עונת 1958/59 (כדורגל) מחזור 10

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עונה 1958/59
מסגרת ליגה לאומית
מחזור/סיבוב 10
תאריך 24/1/1959
יריבה מכבי יפו
מקום מגרש הפחים
תוצאה 2:0
צופים 3500

תיאור המשחק

משחק הליגה שהתקיים בתאריך 24/01/1959, בין מכבי יפו להפועל ת"א. עוד "דרבי קטן" בסדרה, קיבץ 3500 צופים במגרש הפחים הנוסטלגי.

מזג האוויר היה נפלא ואוהדים רבים הגיעו למגרש, היישר מסיור בלונה פארק הסמוך, או מהמסעדות הבולגריות הפזורות לאורך שדרות ירושלים.

במשחק עצמו ניצחה הפועל 2:0 בעזרת שער שהובקע לטענת אנשי יפו דרך חור צדדי ברשת.

השריקה לסיום של אשכנזי גררה התפרצות של מאות מאוהדי מכבי יפו אל כר הדשא, בניסיון לפגוע בשופט אשכנזי ובצמד הקוונים שלו. השוטרים הניפו אלות, אבל הקוון אפרייט נפגע ונלקח לבית החולים.

שחקני הפועל ת"א נתקעו במשך יותר משלוש שעות בחדר ההלבשה הקטן, מוקפים בשלוש ניידות משטרה. רק לאחר רדת החשיכה ואחרי שגשם החל לרדת, חולצו שחקני הפועל ת"א בריאים ושלמים.

טריויה

  • איגוד השופטים כינס את הועדה המקצועית והוחלט לקבוע חוק חדש - לפני שריקת הפתיחה של שתי מחציות המשחק, חובה על הקוונים לבדוק את הרשתות ולדאוג שיהיו צמודות לדשא.

מהלך המשחק

במגרש התנהל מאבק שקול לצלילי הקריאות של אוהדי יפו יוצאי בולגריה: "היידה מכבי יפו".

הדקה ה-40 סיפקה את הדרמה עליה דיברו וכתבו שבועות רבים אחר כך. תאור האירוע הוא מעיתון "חדשות הספורט", על ידי בכיר כתבי הספורט יזהר (זוריק) ברנר.

"המגן זאב סגל הרחיק לעברו של איצ'ה מנחם, שעמד על הקו החיצון במחצית המגרש. מנחם פתח בכדרור מהיר, עבר מספר יפואים ונכנס לרחבת ה-16. החלוץ היפואי ג'וג'וסיאן נזעק לבלום, אבל מנחם ברגל ימין, בעט כדור אדיר, שאפשר היה לראותו רק מפרפר לו ברשת במרכז השער. השופט מנחם אשכנזי עצר ובתוך שניות רץ והורה על מרכז המגרש, 0:1 להפועל ת"א".

שחקני הפועל התחבקו סביב מנחם הכובש, כשמנחם אחר, אשכנזי, רץ לכיוון הקוון אפרייט, שנשאר עם הדגל מורם למעלה. בתום שיחה קצרה אושר הגול של איצ'ה מנחם, אבל ביציעים החלה מהומה, שהביאה לכניסת שוטרים ליציע.

מאמן יפו איציק שניאור, נכנס למגרש ודרש מהשופטים למגרש ודרש מהשופטים להביט בחור גדול ברשת הצדדית, משם לטענתו נכנס הכדור לרשת.

במחצית הגיעו למגרש שתי ניידות משטרה לתגבור, כשעל המגרש בלט שוער הפועל יעקב חודורוב, שמנע מאינשטיין קליש, בוכוס ג'וג'וסיאן ובובי קלמי לכבוש. שתי בעיטות של קלמי וג'ג'וסיאן פגשו בקורות של חודורוב, כמו גם ההפגזות של משה סקל וגדעון טיש, שהרעידו את קורות שערו של ברנס השוער היפואי.

בדקה ה-77 הגבהה מימין, הכדור משייט גבוה ונוחת בלב רחבת ה-16, שם ממתין לכדור חיים גלזר, אחיו של כוכב מכבי ת"א שייע. חיימ'לה מסדר את הגוף נכון ושולח את הכדור בבעיטת וולה, אל בין חיבורי הקורות, 0:2 להפועל ת"א.

כרטיסים ומורחקים

הרכבים

קישורים חיצוניים

ערך זה הוא קצרמר. אתם יכולים לעזור לויקיפועל ולהרחיב אותו.