יעקב סידי

מתוך ויקיפועל
(הופנה מהדף קובי סידי)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יעקב (קובי) סידי הינו איש עסקים ומנכ"ל הפועל לשעבר בתחילת שנות התשעים. שימש לתקופה קצרה כנציגו של מוני הראל בדירקטוריון החברה המנהלת את הקבוצה, אחד משני בעלי הקבוצה בעונת 2010/11.

חייו הפרטיים

דירקטור בהפועל

במהלך פרשת הסכסוך בין שני בעלי הקבוצה מוני הראל ואלי טביב והתפוצצות הבמבי ביניהם על בעלות הקבוצה בעונת 2010/11 מונה סידי כנציגו של הראל בהנהלת הקבוצה במקום אחיו משה הראל לקראת סיום העונה [1]. הדבר נעשה כצעד של פשרה בין טביב להראל במטרה לאפשר לקבוצה להתכונן לעונה העוקבת, מבלי שהדבר יושפע מהסכסוך ביניהם, שכבר הגיע לבתי המשפט. המינוי הגיע לאחר שכבר במהלך העונה ניסה סידי לפשר בין השניים, ולכן נחשב דמות המקובלת על שניהם.

סידי פעם רבות ובצורה נחרצת בשביל להביא לפעילות שותפת של המועדון בצל הסכסוך הקשה בין הבעלים והיה בקשר עם אוהדים שאגרנו מחאות כנגד הנהלת הקבוצה. בין היתר הגיש סידי לשני הבעלים הצעת פשרה שעל פיה יתמנה מפעיל למועדון על ידי בית המשפט. סידי אף הגדיל לעשות ואמר לכלי התקשורת שמי מבין הבעלים שלא יסכים לקבל את ההצעה אינו אוהב את הפועל תל אביב ובא כדי להרוויח כסף.

ב20.6.2011 הודיע סידי לאחר תקופה קצרה של פחות מחודש כי הוא עוזב את קבוצת הניהול ותקף את טביב בצורה חריפה על התנהלותו ובראשה היחס המזלזל כלפי יוסי אבוקסיס שמינויו בוטל לאחר שכבר פורסם כי הוא יהיה המאמן הבא, התנהלות שלדבריו של סידי דרדרה את הפועל תל אביב באופן שיטתי. קובי אמר שאינו רוצה להזכר כמי שהיה חלק מההתמוטטות של הפועל תל אביב ולכן הוא עוזב את המועדון. בנוסף, סידי קרא פעם נוספת לאוהדים להתעורר ולהלחם כדי להחזיר את הקבוצה לדרך הנכונה.

ציטוטים מפורסמים

  • "הבן אדם אומר לי לא לקנות חלב ושאף אחד לא ייכנס למטבח. אתם מבינים לאן הגענו?" ~ על אלי טביב בעלי הקבוצה, בעיצומו של סכסוך על בעלות המועדון ב-2011

קישורים חיצוניים

ערך זה הוא קצרמר. אתם יכולים לעזור לויקיפועל ולהרחיב אותו.