עונת 2009/10 (כדורגל) גביע הטוטו שלב הבתים מחזור 2

5(1).jpg
עונה 2009/10
מסגרת גביע הטוטו
מחזור/סיבוב מחזור 2
תאריך 10/08/2009
יריבה מכבי נתניה
מקום אצטדיון הקופסא
תוצאה 3:2
צופים 350

תיאור המשחק

במחזור השני של גביע הטוטו נפגשו בקופסא שתי נציגות של ישראל באירופה, אחת כבר נשרה ואחת עוד בפנים. האדומים התייצבו בהרכב חסר, ללא ביברס נאתכו, דדי בן דיין ואביחי ידין ששהו עם הנבחרת, וינסנט אניימה החולה, שחקני הנוער ששהו במחנה אימונים (מה שהביא לכך שהשוער השני של הפועל היה גבי בורשטיין, המאמן של אניימה), סמואל יבואה ווואליד באדיר שקיבלו דקות מנוחה אחרי המשחק מול השבדים ביום חמישי. בתפקיד הקפטן: מיכאל זנדברג במשחקו השלישי בקבוצה. המשחק עצמו היה פתוח ומהנה, ולווה באווירה רגועה מצד 350 הצופים שהטריחו את עצמם בעשרה לתשע באמצע השבוע למשחק גביע השוקו.

המשחק עצמו נפתח בלחץ של הנתנייתים שבא לידי ביטוי כבר בדקה ה- 4 בעקבות בעיטה חופשית מצויינת של שליו מנשה לחיבור השמאלי של ניל אברבנל אחרי הכשלה על אוקוצ'ה 20 מטרים מהשער (רק צהוב לבלם המכשיל). בדקה ה- 8 איתי שכטר (אקס נתניה) הוכשל ברחבה ע"י עומאר גאריבה (נבחן שעבר גם בהפועל שבוע לפני כן), אסף קינן הצביע על הנקודה ומיכאל זנדברג בעט טוב לפינה הימנית של ליפשיץ'.

בהמשך לאלה פספס מול ליפשיץ' אחרי מסירה טובה של שכטר, ומן העבר השני אלמוג כהן ניסה לבחון את ניל בכדור חופשי מרחוק, השוער היה ערני.

בדקה ה- 51 גואטה סחט הדיפה יפה מאברבנל לאחר חצי מספרת, מנשה המשיך את הריבאונד אך בלם הפועל הדף מן הקו. שלוש דקות מאוחר יותר שכטר פרץ באמצע ולאחר שניער מעליו שלושה שחקנים, בעט מהצד השמאלי של הרחבה ברגל שמאל לפינה, והפועל משלימה מהפך בדקה ה- 54.

בדקה ה- 72 שלו מנשה ניצל טעות איומה של דני בונדר, שתופקד כבלם, וחטף לו כדי לבעוט לרשת העליונה מול אברבנל- 2:2 וצמד יפה למנשה. לאחר מכן לאלה קיבל כדור גדול של זהבי מול ליפשיץ' ועבר אותו אך השופט קינן החליט לשרוק לעבירה לזכות הפועל שהתרחשה קודם לכן ולא לתת ללאלה את היתרון.

בדקה ה- 75 אירוע ביזארי התרחש, כשעידן סרור נכנס למגרש במקום רועי גורדנה ובתגובה האצטדיון נשאר דומם- אף אחד מהקהלים לא מחא כפיים.

המהפך השני במשחק הושלם בדקה ה- 81, כשמוגרבי המחליף שלח את חן עזרא, שמזווית קשה בצד הימני של הרחבה בעט פנימה, ו- 3:2 לנתנייתים. שלוש דקות מאוחר יותר טעות חמורה של סרור והחלטה לא טובה של יהודה חוטה הביאה להרחקתו לאחר שנגע בידו בכדור במכוון כשהיה השחקן האחרון לפני השער של ניל.


הרכבים

  • מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ', קלמי סבן (מעוז סמיה, 63), ביוואן פרנסמן, עומאר גאריבה, טארס שולקובסקי, שלו מנשה, רביד גזל, אלמוג כהן (פיראס מוגרבי, 77), שניר גואטה (אמייה טגה, 57), אלון וייסברג (חן עזרא, 60), אובודו אוקוצ'ה (ריף מסיקה, 77).

קישורים חיצוניים