רובי לבקוביץ'

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רובי לבקוביץ'
תאריך לידה 31.8.1988
מספר בהפועל 1
תפקיד שוער
מועדוני נוער הפועל פ"ת
שנים 1
מועדונים בית"ר שמשון ת"א, בני לוד, הפועל רמה"ש, מכבי פ"ת, מכבי נתניה, הפועל ב"ש, הפועל חיפה, הפועל פ"ת, הפועל ת"א, בודפשט הונבד

רובי לבקוביץ' (נולד ב-31 באוגוסט 1988) הוא שחקן כדורגל ישראלי המשחק בעמדת השוער. שיחק בהפועל בעונת 2018/19.

תיאור קריירה

לפני ההגעה להפועל

לבקוביץ' גדל במחלקת הנוער של הפועל פ"ת ובעונת 2007/08 עבר לבית"ר שמשון ת"א, שהייתה לקבוצה הראשונה שלו בבוגרים ובמדיה רשם 4 הופעות בליגה השלישית. את עונת 2008/09 פתח בבני לוד והיה שוערה הראשון עם 12 הופעות, אך עזב אותה באמצע העונה להפועל רמה"ש, במדיה רשם רק 2 הופעות בחצי השני של העונה. לקראת עונת 2009/10 עבר לראשונה לקבוצה מליגת העל כשחתם במכבי פ"ת. בעונה זו שימש בעיקר כשוער מחליף ורשם הופעת אחת בלבד. בעונת 2010/11 נשאר במכבי פ"ת וקיבל הזדמנות כשוער הראשון וערך 29 הופעות. בעונתו השלישית במכבי פ"ת חזר שוב לעמדת השוער השני וערך 7 הופעות בקבוצה שירדה לליגה השנייה. הוא המשיך אצל הכחולים גם בליגה השנייה והיה שוערה הראשון עם 18 הופעות, אך עזב את הקבוצה באמצע העונה למכבי נתניה מליגת העל, במדיה רשם הופעה אחת בלבד עד תום העונה. בעונת 2013/14 היה שחקן חופשי ולא שיחק. הוא חזר לשחק בעונת 2014/15 וחתם בהפועל ב"ש. שימש כשוער השני בב"ש ורשם 2 הופעות בעונתו הראשונה ובעונתו השנייה לא רשם הופעת ליגה, אך היה חלק מהסגל שלקח אליפות. בעונת 2016/17 שיחק בהפועל חיפה במדיה רשם 7 הופעות בליגה. לקראת עונת 2017/18 עבר להפועל פ"ת מהליגה השנייה והיה שוערה הראשון כשערך 37 הופעות ליגה.

2018/19: הפועל

לקראת עונת 2018/19 חתם לבקוביץ' בהפועל כשוער שני לאריק ינקו. למרות זאת, יכולת רעה של ינקו בדרבי הטוטו ובהפסד במחזור ה-1 הביאה את קובי רפואה לבצע זעזוע בעמדת השוער ולבקוביץ' תפס את עמדת השוער הראשון החל מהמחזור ה-2. השוער היה בעיני רבים להפתעת העונה ולא עזב את עמדת השוער עד תום העונה. למרות העונה הבינונית שעברה על הפועל, לבקוביץ' הוביל את ההגנה שהייתה השניה בטיבה בליגה. למרות היכולת הטובה, ללבקוביץ' היו כמה טעויות שהובילו לספיגות באשמתו הישירה (למשל, בהפסד למכבי חיפה, שהובילה לתקרית עם רפואה, [1] ובתיקו מול עירוני ק"ש), אך הן היו זניחות לעומת היכולת הנהדרת שהציג בשאר המשחקים והוא היה מנקודת האור הבודדות באותה עונה. בצעד מעורר מחלוקת ולמרות שלהפועל הייתה הזדמנות לממש את האופציה על השוער ולהחתימו גם לעונות הבאות, בחרה הנהלת הקבוצה לוותר על שירותיו [2] והחתימה במקומו את יואב ג'ראפי.

2019-?: המשך הקריירה

לאחר שהפועל לא מימשה את האופציה עליו, חתם לבקוביץ' בבודפשט הונבד ההונגרית. הוא פתח בשערה במשחקי מוקדמות הליגה האירופית, אך חווה פציעה קשה כבר במשחק הגומלין של סיבוב המוקדמות השני. כמה ימים לאחר מכן, נודע באופן מצער כי הוא סובל מקרע ברצועה הצולבת והוא גמר את העונה [3].

קישורים חיצוניים

דפי שחקן

כתבות

גלרית תמונות