חואקין שוכמן

חואקין שוכמן
כינוי
מנגינת שיר שחקן טמפרטורה - עומר אדם
תאריך לידה 29.1.1995
ארץ לידה ארגנטינה
מספר בהפועל 8
תפקיד גארד
מועדוני נוער הפועל גלבוע/גליל
שנים 2
מועדונים הפועל גלבוע/גליל, הפועל עפולה, הפועל תל אביב, הפועל אילת
הופעות


חואקין שוכמן (נולד ב-29 בינואר 1995), שחקן כדורסל ישראלי בגובה 191 ס"מ המשחק בעמדת הגארד בהפועל מעונת 2019/20 עד אמצע 2020/21.

תיאור הקריירה

נולד בארגנטינה, עלה לישראל בילדותו, בשנת 2002. תחילה גדל בנהריה, ובנעוריו עבר עם משפחתו למושב ברק על מנת שיוכל להשתלב במחלקת הנוער של הפועל גלבוע/גליל. למד בתיכון עמק חרוד והיה שותף לעליית נבחרת בית הספר לליגת העל לתיכונים.

בעונת 2012/13 עלה לקבוצת הבוגרים של גלבוע ושיחק שני משחקים בלבד. בעונת 2014/15 הצטרף להפועל עפולה מן הליגה הלאומית ושיחק במקביל בגלבוע גליל במסגרת הכרטיס הכפול, המאפשר לשחקן צעיר מקבוצה בליגת העל לשחק במקביל גם בקבוצה מן הליגה הלאומית. בעונת זו ירד עם גלבוע גליל לליגה הלאומית בתום העונה ומונה כקפטן הקבוצה. הוא המשיך לשחק בקבוצה גם כשזו שיחקה בליגה השנייה. בעונת 2016/17 סיים את העונה הסדירה עם 26 דקות למשחק וממוצעים של 6.4 נקודות למשחק, 3.6 ריבאונדים ו-3.5 אסיסטים. גם בעונת 2017/18 המשיך להשתפר כשקבוצתו שוב מבטיחה הישארות למרות תקציב נמוך וסגל ישראלי חלש. בתום העונה אף נבחר שוכמן לשחקן ההגנה של העונה. בתום העונה נקשר שמו בתקשורת למעבר לקבוצה גדולה, אך שוכמן בחר להישאר בגלבוע. במהלך העונה חלה ירידה ביכולתו שהתבטאה גם במספרים נמוכים יותר.

2019-2020:הפועל

עבר בעקבות מאמנו בגלבוע אריאל הבית הלחמי להפועל כמחליפו של רביב לימונד הותיק וחתם על חוזה לשנתיים עם 20 אלף דולר דמי השבחה לגלבוע. למרות מחויבות ומוטיבציה ברורה לא הצליח להביא לידי ביטוי את יכולתו בהתקפה. גם בהגנה שם היה אמור לבוא לידי ביטוי יותר מכל לא הצליח להשאיר חותמו, ובסה"כ סיכם עונה מאכזבת כשברקע דיבורים רבים בתקשורת על התרת חוזהו עקב תרומתו הדלה לעומת עלותו הגבוהה. למרות זאת הוחלט בהפועל לתת לשוכמן הזדמנות נוספת, אך כמו בעונה הקודמת גם בתחילת 2020/21 לא תרם שוכמן רבות. לבסוף עם תום השנה סוכמה העברתו להפועל אילת מצמרת הטבלה שם התאחד מחדש עם מאמנו לשעבר אריאל בית הלחמי.

נבחרות ישראל

שוכמן צורף לנבחרת העתודה של ישראל. שיחק באליפות אירופה שנערכה בשנת 2014 ביוון בה זכתה ישראל במקום השביעי, אך קיבל בה דקות בודדות ולא קלע נקודות במהלך האליפות. בעת שחזר מן האליפות, נשפט ל-10 ימי מחבוש צבאי, כיוון שיצא לאליפות אירופה ללא חתימת מפקדיו, על אישור היציאה לחו"ל.


הערך מבוסס חלקית על עמוד השחקן בויקיפדיה הכללית

סטטיסטיקה בקבוצה

שיר שחקן

ע"פ טמפרטורה - עומר אדם:

כאן כאן לא גלבוע

אבל יש לי שמש ואותך..

יאללה שוכמן, יאללה יאללה שוכמן, יאללה יאללה שוכמן, שוכמן

יאללה שוכמן, יאללה יאללה שוכמן, יאללה יאללה שוכמן, שוכמן

חייו הפרטיים

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות