הנצחה:אלוף משנה דניאל שיפנבאור ז''ל

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אלוף משנה דניאל שיפנבאור זל
08.12.2023 - 08.12.2023


קורות חיים

אלוף משנה דניאל שיפנבאור, שירת בשירות קבע כטייס בחיל האוויר, בן 43 ממושב קדרון, נהרג בהתרסקות מטוס היסעורבמהלך אימון ברומניה ב-26 ביולי 2010.

דניאל נולד באורוגוואי ובשנת 1973 עלה לארץ עם משפחתו כשהיה בן 6. אחרי לימודיו, התגייס דניאל ושימש כטייס בחיל האוויר. ״הוא היה טייס מאוד ותיק, מקצוען אמיתי, ומאידך אדם מאוד פשוט, צנוע, בלי הרבה יומרות ומאוד יסודי בכל הקשור לצבא. הוא שמר על ארשת חיצונית קשוחה, אך הוא היה אדם מאוד רגשן ואדם שמאחוריו אלפי שעות טיסה והדרכה של טייסים״. אמר גיסו לאחר ההתרסקות.


בסוף מלחמת לבנון השנייה. צוות של סיירת מטכ"ל נתקל במארב של חיזבאללה בעומק לבנון. דניאל, מפקד טייסת היסעורים, לא קיבל אישור לטוס, אך בכל זאת התעלם מהאישורים וטס ישר לאש, להציל את החברים. ״אם כרמטכ״ל הייתי צריך לבחור צוות, שצריך להטיס יסעור למקום הכי מסובך, הכי מורכב במזרח התיכון, דני והחברים שלו היו בצוות הזה״ אמרהרמטכ״ל אז, גבי אשכנזי לאחר אותו אירוע.


יעל, אשתו, הכירה את דני אחרי שהחליט לפרוש ממשחק וללכת לקורס טיס. ״הכול היה בסופו של דבר סביב הכדורגל, גם כשהוא עזב את הכדורגל״.


בספטמבר 2011 נחנכה בדרום מערב רומניה, מול מקום נפילת המסוק, אנדרטה לזכר שבעת הנופלים שהוקמה על ידימשרד הביטחון וחיל האוויר.

דניאל הותיר אחריו אישה: יעל. ושלושה ילדים: עמית, רועי, ויונתן.

דניאל שיפנבאור ז״ל - נזכור אותך לנצח!

הקשר להפועל

את אהבתו להפועל רכש דניאל כבר בגיל הנעורים כששיחק שש שנים בילדים ובנוער של הפועל עד שהחליט לפרוש. ״היה לו קשה לעזוב את הכדורגל״, מספרת שושנה, אימא של דניאל.

״היינו גרים אז ברמת השרון, והוא היה נוסע לאימונים של הפועל ת"א. הוא אהב את זה מאוד. כל הבית היה סביב הכדורגל וסביב הפועל ת"א, והוא התקדם יפה והפך להיות קפטן הקבוצה, אבל אז הגיע הצבא, והוא החליט ללכת לקורס טיס״

את אהבתו הגדולה להפועל הנחיל דניאל לשלושת ילדיו. לאחר מותו של דניאל, הגיעו לבקר את ילדיו שחקני הקבוצה אז, איתי שכטר וגילי ורמוט. ״רצינו לבוא למשחק האליפות בטדי״ סיפר להם עמית הבן הבכור. ״אבל אבא ובעיקר אמא פחדושאוהדי בית״ר יפגעו בנו. בסוף חגגנו בבית כמו משוגעים״.

אמם יעל סיפרה: ״קצת לפני שהוא נהרג דני אמר לי ולילדים: ״זו תהיה שנה שלא נשכח בחיים. גם אנחנו עוברים לבית חדש משלנו בפעם הראשונה וגם הפועל ת"א זכתה בדאבל ותגיע לליגת האלופות. עכשיו הדברים מקבלים אפילו משמעות חזקה יותר״.

הוספת תגובות

ניתן להוסיף תגובות לעמוד ההנצחה. אנא שימרו על שפה מכובדת ומכבדת.

Loading comments...