הנצחה:רב-טוראי דוד חורש ז''ל

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רב-טוראי דוד חורש זל
08.12.2023 - 08.12.2023


קורות חיים

רב-טוראי דוד חורש, שירת בחטיבת הצנחנים, נפל במלחמת יום הכיפורים, בגיל 19 בלבד.

דוד, בן למלכה ואריה, נולד ב-24.5.1954 במושב טל שחר. הוא למד בבית-הספר היסודי "השחר" בטל שחר, בגימנסיה "הרצליה" ובפנימייה הצבאית בתל אביב.

דוד היה תלמיד חרוץ וסיים בהצטיינות את לימודיו בבית הספר היסודי. הוא אהב ספורט והיה חבר באגודת הספורט של"הפועל" במועצה האזורית מטה יהודה, והיה פעיל בעיקר במקצועות הכדורגל והכדורסל. כולם זוכרים אותו כצעיר חברותי מאוד, שהיה מוכן לעזור לחבריו בבית הספר ובצבא.

דוד חלם ללמוד בפנימייה הצבאית, והיה מאושר כאשר עבר בהצלחה את מבחני הכניסה והתקבל לגמנסיה "הרצליה" ולפנימייה הצבאית. הוא היה נער חסון וגבוה, טוב לב ואהוד על חבריו.

דוד גויס לצה"ל בנובמבר 1972 לצנחנים. הוא עבר בהצלחה קורס צניחה וקורס חובשים קרביים ונחשב חייל טוב ואחראי. גםבמסגרת שירותו הצבאי הצטיין דוד בענפי הספורט הצבאי והאתלטיקה וכושרו הגופני היה מעולה. בחופשותיו נהג לשתף אתהוריו ואת בני משפחתו בחוויות שעבר בצבא. במלחמת יום הכיפורים שירת דוד כחובש קרבי בגזרה הדרומית של תעלת סואץ, תחילה ממזרח לתעלה ואחרי כן - ממערבה. בקרב שהתחולל בגדה המערבית של התעלה אחרי הצליחה, בתאריך 19.10.1973 נפגע דוד ונהרג.

דוד הובא למנוחות בבית העלמין בהר הרצל בירושלים. דוד השאיר אחריו הורים ושלושה אחים ואחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב- טוראי.

דוד חורש ז״ל - נזכור אותך לנצח!

הקשר להפועל

״דוד היה אוהד מושבע של הפועל. גם בכדורגל וגם בכדורסל. בשבתות כנערים היינו נוסעים לבלומפילד בטרמפים. בתקופתו לא היו לנו טלפונים עם מצלמות לקחת לבלומפילד ולכן אין לנו תמונות מהמגרשים״. מספר עליו אחיו, עופר.

הוספת תגובות

ניתן להוסיף תגובות לעמוד ההנצחה. אנא שימרו על שפה מכובדת ומכבדת.

Loading comments...