברו כי הבלגים סרבו להעביר את הכסף עקב הוראה שנתן דודו בעקבות מחלוקת לגבי התשלום המגיע לדודו בשל התיווך בעסקאות ההעברה של דניאל דה רידר וסמואל יבואה. כמו כן הפועל הבינו מדבריו של דודו כי דניאל דה רידר מחזיק באזרחות ישראלית ולא יתפוס משבצת של שחקן זר, אך דבר זה התבדה כאשר ניגש דניאל לחתום על חוזהו, ובהפועל טענו כי דהאן שיקר ורימה בנוגע לנושא אזרחותו של דניאל.
בנוסף דודו הערים קשיים במשא ומתן על הארכת חוזהו של ערן זהבי, ואף הצהיר כי ערן לא ישחק בהפועל תל אביב אלא בליגה אירופאית בכירה, דבר שהתבדה עם חתימתו של ערן על הארכת החוזה.
הפיצוץ הגדול במערכת היחסים שבין דהאן להפועל הגיע עקב חתימתו הפתאומית והבלתי צפויה של החלוץ סאדאת בוקארי דווקא במכבי חיפה, למרות שהיה במשא ומתן מתקדם עם הפועל תל אביב, כאשר מי שניהל את המשא ומתן עם שני המועדונים היה דודו דהאן ששימש כסוכנו של השחקן. עוד טענו הפועל כי דודו דהאן עשה שימוש בכרטיסי טיסה במחלקת עסקים עבורו ועבור החלוץ ואשרת עבודה עבור סעדאת בוקארי שרכשה עבורם הנהלת הפועל תל אביב, והעביר באמצעותם את בוקארי אל מכבי חיפה.

תיאוריית הקשר

בתאריך 3.11.10, פורסמה במוסף הספורט של ידיעות אחרונות כתבה בשם 'תיאוריית הקשר' אשר הציגה עובדות מדאיגות בקשר לזימוני השחקנים של לואיס פרננדז לנבחרת ישראל. זימוניו האחרונים של לואיס פרננדז בטרם פרסום הכתבה היו בלתי רגילים ועוררו תגובות ותהיות רבות, אולם בכתבה נחשף כי הגורם המשותף כמעט לכל הזימונים המפתיעים כגון ניר ביטון, רמי גרשון, מתן אוחיון, רחמים צ'קול, ושלומי אזולאי (השלושה האחרונים זומנו רק לבדיקות רפואיות), הוא היותו של דודו דהאן סוכן השחקנים שלהם, שבאתרו נכתב גם כי לואיס פרננדז חתום אצלו. דהאן עצמו הכחיש את הדברים ואף הוריד מאתר האינטרנט שלו את הרישום כי לואיס פרננדז חתום אצלו זמן קצר לאחר פניית עיתון ידיעות אחרונות אליו, ולמרות זאת קשה להתעלם מהעבודות שמראות כי שחקניו של דודו דהאן מקבלים זימונים מפתיעים לנבחרת ישראל.

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות