כריס אוונס

Svg2raster.jpeg
כריס אוונס
כינוי
מנגינת שיר שחקן
תאריך לידה 29.1.1991
ארץ לידה ארה"ב
מספר בהפועל 23
תפקיד פורוורד
מועדוני נוער
שנים 1
מועדונים קנט סטייט, אריס טריקלה (יוון), סקאפאטי באסקט (איטליה), הפועל ת"א
הופעות 9


כריס אוונס (באנגלית: Chris Evans, נולד ב-29 בינואר 1991), שחקן כדורסל ישראלי בגובה 198 ס"מ המשחק בעמדת הפורוורד. שיחק בהפועל בחציה הראשון של עונת 2015/16.

תיאור הקריירה

בוגר מכללת קנט סטייט, נבחר בשנת 2013 לחמישייה המצטיינת בקונפרנס לאחר שהשיג כ-16 נקודות ו-8 ריבאונדים בממוצע בעונתו האחרונה במכללה. במכללה היה מעורב בתקרית בה במחנה קדם דראפט בפורטסמות' הגיע כשברישומים של המכללה היה רשום השחקן בגובה 2.03, אך במחנה התגלה שהוא במקרה הטוב בגובה 1.98.

בעונת 2013/14 עבר לקבוצת טריקלה מהליגה הראשונה ביוון שם הציג ממוצעים של 16.2 נקודות ו-7.7 כדורים חוזרים במשחק. בתום העונה, לאחר שדורג במקום השלישי בטבלת מלך הסלים וכריבאונדר השישי בטיבו בליגה - אוונס נבחר לחמישיית הזרים של העונה.

אוונס הספיק לשחק גם באיטליה בטראפאני מהליגה השניה, אך מיעט לשחק שם ועבר לסקאפטי מהליגה השלישית, שם סיים את העונה עם ממוצעים של 18 נקודות ב-50 אחוזים מהשדה, בתוספת לחמישה כדורים חוזרים ושתי חטיפות למשחק.

2015/16: הפועל

למרות שמועות על אופיו הבעייתי הוחתם בהפועל. אוונס הוכיח את יכולותיו הגבוהות כשקלע 17.1 נק' למשחק ב-9 משחקים. עם זאת פתיחת העונה החלשה של הקבוצה למרות חילופי המאמנים, הובילה את המאמן שרון אברהמי להחלטה לעשות שינוי ואוונס שוחרר מהקבוצה. בראיון זמן קצר לאחר שחרורו רמז אברהמי כי בנוסף לשינוי כיוון מקצועי, גם לבעיות חברתיות היה חלק בהחלטה. אוונס אף התבטא בזעם בהמשך בטענה שאמירות כגון אלו מצד הפועל הקשו עליו למצוא קבוצה חדשה. עם זאת לאחר זמן קצר חתם בעירוני נהריה כזר חמישי.

סטטיסטיקה בקבוצה

שיר שחקן

קישורים חיצוניים

כללי

גלרית תמונות

לא נמצאו תוצאות