הפועל אוסישקין (קבוצה)

מתוך ויקיפועל
(הופנה מהדף הפועל אוסישקין)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הפועל אוסישקין
כינוי
תאריך ייסוד 25.6.2007
צבעים אדום-לבן
אצטדיון הדר יוסףערך זה עוסק בקבוצת הכדורסל הפועל אוסישקין. אם התכוונתם לעמותת האוהדים, ראו הפועל אוסישקין תל אביב

קבוצת הכדורסל "הפועל אוסישקין" הוקמה ע"י אוהדי הפועל תל אביב במחאה על הריסת אולם אוסישקין. הקבוצה נוהלה ע"י עמותת אוהדים. בשנת 2010 שינתה הקבוצה את שמה להפועל תל אביב

מאבק על אולם אוסישקין


הרקע להקמת המועדון

ב-25 ביוני 2007 נרשמה לליגה ב' מחוז דן קבוצת אוהדים חדשה של אוהדי הפועל תל אביב. הפועל אוסישקין הוקמה על ידי אוהדי קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב כמחאה על ניהול הקבוצה ובנוסף חוסר התמיכה של הנהלת הקבוצה במאבק על אולם אוסישקין ושיתוף הפעולה עם העירייה בהריסתו. שם הקבוצה נבחר כמובן משם האולם ההיסטורי.

שינוי שם

עם ראשית הקמתה נקראה הקבוצה הפועל "אוסישקין" תל אביב. עם זאת צצה מחלוקת עם בעליה של הפועל תל אביב שאול אייזנברג אשר טען כי לו זכויות על השם ואיים לתבוע את הקבוצה החדשה מאחר שלטענתו נוצר בכך מצג שווא לאוהדים אשר עשויים לחשוב כי מדובר בהפועל תל אביב המקורית, ונתנו כספם לעמותה על סמך מצג שווא זה. לאחר איום בבוררות באיגוד הכדורסל הסכימה הקבוצה להתפשר למחוק את שם העיר תל אביב משמה. למרות הסכם הפשרה נאלצה הקבוצה לשלם את הוצאות המשפט בסך 20,000 ש"ח פיצויים להפועל תל אביב

תשלום זה זכה לביקורת ע"י חלק מהאוהדים, אך הנהלת הקבוצה הסבירה כי מאחר והבוררות הינה סופית וללא אפשרות משפטית לערעור, עדיף לעמותה להימנע מקנס גדול פוטנציאלי ולשלם סכום זעום זה על מנת לסגור את הפרשה.

בסוף 2009 נקנו הזכויות להפועל תל אביב ע"י עופר אליהו, אוהד הקבוצה ומבעלי חברת "מגדל". אליהו פנה להפועל אוסישקין והציע לה לקבל את הזכויות לשם והמורשת של המועדון ללא תמורה, אך דרש כי שמו יישאר אנונימי בזמנו. ב-28 בדצמבר באותה שנה הצביעה האסיפה הכללית של המועדון על ההסכם, ובכך קיבלה לידיה את הזכות לשנות את שם הקבוצה בסיום עונת 2009/10 להפועל תל אביב, ב-4.1.2010 נחתם ההסכם באופן סופי.

ב23.7.2010 הצביעו חברי העמותה והחליטו לשנות את שם הקבוצה להפועל תל אביב.

הקבוצה

הקבוצה הספיקה לעלות לליגה א' כבר בעונתה הראשונה לאחר עונה שלמה ללא הפסד עם תקציב גדול במיוחד לליגה ב' של כ-300,000 ש"ח[1]. כמו כן השלימה הקבוצה דאבל כאשר זכתה בגביע האיגוד לליגה ב'.

בעונתה השנייה שיחזרה הקבוצה את הישגיה כשזכתה ללא הפסד בראשות מחוז מרכז של ליגה א' והעפילה לליגה הארצית, ובנוסף זכתה בגביע האיגוד.

בעונתה השלישית העמידה הקבוצה סגל חלומות ודרסה גם את הליגה הארצית ללא הפסד, והוסיפה שוב את גביע האיגוד עם הפסד בודד אחד במשחק הגמר הראשון. ב-24 ביולי 2010 החליפה הקבוצה את שמה לשם המקורי, הפועל תל אביב.

מחלקת הנוער

ביולי 2008 הוקמה מחלקת הנוער של הפועל אוסישקין. רמי כהן שובץ מטעם ההנהלה כאחראי מחלקת הנוער, שמנוהלת ע"י יצחק לוי "שחור" וגילי טורק. מחלקת הנוער פועלת במספר מוקדים בעיר תל-אביב, ביניהם שיכון ל', שכונת צהלה וקאנטרי גולדשטיין שבקריית שלום שבו משחקת קבוצת הנוער.

העמותה

המועדון נוהל מיום הקמתו ע"י עמותת הפועל אוסישקין. בשנת 2010 עם קבלת הזכויות לשם שינתה העמותה את שמה להפועל אוסישקין תל אביב.

קישורים חיצוניים

כללי

כתבות

קבלת השם

שינוי השםמסגרות הפועל אוסישקין תל אביב

המועדון | בחירות להנהלה | אסיפה כללית | הפועל הצעיר