חיים רמון

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חיים רמון (נולד ב-10 באפריל 1950) הינו פוליטיקאי ישראלי בכיר. אחד מאוהדי הפועל המוכרים, והחל מעונת 2012/13 ראש קבוצת רמון בעלת זכויות הניהול על מחלקת הכדורגל במשך מספר שנים עד להעברתה לאמיר כבירי

חייו האישיים

החל את דרכו הפוליטית כח"כ במפלגת העבודה. שימש לאורך השנים כשר בממשלות ישראל, ובתחילת שנות התשעים בעקבות מחלוקת עם מפלגתו על דרכה של הסתדרות העובדים החליט לרוץ לתפקיד היו"ר בראש רשימה עצמאית. לאחר שזכה ביצע רפורמה מעמיקה בהסתדרות, במסגרתה בין השאר פעל לנתק את קבוצות הפועל משליטת ההסתדרות. בהמשך עבר למפלגת קדימה מטעמה כיהן כמשנה לראש הממשלה אהוד אולמרט, ויושב ראש מועצת מפלגת קדימה.

בשנת 2007 הורשע במעשה מגונה ללא הסכמה לאחר שנישק קצינה בצה"ל בניגוד לרצונה. לאחר ריצוי עונש של שירות לתועלת הציבור ותשלום פיצוי בסך 15,000 ש"ח לקורבן העבירה, שב לכהן כשׂר בממשלה. פרש מהכנסת ב-2009.

קשר להפועל

ידוע מזה שנים כאוהד הפועל ונצפה לעיתים קרובות במשחקיה. זכור לרעה ע"י אוהדי מחלקת הכדורסל לאחר שלטענת חלקם הבטיח לראשי הקבוצה עם בחירתו ליו"ר ההסתדרות שיעמוד מאחורי התחייבויותיה הכספיות, אך בהמשך התחמק מהבטחותיו. החובות הובילו למכירתה של הקבוצה לשאול אייזנברג ובהמשך להתמוטטותה.

בעונת 2012/13 עמד בראש קבוצת רוכשים אשר רכשה את זכויות הניהול על מחלקת הכדורגל מידי הבעלים אלי טביב במטרה לרכוש בעלות מלאה תוך שנה בשיתוף האוהדים דרך עמותת האדומים. שימש כיו"ר הקבוצה במשך כשנתיים, בהן צברה הקבוצה חובות רבים ומבחינה מקצועית דשדשה בשולי הצמרת. כמו כן לא הצליח לגייס את הכסף הנדרש על מנת לרכוש יותר מ50% מהקבוצה מהבעלים הקודם אלי טביב. על מנת לאפשר את המשך פעילות הקבוצה ערב רמון אישית לתקציב הקבוצה. כתוצאה מכך לבסוף השאיר בתחילת עונת 2014/15 את המושכות לעידו חג'ג', אחד מהבעלים אותם הביא לקבוצה, אשר יכל להשקיע מכספו והביע נכונות לקחת את המושכות.

לאחר מספר חודשים, במהלכן המשיכה הקבוצה להידרדר התנהלה הפגנת אוהדים מול ביתו של חג'ג'. זה הודיע בתגובה כי הוא מחזיר את ניהול הקבוצה לידי רמון. הקבוצה המשיכה להסתבך בחובות וגירעונות, וכן להציג יכולת בינונית על המגרש. לאחר התפטרותו של המנהל המקצועי אייל ברקוביץ' פירסם רמון מכתב פתוח לאוהדים בו סיכם את תקופתו בקבוצה. במכתב האשים את אולטראס הפועל שהכשילו מו"מ לרכישת הקבוצה פגעו בתדמיתה. זמן קצר לאחר מכן, ולמרות התנגדות כל הגורמים במועדון חתם ברגע האחרון של חלון ההעברות על העברתו של כוכב וקפטן הקבוצה גיל ורמוט למכבי ת"א בתמורה להשאלת שחקנים וסכום כספי גדול, וזאת במטרה לצמצם את הגירעון.

המעבר עורר סערה אדירה בקהל וגם זעם אצל מקורבו של רמון איש העסקים מני וייצמן שתמך כספית בצעדיו עד אותו רגע. עקב כך לאחר כמה ימים פנתה עמותת האדומים לרמון וחתמה עימו על הסכם להעברת זכויות הניהול והמכירה של הפועל לידיה. בסופו של דבר הועברו מניותיו של רמון לנאמנות אצל עו"ד יואב שניצר עד למציאת רוכש חדש[1].

קישורים חיצוניים

כללי

כתבות וטורים

פירוק הקבוצה