עונת 2001/02 (כדורגל) גביע אופ"א סיבוב 2 משחק 2

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עונה 2001/02
מסגרת גביע אופ"א
מחזור/סיבוב 2
תאריך 01/11/01
יריבה צ'לסי
מקום סטמפורד ברידג'
תוצאה 1:1
צופים 42,000

אחרי הניצחון הסנסציוני בבלומפילד, הפועל תל אביב נוסעת ללונדון. למרות שהאדומים מגיעים עם יתרון של שני שערים הדעה הרווחת היא כי צ'לסי תצליח להבקיע שלושה ולהעפיל לשלב הבא. במהלך המשחק צ'לסי הגיעה ללא פחות מ- 33 (!) בעיטות לשער, כשליש מהן למסגרת, אך למרות זאת השער הראשון הובקע דווקא לטובתה של הפועל ת"א. פישונט ניצל מסירה גרועה של וויליאם גאלאס כדי לתת כדור עומק אדיר לאוסטרץ שבנגיעה שלח 4,000 אוהדים אדומים לשמיים ואת צ'לסי להשיג 4 שערים על מנת לעלות. תצוגת ענק של שביט אלימלך, בצד החמצות מסמרות שיער של חלוצי צ'לסי, השאירה את הפועל במשחק ולמרות שספג שער מג'יאפרנקו זולה, אלימלך נבחר למצטיין וקיבל ציון 10 באנגליה ובישראל.


לפני המשחק

בימים שלפני המשחק צ'לסי עמדה בביקורת קשה בעקבות הפסדה בישראל ובעקבות העובדה ששישה שחקנים בחרו שלא לנסוע לארץ הקודש. לקראת משחק ליגה בין צ'לסי ללידס, צוטט מנג'ר לידס אולירי, כאומר "האם לידס הוא מקום מספיק בטוח עבורם כדי להגיע אליו?". בסאן הבריטי נכתב לאחר המשחק הראשון כי "צ'לסי סיימה את משחקה בתל אביב בתבוסה מהממת, בעוד עמנואל פטי יצא לקניות", ולגלגו על ששת השחקנים כשדיווחו כי "ששת השחקנים אמורים לשוב לפעילות ב-1 בנובמבר (משחק חוץ בליגה נגד פולהאם), אלא אם כן כמובן, יהיה זה מסוכן מדי לחצות את כביש 'פולהאם רואד' בדרך לאיצטדיון".

גם שמעון גרשון הצטרף לחגיגה ובהמשך הכתבה אמר כי "לונדון נמצאת כרגע תחת איום האנתרקס, ייתכן שאנחנו נהיה מפוחדים מדי להגיע לעיר למשחק הגומלין".


מהלך המשחק

הכרטיס למשחק

כבר בדקה הרביעית סטאניץ' הגיע למצב הבקעה מצויין (בעקבות אי הבנה בין אלימלך וגרשון) לאחר הגבהה מבעיטה חופשית של עמנואל פטי, אך נגח מטווח אפס מעל השער. בהמשך התפתח בליץ על השער של שביט, שכלל וולה של גודיוהאנסן, שלושה מצבים קורצים של האסלבנק, גאלאס הגיע למצב מצויין גם כן, אך כל בעיטה למסגרת פגעה בקורה או בשביט אלימלך, שהציג מספר הצלות הירואיות. לאחר חצי שעה הפועל יצאה למתפרצת של 3 על 2, אך גרשון לא מסר טוב. כעבור שש דקות הובקע השער הראשון, ולהפתעת כולם הוא הובקע לשער של בוסניץ'. גאלאס מסר כדור רע, עליו השתלט פישונט (שהחליף מוקדם יותר את בן לוז שפרק את הכתף), ולאחר דאבל פס מהיר עם קלשצ'נקו הוא שלח את אוסטרץ בכדור עומק מדהים לעימות מול בוסניץ'. הסלובני לא התבלבל וקבע 1:0 מדהים בסטמפורד ברידג'.

בהמשך וולה של זנדן ונסיונות מסוכנים של לה סו וסטאניץ' לא נכנסו, וגם 5 דקות תוספת זמן למחצית לא עזרה לצ'לסי, שירדה להפסקה בפיגור של 4 שערים (שער חוץ) בסיכום שני המשחקים.

בתחילת המחצית השניה הכניס רניארי (מאמן צ'לסי) שלושה שחקנים טריים, ביניהם זולה. זולה ארגן להסלבנק מצב נגיחה ממטר וחצי לאחר בעיטה חופשית אך הוא פספס ברשלנות את המסגרת. פורסל וגודיונסן הגיעו למצבים קורצים ומן הצד השני אוסטרץ סחט הדיפה של בוסניץ'. הפועל יצאה בהמשך למתפרצת גדולה בהנהגת אוסטרץ בסיומה הגיע הכדור מהקורה אל קלשצ'נקו שמול שער ריק שלח את הכדור החוצה. החמצה ענקית של המולדבי.

20 דקות לסיום ג'יאפרנקו זולה האיטלקי הצליח להשוות בבעיטה יפה מ- 24 מטרים, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי.

הרכבים

ספסל: ניר רחמין, אבי כנפו, בני חדד, פיני בלילי, יעקב הלל, אישטוון פישונט, בן לוז, סלים טועמה.

  • צ'לסי: בוסניץ', גאלאס, טרי, דייזלי, לה סו, סטניץ' (זולה, 45), לאמפרד, פטי (דלה בונא, 45), זנדן (פורסל, 45), גודיונסן, האסלבנק.

ספסל: קודיצ'יני, פרר, יוקאנוביץ', קינן, פורסל, דלה בונא, זולה.

שופט: דוהמל (צרפת).

🎥 קישורים חיצוניים