תמיר בלאט

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תמיר בלאט
כינוי
מנגינת שיר שחקן
תאריך לידה 4.5.1997
ארץ לידה ישראל
מספר בהפועל 24
תפקיד רכז
מועדוני נוער הפועל ת"א
שנים 3
מועדונים א.ס רמת השרון, הפועל תל אביב
הופעות


תמיר בלאט (נולד ב-4 במרץ 1997), שחקן כדורסל ישראלי בגובה 180 ס"מ המשחק בעמדת הרכז. שיחק בהפועל בעונות 2014/15-2016/17

תיאור הקריירה

נוער

יחד עם אביו המאמן דייויד בלאט הסתובב ברחבי אירופה ושיחק בקבוצות ילדים בין השאר של סינמו מוסקבה. עם חזרתם לישראל עבר לשחק בהפוע ללב השרון וזכהשם בגיל 14 בגביע המדינה לילדים ונערים כשהוא נחשב מכוכבי הקבוצה. הכישרון של בלאט הקנה לו בהמשך מקום באקדמיה לנוער בוינגייט.

2014/15-2016/17:בוגרים

הצטרף להפועל כחלק מחוזה ל-4 שנים כחלק מכוונת המאמן עודד קטש לבנות סגל צעירים מבטיח שיצמח עם הקבוצה. במרבית תחילת העונה לא נכלל לרוב בסגל, ושיחק רק במסגרת הכרטיס הכפול המותר לצעירים ישראלים בא.ס רמת השרון מתחתית הלאומית. ב מחזור ה-16 הוקפץ לסגל בעקבות פציעתו של יחזקאל סקוורר, ולאחר פציעתו של רביב לימונד במהלך המשחק עלה לשחק לראשונה כ-12 דקות. קטש המשיך לשתפו לסירוגין עד סוף העונה, כאשר בלאט מפגין ביטחון רב לגילו וראיית משחק ברמה גבוהה. במחזור ה-18 קלע את נקודותיו הראשונות בליגה העל בשלשה בניצחון 91:71 על בני הרצליה.

בעונת [2015/16]] החל לזכות בדקות באופן קבוע, אם כי עדיין כמחליף מקצה הספסל. בעונת 2016/17 זכה לפריצה הגדולה שלו. רביב לימונד, הרכז הישראלי הפותח של הקבוצה, נפצע טרם העונה, וחזר לשחק באופן סדיר רק לקראת הסיבוב השלישי. כתוצאה מכך הוקפץ בלאט לחמישייה, ולקח את ההזדמנות בשתי ידיים. בלאט הפך בסיבוב הראשון למלך האסיסטים של הליגה, והתגלה כקלעי שלשות מצטיין עם אחוזים שנשקו ל50% בשלב מסוים. עם זאת בלטו גם חסרונותיו של בלאט. המחסור באתלטיות ומהירות הקשו עליו מאד בהגנה, ובהתקפה הפגין אחוזים מזעזעים בקליעה ל-2. אך בסה"כ נחשבה עונה זו למצוינת עבורו.

בתום העונה, עם התאוששותו של לימונד, החליט בלאט שברצונו להפוך לשחקן מוביל בקבוצה אחרת ועבר להפועל חולון.

סטטיסטיקה בקבוצה

שיר שחקן

חייו הפרטיים

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות