2010/11/סיכום עונה (כדורסל)

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סיכום עונה

אימון פתיחה

האוהדים באימון הפתיחה

כרגיל נפתחה העונה באסיפה כללית בקיץ, בה הודיעה ההנהלה על יעד התקציב לעונה הקרובה. לראשונה מאז הקמתה מחדש נתקלת הפועל בסיטואציה לא מוכרת כשהיא אינה מובילה בפער ניכר על שאר הקבוצות בתקציבה. הדבר הוביל את ההנהלה לבקש את החברים לפעול ביתר שאת לחידוש חברויות, קניית מנויים והשגת ספונסרים. כמו כן הועלתה סוגיית הערבויות, מאחר ולראשונה נדרשת הקבוצה להעמיד ערבויות בסך 25% מתקציבה. לאחר האסיפה הציעו אוהדים יוזמה אותה אימצה ההנהלה לפיהן יגויסו "מיקרו ערבויות" בסכומים של 5,000 ש"ח ומעלה אשר יצרו את סך הערבויות הנדרש לבקרה. לסיום נדונה באסיפה סוגיית חבר ההנהלה הטרי גלעד שמחוני אשר הצהיר שבכוונתו להמשיך לשחק במקביל להיותו חבר הועד המנהל. עקב התנגדות חברים רבים הודיע שמחוני כי הוא מציע מרצונו לפרוש מההנהלה למשך שנה, ולחזור אליה בסיום השנה בלאומית לאחר פרישתו. סוכם כי הצעה בהתאם תנוסח ותועלה באסיפה הבאה.

הפועל פתחה את אימוניה ב-15 באוגוסט למול 100 אוהדים כשלאימון מופיע בין השאר הזר הראשון מאז הקמת הקבוצה מחדש אדריאן יוטר, שחקן הרכש אלעד אליהו והשחקנים הותיקים מתן נאור, טוהר חיימוביץ', גלעד שמחוני ועוד. באימון התברר כי אי הבהירות לגבי אלעד ענבר, יפתח בוכמן ועומר זמיר נגמרה ושלושתם שוחררו, מי לפי בקשתו (ענבר) ומי לפי החלטת הצוות המקצועי. הזר החדש בריאן אסברי שעל החתמתו הודיעה הקבוצה רק יום קודם לא הופיע לאימון.

ללא ספק נקודת השיא של ההכנות לעונה הייתה קיומו של טורניר אוסישקין הראשון. טורניר אימון זה אורגן ע"י הקבוצה והשתתפו בו גם הפועל ירושלים, אלופת המדינה הפועל גליל/גלבוע והיריבה העיקרית על העלייה מ.כ. הבקעה. בטורניר עצמו סיימה הפועל שלישית, לאחר תבוסה צפויה של סגל חסר מול ירושלים במשחק הראשון, ונצחון יפה על הבקעה במשחק השני. הטורניר שודר בשידור חי בערוץ 5+ לייב וזכה לחשיפה רבה.

גביע, סיבוב ראשון ושוב גביע

שחקני הקבוצה מודים לאוהדים אחרי נצחון בטבעון

העונה נפתחה במפגש גביע מול אליצור יבנה מהלאומית בחוץ. 150 אוהדים נסעו לאולם שבזי עם ציפיות מהולות בחשש מהעונה החדשה, וציפייה לליגה קשה בהרבה. ואכן נכונה להם הפתעה במשחק כשהפועל התפוצצה על המגרש 93:72 עם תצוגת תכלית מרהיבה של כל השחקנים בהובלת בריאן אסברי. מאמן יבנה, מהמועמדות המובילות לעלות ליגה הודה בסיום "הפועל בעטה לנו בתחת", ונראה היה שמשהו מיוחד מתבשל העונה אצל האדומים.

הליגה נפתחה בסוג של סגירת מעגל עבור האוהדים האדומים. במחזור הראשון התמודדה הפועל מול הפועל נהריה אשר בקיץ הועברו זכויות הניהול שלה לידי שאול אייזנברג הזכור לרעה. 200 אוהדים אדומים עשו את הדרך לצפון על מנת לצפות בקבוצתם מתמודדת סופסוף לאחר 4 שנים עם סמל הפועל תל אביב על החולצה, ומול קבוצתו של אייזנברג שלחה מסר לאוהדים ולליגה עם נצחון חוץ מוחץ כשהאוהדים מנצלים את הרבע האחרון לקלל בלי הפסקה את אייזנברג.

אוהד מניף שלט במשחק מול חולון

ההמשך הזכיר לרבים את 3 השנים האחרונות בליגות הנמוכות. למרות שלראשונה לא הייתה הפועל הקבוצה עם התקציב הגבוה בליגה, הפועל התחברה בצורה מעולה ודרסה כמעט את כל יריבותיה. אפילו פציעותיהם של טוהר חיימוביץ' במחזור ה-6 ושל מתן נאור במשחק העונה מול מ.כ. הבקעה במחזור ה-9 לא עצרו את המכונה האדומה שדרסה בקלילות אלגנטית את כל הליגה בדרך למאזן מושלם 0:13 בסיום הסיבוב הראשון.

הדובדבן על הקצפת היה ללא ספק המסע המופלא בגביע המדינה. הכל התחיל במפגש הפיקנטי מול הפועל חולון במסגרת 1/8 הגמר בתחילת פגרת הליגה, בשידור ישיר בערוץ הראשון. הפועל חולון הופיעה למשחק גם היא פצועה, אבל 250 אוהדים חולונים שהתייצבו בהדר יוסף לא נתנו לשחקניהם לוותר לרגע. במשחק המרתק שהתפתח, התחלפה ההובלה אינספור פעמים. הקהל האדום עם תצוגת תכלית ביציע דחף את הקבוצה למלחמה אדירה, שעזרה לשחקנים להתגבר על המחסור בשני שחקני חמישייה (טוהר ונאור), ובסיום נצחון אדיר להפועל 85:93 כשהקהל שואג "הפועל חזרה".

סיבוב שני

מתן נאור חוגג נצחון על חיפה

האוהדים רצו את מכבי בהגרלה, אך המזל הביא להדר יוסף את מכבי חיפה העשירה ועמוסת הזרים והמתאזרחים אשר נקלעה לעונה גרועה בתחתית. היה ברור לכולם כי יהיה מדובר באופרה אחרת לגמרי מהמשחק מול חולון מעוטת הזרים וקצרת הסגל. ברור לכולם, חוץ משחקני הפועל. בשידור ישיר מול אולם מפוצץ נתנה הפועל (הפעם בהרכב מלא) הצגת לחימה, דווקא במשחק רע של אסברי והובילה לאורך כל המשחק בהפרש קל. לקראת הסיום חיפה ניצלה את עייפות השחקנים האדומים כדי להשוות את התוצאה ולשלוח את המשחק להארכה. ברגע הנכון התעורר אסברי, השתלט על המשחק ועם 13 נקודות בהארכה מול הקבוצה שויתרה עליו בקיץ הוביל את הפועל לנצחון 92:106 ששלח את הפועל בפעם השניה בתולדותיה לחצי הגמר מהליגה השניה.

ההצלחה בגביע סייעה לעמותה להיחלץ גם מבעיה תקציבית, אשר הובילה לכינוס אסיפת חירום לפני משחקי הגביע בה הסבירה ההנהלה כי נוצר פער בלתי צפוי בהכנסות, אשר מאיים על המשך העונה. ההכנסות ממשחקי הגביע, והאטרקטיביות לספונסרים סייעו לבסוף להתגבר על הפער ולהשיג ספונסר ראשי (מצרפלס) אשר פתרו את הבעיה.

הקהל האדום ב1/2 גמר הגביע 2011

בהגרלת חצי הגמר האוהדים שוב רצו את מכבי, אך ההגרלה הקלה עם הפועל ונתנה לה את אליצור נתניה, גם היא מתחתית ליגת העל. עד למשחק זכתה הפועל ב2 נצחונות נאים בליגה, אך נקלעה למשבר דווקא במשחק הביתי מול הפועל כפר סבא החלשה, שהצליחה לעשות את מה ששתי קבוצות ליגת על לא צלחו בו וניצחה בהדר יוסף 74:72, שבועיים לפני חצי הגמר. במחזור הבא ניצחה הפועל בקושי ברמת גן, ונראה היה שהפועל מגיעה למפגש הגביע ביכולתה החלשה ביותר העונה.

בנוסף האיגוד בהחלטה ביזארית קבע כי למרות שחוקת הלאומית שונה מזו של ליגת העל (עקב שינוי הדרגתי של החוקה), ולמרות שהפועל נקבעה כמארחת במפגש, דבר אשר היקנה לה שימוש בחוקי הלאומית בכל משחקיה הקודמים, בכל זאת המשחק ישוחק בחוקי ליגת העל. אבל שוב הוכיחו האדומים שאסור להספיד אותם, ובליווי כמעט 5,000 אוהדים (!) ביציעים לא נתנו לדבר להשפיע. הפועל לא התרגשה מהמעמד, ומהמקום ונתנה פייט גדול לנתניה כשהיא שוב מוליכה לאורך רוב המשחק כולל בהפרשים דו ספרתיים, בעזרת עוד משחק גדול של אדריאן יוטר שהתמודד כמעט לבדו עם הגבוהים של נתניה. אך למרות זאת , שוב בסיום העייפות נתנה אותותיה, ואדריאן בנקס הנתנייתי במחצית שנייה מטורפת עם 27 נקודות ניצח בשניה האחרונה את המשחק. הפועל מסיימת עם הכבוד, ונמנעת מהמפגש הבלתי נעים עם מכבי בגמר.

יוטר בוחן את ידו הפגועה מול הבקעה

בליגה המשיכה לצבור הפועל נצחונות והגיעה לבסוף למפגש החוץ מול מ.כ. הבקעה במחזור ה-22 כשכל תוצאה מתחת להפסד ב-13 נק' מבטיחה לה את המקום הראשון בסיום הליגה הסדירה. בסיום המשחק הצמוד ולאחר הארה הפסידה הפועל בהפרש מספק 103:105 אך המכה האמיתית הייתה פציעתו של יוטר בתחילת הרבע השני, שהגבילה אותו מאד לאורך כל המשחק. בסיום המשחק נלקח לבית חולים שם התברר כי עלה לשחק עם שבר בכף היד, שהוחמר עם שני שברים נוספים לאחר שנחת לא טוב במהלך המשחק. האבחנה קבעה היעדרות של 4-6 שבועות שמשמעותה המעשית שיוטר לא יוכל לשחק לאורך מרבית הפלייאוף. פגיעה משמעותית בליגה עם שני זרים בלבד. למרבה הצער הפציעה אירעה שעות ספורות לאחר סיום מועד ההעברות.

הפועל ביקשה לקבל חריג מהאיגוד, בהסתמך על מקרה עבר של הזר קורי ויליאמס מחולון ב-1998 בנסיבות דומות. כמו כן באותה עונה קבוצת הנשים תחת ניהולו של שאול אייזנברג קיבלה מספר חריגים קיצוניים במיוחד להחתמת שחקניות נוספות, והמשך פעילות למרות מספר הפסדים טכניים אחריהן היה על האיגוד לפרק את הקבוצה. למרות זאת לא אישר האיגוד את החריג, ובצעד מרתיח אישר באותו דיון החתמת זר להפועל כפר סבא, לאחר שכשלו להעביר זר מאחר שלא לקחו בחשבון חג באוקראינה שחל ביום האחרון למועד ההעברות. הפועל הזועמת הבטיחה לקחת את הנושא לדיון בבית משפט אזרחי.

ללא יוטר הפכה הפועל פגיעה. במשחק הראשון לאחר פציעתו נצחה בבית בקלות את עפולה, אך בשבוע לאחר מכן כבר התקשתה מאד בחוץ מול רמלה, ושבוע לאחר מכן הפסידה בבית להוד השרון, שוב הפסד צמוד בשניות האחרונות. במקביל דחה האיגוד את כל ערעורי הקבוצה להחליף זר[1] ולבסוף החליטה הקבוצה לפנות לבית המשפט המחוזי בנושא[2]. הקבוצה התכוונה גם להחרים את משחק האולסטאר של הלאומית, ולהודיע לשחקנים שהיו אמורים להשתתף באירוע ומאמן הקבוצה אברהמי שלא ליטול בו חלק, אך לבסוף התקפלה הפועל והודיעה כי כן תתיר לאנשיה להשתתף באירוע, למרות קריאות האוהדים להחרים ולאור בקשות חלק מהשחקנים להשתתף באירוע. גם את העתירה לבית המשפט משכה לבסוף הפועל, לאחר שקיבלה חוות דעת רפואית כי יוטר יחלים עד סדרת הגמר. הפועל לא רצתה לספוג ביקורת מבית המשפט על תביעה מיותרת, ולכן החליטה לוותר.

הליגה הסתיימה לבסוף בנצחון קליל יחסית על הפועל לב השרון בחוץ, וסיימה את הליגה עם טעם טוב. הפועל מתייצבת לפלייאוף בלי יוטר, אבל עם יתרון ביתיות לאורך כל הדרך, ועם הרבה אמונה שבעזרת הקהל ניתן לנצח עד לחזרתו של יוטר מהפציעה.

פלייאוף

רבע-חצי הגמר

הפועל קיוותה להתכונן לפלייאוף בראש שקט, אך האיגוד המושחת ניפק כהרגלו הפתעות, כאשר התברר כי לזר אותו החתימה כפר סבא בניגוד לתקנון זויפו מסמכים רפואיים. כתוצאה מכך הועמדה כפר סבא לדין, והייתה צפויה לספוג עונש כבד והפסדים טכניים. ההחלטה בכל מקרה השפיעה על מיקום הקבוצות במקומות 7-8, כאשר הפועל אשר סיימה במקום הראשון לא ידעה כתוצאה מכך מי תסיים במקום השמיני ותתמודד נגדה ברבע גמר הפלייאוף. רק ביום ראשון, 48 שעות לפני תחילת הפלייאוף הגיע האיגוד להחלטה אשר קבעה שהפועל תתמודד מול הפועל טבעון[3].

את הסדרה פתחה הפועל בנצחון קליל 61:83 על טבעון נטולת הזר שנתן הרבה תקוות להמשך שאולי חסרונו של יוטר עד לסדרת הגמר הינו מכשול עליו ניתן להתגבר. אך המשחק השני כבר נתן סיבות לדאגה. הפועל הובילה בבטחה בטבעון ושלטה במשחק ללא עוררין, והובילה בסיום הרבע השלישי 50:70. אבל כאן חזרה המחלה הידועה מהסיבוב השני. טבעון פתחה במטווח שלשות מדהים. הפועל איבדה את המומנטום, נרדמה על המגרש, אברהמי לא הגיב למתרחש וטבעון צמצה את כל ההפרש עם סה"כ של 9 שלשות ברבע. 19 שניות לסיום צמצמה טבעון לנקודה הפרש. אסברי נשלח את הקו, החטיא אחת, וטבעון יצאה להתקפה מכריעה בה ניסה הורוביץ שלשה קשה והחטיא. הפועל מנצחת אבל מעלה הרבה סימני שאלה לקראת ההמשך. גרוע מכך, כל שאר הסדרות נגמרו גם הן בסוויפ 0:2, וכתוצאה מכך הוקדמה במספר ימים פתיחת סדרות 1/2 הגמר, ונגרעו מספר ימי החלמה נוספים לידו של יוטר.

סדרת 1/2 הגמר קבעה מפגש פיקנטי במיוחד בין הפועל להפועל יקנעם/מגידו, אשר הפכה באותה עונה לקבוצת הבת של מכבי ת"א, עם מספר שחקנים צעירים מושאלים ממכבי. השנאה העתיקה הבטיחה לתת הרבה צבע לסדרה, שלא איכזבה לרגע. המשחק הראשון היה סוער ואגרסיבי כצפוי ועלה להפועל במחיר יקר, אולי בפלייאוף כולו. כבר בדקה השמינית למשחק ספג מתן נאור מכה חזקה בכתפו וירד לטיפול ולא חזר. בדיעבד התברר שנפגע בעצם הבריח וסיים את העונה. הפועל קצרת הסגל, נאלצה להסתמך על השחקנים שנותרו, אבל הייתה חסרת מענה מתחת לסלים לקלמנטה הזר המצוין של האורחים. בפיגור דו ספרתי ברבע השני נאלץ אברהמי להזעיק למגרש את אדריאן יוטר שלא התאמן אפילו בימים לפני המשחק ושיחק עם תחבושת. יוטר נתן הופעה הירואית ולמרות שהיה בבירור מוגבל ביותר הצליח סופסוף לתת את המאסה שנדרש בצבע כדי להקשות על קלמנטה וסייע להחזיר את הפועל למשחק ולהחזיר אותה ליתרון. אבל המזל הרע לא נפסק כאשר גל איתן נפצע בכתפו במהלך הרבע השלישי ולא חזר לשחק. הפציעה החמירה פגיעה מהסדרה מול טבעון, והקשתה עליו מאד בהמשך הפלייאוף. ברבע הרביעי הפועל נטולת הספסל לא הצליחה לשמור על היתרון, ונכנעה לבסוף למטווח שלשות בהובלת תומר בר אבן. בסיום 85:81, כאשר מילר וקלמנטה מתגרים בשחקני הפועל ובקהל וגורמים לפריצת מהומה על הפרקט עם השלכת חפצים ודחיפות הדדיות עם שחקני הפועל. ברור לכל שאף אחד לא צריך שיחת מוטיבציה לקראת המשחק השני בסדרה במבצר במגידו.

אליהו ושוורצמן חוגגים את הנצחון ההירואי במגידו

הפועל הגיעה עם הגב אל הקיר. האוהדים הכריזו על התגייסות כללית להשגת כרטיסים אשר הופצו בקיבוצים בצפון. לבסוף נדחסו לאולם במגידו כ-1000 צופים, מתוכם 400 אדומים, 200 יותר ממכסת הכרטיסים שהוקצתה להפועל. הפעם עלה יוטר לשחק כבר לאחר מספר דקות ובעזרת גל איתן העלה את הפועל ליתרון 21:13. אבל מגידו התעוררה בחזרה והשוותה את התוצאה. עד למחצית המשיכה מגידו לשלוט במשחק ועלתה ליתרון גדול 43:54, שהוריד את הפועל עם הרבה מחשבות עגומות להפסקה. המחצית השניה המשיכה את המגמה ו-2 מפתיחת הרבע עלתה מגידו ליתרון 15, כשנראה היה שהפועל נשברת. אבל גם כאן הלב הגדול של האדומים סירב לוותר. האדומים ביציע לא הפסיקו לשיר לרגע, ובפיקודו של יוטר, מי אם לא הוא, החלו שחקני הפועל לצמצם. דאנק אדיר של הזר הענק קבע 60:65, אך מגידו חזרה להרכב חזק ועלתה שוב ל60:72. יוטר ואיתן לא ויתרו, וסיימו את הרבע בהפרש מינימלי 71:76 למקומים. הרבע הרביעי כבר נכנס להיסטוריה. הפועל עם הגנה חזקה גרמה למגידו לאבד את הראש. במשך 7 דקות הצליחה מגידו לקלוע 3 נקודות בלבד, כשהיא בעיקר מחטיאה זריקות קשות ולא מוצאת את הדרך לסל. הפועל עלתה ל79:85 והקהל ביציעים כבר הריח את הנצחון בשירה אדירה. אבל כאן, כרגיל, נעצרו האדומים. מגידו צמצמה וניצלה שני איבודי כדור שלומיאליים של להט ושוורצמן כדי להשוות את התוצאה ל86:86 עם 19 שניות על השעון. כאן נזקקה הפועל לנס, שהגיע ממקום בלתי צפוי. אברהמי הורה בטיים אאוט למצוא את אסברי, אבל הוא נסגר היטב ע"י שחקני מגידו, וירון להט כידרר ללא מוצא. לבסוף החליט לחדור לצבע ועם שניות ספורות על השעון החליט לזרוק וקלע 2 נקודות יקרות בלייאפ נהדר ומפתיע בדרך ל-88:86. בשניות הנותרות הספיקה מגידו רק לנפק זריקת ייאוש מהחצי ושלחה את השחקנים לקפוץ ליציע כדי לחגוג עם האוהדים. הפועל חזרה מהקבר ועשתה את הבלתי ייאמן.

המשחק השלישי היה במידה רבה לפרוטוקול. מתודלקים עד השמיים מילאו האוהדים את הדר יוסף, כאשר נשמות טובות דואגות להכניס עוד 400 אוהדים מעבר למותר משערים צדדיים. שחקני מגידו לא תיפקדו בהר הגעש האדום, והפועל דרסה את מגידו 71:95 בדרך לסדרת הגמר הצפויה מול מ.כ. הבקעה. הקרב לו חיכו בשתי הקבוצות מתחילת העונה אכן התממש לבסוף.

סדרת הגמר

על רקע שמועות בלתי פוסקות על הקפאת הירידות מליגת העל והענקת כרטיס עלייה גם למפסידה בסדרה התייצבו שתי הקבוצות למשחק הראשון בסדרה בהדר יוסף. למרבה הצער רק קבוצה אחת באמת הופיעה למשחק, וזו לא הייתה הפועל. הלוחמים באדום נראו שחוקים ולא מתואמים, עם הגנה איזורית פרוצה ששיחקה לידי האורחים. והבקעה ניצלה זאת היטב למטווח שלשות ומשחק מסודר. במחצית עוד היה המשחק צמוד, אך ברבע השלישי ברחה הבקעה לאדומים, והפועל נטולת האנרגיות לא הצליחה לחזור למשחק. בסיום 86:76 לבקעה.

יוטר מנסה לחסום את הזריקה המכרעת של דילייני במשחק השני מול הבקעה

למשחק השני התייצבה שוב הפועל לאחר שבוע מנוחה עם הגב לקיר, אך מלאת אמונה ביכולתה לעשות שוב את הקאמבק המתבקש. איש לא ידע איזו טרגדיה עומדת להתרחש. המאמן אברהמי הפיק לקחים מהמשחק הקודם ועבר לשמירה אישית לאורך מרבית המשחק אשר לא איפשרה לבקעה לקלוע שלשות קלות (0 מ-15 הפעם לשלוש). במשחק העצבני שהתפתח בלידר היה ברור שהסוף יהיה צמוד. במחצית הובילה הפועל 26:27, ובסיום הרבע השלישי הובילה הבקעה 44:43. בהפועל רק אסברי הצליח לתת את התפוקה הרגילה, בעוד יוטר החטיא בלי הפסקה מהעונשין. מנגד רק ברדפורד ודילייני תיפקדו אצל שחקני הבקעה העצבניים. לרבע הרביעי, אותו לא ישכחו האוהדים הרבה זמן, הופיע שחקן נוסף. עם הרבה הקרבה ורצון שמר טוהר חיימוביץ' את הפועל במשחק. אך דווקא הוא איבד 28 שניות לסיום כדור קריטי ודלייני מהבקעה קבע 59:61. הפועל ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם תרגיל מצוין שפינה את אסברי לשלשה חופשית אותה קבר בפנים. הבקעה יצאה להתקפה אבל איבדה את הראש ואת הכדור לחיימוביץ' שרץ חופשי לצד השני, ובמקום למשוך זמן קלע צעד וחצי קליל שהעלה את הפועל ל-64:61 5 שניות לסיום. גמור? לא אצל הפועל.

הבקעה לקחה פסק זמן וחזרה ממנו עם דילייני שרץ מיד לצד השני. על מנת להימנע משלשה הפועל ביצעה עליו מיד עבירה. דילייני קלע את הראשונה, והחטיא בכוונה את השניה. הפועל לקחה את הריבאונד, אך השופטים פסקו זריקה חוזרת לאחר שלהט בבירור נכנס מול פרצופו של דילייני לפני הזריקה. דילייני החטיא שוב בכוונה, אך לא נסגר טוב לריבאונד, לקח את הכדור החוזר של עצמו וקלע קליעה משוגעת, כשהשופטים חותמים ערב מזעזע ומדביקים ליוטר עבירה חמישית שלא הייתה ולא נבראה, 0.4 שניות לסיום. דיליניי המחויך ניגש לקו, וקלע בקלילות את נקודת הנצחון. המשחק נגמר, 64:65 למקומיים לאחר מופע לוזריות שנדמה כי רק הפועל מסוגלת לו. האוהדים והשחקנים ההמומים ידעו כי מזה כבר יהיה קשה לחזור, כשברדפורד מהבקעה מתגרה בקהל עם תנועות טאטוא, מרמז לסוויפ הצפוי בסדרה.

אסברי מתקשה לעכל את אובדן העלייה בסיום הסדרה מול הבקעה

המשחק השלישי היה שיחזור של המשחק הראשון. הפועל שוב הובילה עם הפתיחה, אבל הבקעה מלאת הבטחון חזרה למשחק כשהיא מנצלת את משחק האיזורית (שוב איזורית) הרעוע של הפועל וירדה להפסקה במרחק 2 נקודות בלבד. ברבע השלישי פתחה שוב הבקעה פער גדול עם מטווח שלשות ולהפועל נגמר כבר הכח. כל העידוד שבעולם לא עזר לשחקנים העייפים וחסר האנרגיות של אברהמי ששוב לא הצליח להניע את שחקניו ולתת מענה למשחק המסודר של הבקעה. 2 דקות לסיום בפיגור 10 נקודות הבין הקהל שהעונה אבודה, ופצח במופע עידוד מצמרר לקבוצתו האהובה. בסיום 96:83 לבקעה שחגגה את האליפות על הפרקט בהדר יוסף על רקע עידוד אדיר של האוהדים האדומים לשחקניהם. 3:0 משפיל לבקעה בסדרה, ששולח את הפועל לקיץ ארוך עם הרבה תהיות על העתיד לבוא.

ראו גם

גלרית תמונות עונת 2010/11

קישורים חיצוניים

אימון פתיחה

טרום עונה

סיבוב ראשון

סיבוב שני

פלייאוף

סגל הקבוצה

לוחות משחקים 2010/11
לוח משחקים מלאליגהגביעאימון
סגל 2010/11
גארדים

ירון להטטוהר חיימוביץ'גל איתןגלעד שמחוני

פורוורדים

אלעד אליהומתן נאורבריאן אסבריירדן שוורצמן

סנטרים

יריב רוקניאדריאן יוטר

סגל מלא 2010/11
גארדים

יונתן אלפסיסת' חיימוביץ'יונתן אברמסון

פורוורדים

איתי כהןאלון חמזני

צוות מקצועי והנהלה
צוות מקצועי

שרון אברהמי (מאמן) • יוסי בונן (עוזר מאמן) • אורי שלף (מנהל מקצועי)

הנהלה

רמי כהן (יו"ר העמותה) • נועה סקלי (ס. יו"ר) • יונתן לרנרגלעד שמחונימאור הראל


העברות בולטות

שם שחקן תפקיד עבר מ עבר אל סוג העברה סכום העברה (ש"ח) מועד העברה הערות
אדריאן יוטר סנטר מ.כ. הבקעה הפועל ת"א חופשית טרום העונה
בריאן אסברי פורוורד הפועל טבעון הפועל ת"א חופשית טרום העונה הושאל לטבעון ממכבי חיפה
אלעד אליהו פורוורד הפועל חיפה הפועל ת"א חופשית טרום העונה
עומר זמיר גארד הפועל ת"א הפועל עפולה חופשית טרום העונה
אלעד ענבר פורוורד הפועל ת"א פרש טרום העונה
יפתח בוכמן פורוורד הפועל ת"א מכבי פ"ת חופשית טרום העונה


2010/11

כדורגל - סגל | ליגה | גביע | גביע הטוטו | אירופה | אימון
כדורסל - סגל | ליגה | גביע | אימון