פנחס גרשון

מתוך ויקיפועל
(הופנה מהדף פיני גרשון)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גרשון עם מייק לארגי

פנחס (פיני) גרשון (נולד ב-13 בנובמבר 1951) הינו מאמן כדורסל ישראלי שאימן את הפועל בחציה הראשון של עונת 1985/86. כילד, שיחק פיני במחלקת הכדורגל של הפועל ביחד עם רוני קלדרון ואבי בנימין ז"ל לפני שניסה את מזלו ככדורסלן במכבי דרום, בה גמר את קריירת המשחק שלו בעקבות פציעה.

1985/86: כישלון בהפועל

גרשון הצעיר המבטיח מונה למאמן הקבוצה בתקווה שיצליח להעלות אותה מדרגה. בקבוצה הוחתם רכש יקר ואיכותי בדמות הקלע החולוני המצויין עופר יעקובי, וכוכבי מכבי לשעבר ארל ויליאמס וג'ק צימרמן. יחד עם הכוכבים מייק לארגי, לבאן מרסר והצעירים עמוס פרישמן ושמעון אמסלם הציפיות מהקבוצה היו גדולות, אך לאחר פתיחה טובה בליגה נחלה הקבוצה מספר תבוסות שהרחיקו אותה מהצמרת. לבסוף לאחר הפסד משפיל בגביע קוראץ' לבוסנה סראייבו החלשה, לאחר שבמהלך המשחק השתולל הזר ארל ויליאמס, נפרד גרשון מהקבוצה ועוזרו יעקב אדלר מונה במקומו.

ציטוטים מפורסמים

  • "הוא חכם יחסית לשחורים. אני לא צוחק, גם בין השחורים יש צבעים - יש שחור כהה, יש מוקה ... יש ביניהם מוקה שהם יותר חכמים, ובדרך כלל השחורים הכהים מהרחוב. ... השחורים האחרים הם באמת טמבלים, מה שתגיד להם הם כמו עבדים" ~ פיני גרשון לא ידע שהוא מצולם ושפך את משנתו בפורום קציני צבא, במה שנודע לימים כנאום המוקה.
קריקטורה על פיני גרשון שפורסמה בפנזין האוהדים לאחר עוד הדחה של מכבי מהגביע בשנת 2008

קישורים חיצוניים

ערך זה הוא קצרמר. אתם יכולים לעזור לויקיפועל ולהרחיב אותו.

גלרית תמונות