צבי ארליך

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
צבי ארליך
כינוי דוקטור
מספר בהפועל ?
תפקיד קיצוני שמאלי
תאריך לידה 7.11.1909
מועדוני נוער הכח וינה
מועדונים כשחקן הכח וינה, הפועל ת"א
מועדונים כמאמן הפועל ת"א, מכבי נתניה, הפועל ר"ג
הופעות
שנים


צבי ארליך (7 בנובמבר 1909 - 13 ביוני 1983) הידוע בכינוי "דוקטור" שיחק כקיצוני שמאלי בקבוצת הכדורגל של הפועל ת"א לפני קום המדינה, לכינוי זכה בשל יכולתו המופלאה בכדור. דוקטור היה בעל טכניקה ומהירות שלא נראתה בארץ באותה תקופה.

תיאור קריירה

קריירת משחק

צבי ארליך נולד באוסטריה ושיחק בקבוצת הכח וינה שזוהתה עם היהודים במדינה, עשור לפני כן הייתה הקבוצה אלופת אוסטריה, בשנים ששיחק הקבוצה לא הייתה במיטבה. עלה לארץ יחד עם חברו לקבוצה הרברט מייטנר, ב-1939 הצטרפו יחדיו להפועל ת"א והובילו אותה בשנות ה-40, כשארליך היה מהבולטים בשחקני הפועל. ב-1940 שיחק במדי נבחרת ארץ ישראל נגד לבנון. פרש ממשחק פעיל בשנת 1947 בגיל 37.

קריירת אימון

אימן את קבוצת הנוער של המועדון בתחילת שנות החמישים, ואף אימן את תקופה את הקבוצה הבוגרת, בין היתר במסע שקיימה באנגליה ב1951. בהמשך אימן גם את הפועל כפ"ס, מכבי נתניה, הפועלר"ג ומכבי יפו, ואף את נבחרת ישראל לתקופה קצרה[1]. לאחר מכן אימן במשך כ-20 שנים קבוצות נוער במכבי ת"א. בשנות השישים שימש ככתב ספורט במעריב, בין היתר סיקר את הפועל ת"א. בנוסף, שימש עד יום מותו כנשיא כבוד של התאחדות המאמנים וחבר בהנהלת ההתאחדות לכדורגל.

צבי נפטר ב-13 ביוני 1983 כתצואה מהתקף לב בגיל 73. הותיר אחריו אישה ושתי בנות.

קישורים חיצוניים

ערך זה הוא קצרמר. אתם יכולים לעזור לויקיפועל ולהרחיב אותו.

גלרית תמונות