הנצחה:דניאל פומרנץ ז''ל

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דניאל פומרנץ זל
08.12.2023 - 08.12.2023


קורות חיים

סמל-ראשון דניאל פומרנץ, לוחם גולני בן 21 מכפר אז"ר, נהרג במבצע ״צוק איתן״ ביולי 2014.

לאחר שסיים את לימודיו בתיכון בליך ברמת גן, התגייס דניאל לגולני וסיים חודש לפני מותו את קורס המ״כים.

אבי, אביו של דניאל, ספד לו בלוויה: ״נפלת במלחמה על הגנת המולדת. תדע שהחלטתך ללכת לקרבי מילאה אותי בגאווה רבה. היית חוזר מהאימונים עם חיוך על פנייך ותמיד כשנשאלת על הקשיים אמרת ״הכול דבש״. תמיד דאגת לחברייך. כל כך הייתי גאה לראותך מקבל את האגרוף בחזה, את הכומתה ממפקדך. היית מורעל גולני״.

״תמיד אומרים: הבן אדם הכי שמח זה הבן אדם שחי הכי הרבה״. עכשיו הבנתי כמה זה נכון, בצורה הכי כואבת״. ספד לו חברו לקורס המפקדים, אור.

במרץ 2018 בהשתתפות ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, נחנך מבנה שבט צופי אפעל על שמו של דניאל, ״דניאל השאיר אחריו מורשת ערכית שכולנו יכולים ללמוד ממנה ולהתגאות בה. מורל, חברות, דבקות במשימה ובמטרה, יוזמה וגאוות יחידה. כולי תקווה כי מהלך זה, של קריאת מבנה השבט בשמו, יזכיר לחניכים ערכים אלה״ אמר ראש העיר.

בשנים האחרונות מובילה ורדה פומרנץ, אמו של דניאל, בשיתוף עם עמותת גולני, מיזם חדש בו יוצבו ברקודים מיוחדים על קברי חללי החטיבה, כאשר סריקה של הברקודים תוביל לאתר ייעודי שבו בני משפחתו של הנופל יוכלו להעלות את הזיכרון שלהם מבנם – סרטונים, קטעי עיתונות, דברים שנכתבו עליו ולזכרו, שירים שכתב ועוד. מטרת הברקודים היא להנציח, גם מרחוק, את סיפוריהם של הלוחמים, כאשר כל אחד ואחת יוכלו לסרוק את הברקוד ולהיחשף לסיפורים

דניאל הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים.

דניאל פומרנץ ז״ל - נזכור אותך לנצח

הקשר להפועל

דניאל היה אוהד מסור של הפועל בכדורגל ובכדורסל. הוא היה ילד מצחיק עם לב של זהב: ״בשלב מסויים של חייו דניאל התחזק. זה היה מטורף, עם כל האנרגיות שלו, נכנסת שבת - הכל נעצר. אבל הוא אוהד הפועל. אז מה עושים? הם היו הולכים ברגל מכפר אז״ר עד לבלומפילד, העובדה היא שהוא לא ויתר״. אמרה אימו ורדה בכתבה לערוץ הספורט.

הוספת תגובות

ניתן להוסיף תגובות לעמוד ההנצחה. אנא שימרו על שפה מכובדת ומכבדת.

Loading comments...