הנצחה:סמל ראשון טל יפרח ז''ל

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמל ראשון טל יפרח זל
08.12.2023 - 08.12.2023


קורות חיים

סמל ראשון טל יפרח, לוחם בחטיבת גולני, בן 21 מראשל״צ, נהרג במבצע צוק איתן ביולי 2014.

״הוא היה מאוד רגיש, עדין ולא מקלל, גם לא בוויכוחים הסוערים ביותר, אחד שהיה ברור לו שהוא הולך לקרבי״ אמרהאורטל הופמן שלם, המחנכת של טל.

״טל ואני היינו חברים טובים מאוד, הוא היה ספורטאי שהתאמן חזק כדי להגיע לאגוז והיה בעננים כשזה קרה. ואז הוא בא וביקש שאעזור לו לשכנע את אמא״. מספרת עליו נוי אחותו.

טל למד בתיכון מקיף ח׳ בראשון לציון, הוא היה ספורטאי, ניגן בגיטרה והתנדב בתנועת מכבי הצעיר

מאז מותו יוזמות אמו ואחותו מספר אירועי הנצחה לטל, בינהן משלוחים וחבילות לחיילי היחידה בה טל שירת, בכל שנהביום הולדתו של טל.

לקראת יום הזיכרון של שנת 2017, הקימה נוי ביחד עם אליסף פרץ, אחיהם של אוריאל ואלירז פרץ ז״ל, את המיזם ״האחים שלנו״, פרויקט שבו אחים שכולים מספרים את סיפורו של האח שנפל מנקודת המבט שלהם: ״אחים שכולים של 30-40 שנה פשוט התחילו לבכות שעד היום לא פנו אליהם והם היו שקופים. שלא דיברו כל השנים. אנחנו מרחיבים את מעגל הזיכרון וההנצחה. אנשים ששמעו את הסיפור מגיעים לבית העלמין, כשהם עומדים בצפירה הם חושבים על האח שנפל ומדליקים נר לזכרו״.

טל נהרג בגיל 21. הוא הותיר אחריו הורים, אביבה ושלום, ואחות גדולה, נוי, וכן בת זוג, נעם.

טל יפרח ז״ל - נזכור אותך לנצח!

הקשר להפועל

את האהבה הגדולה להפועל אי אפשר היה להסתיר: ״דוד שלנו שיחק בהפועל לפני הרבה שנים, והוא בעצם זה שהכניס לטל את האהבה הגדולה לקבוצה, מגיל קטן הוא התחיל לראות משחקים״ היא מוסיפה.

נועם, שהייתה בת זוגתו של טל ערב המבצע, סיפרה לאחר מותו איך היה מתעצבן כשהייתה צועקת לו ״יאללה מכבי״ רק כדי לראות את התגובה על פניו.

״הצבע האהוב עליו היה אדום, הוא תמיד היה הולך עם חולצה אדומה, גם בדרכים לא קשורות.״

גיא, חברו הטוב של טל, הכיר אותו מהימים הראשונים שלהם בצבא: ״ברגע שגיליתי שטל אוהד הפועל, התחברנו מהר מאוד. היינו סוגרים ביחד וקובעים לנסוע למשחקים איך שנצא הביתה, הדבר הכי חשוב לו בסופ״ש היה לראות את הפועל״.

הוספת תגובות

ניתן להוסיף תגובות לעמוד ההנצחה. אנא שימרו על שפה מכובדת ומכבדת.

Loading comments...