הליך הפירוק במחלקת הכדורגל (עונת 2016/17)

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הליך הפירוק במחלקת הכדורגל (עונת 2016/17)
תאריך דצמבר 2016-ינואר 2017
צדדים חברת "הראל אחזקות"

כונס הנכסים הרשמי

תוצאות פירוק החברה, מכירת נכסים מרכזיים והורדת 9 נק' ליגהבעיצומה של עונת 2016/17 הגיש הבעלים של מועדון הכדורגל, אמיר כבירי, בקשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב להקפאת הליכים של חברת "הראל אחזקות". נשיא בית המשפט, איתן אורנשטיין, לקח על עצמו את הטיפול בתיק, אישר את הבקשה ומינה את עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב לנאמנים. בהמשך הורה השופט אורנשטיין על פירוק החברה, מה שגרר שחרור של שחקנים ובעלי תפקידים רבים והפחתה של 9 נקודות ליגה ממאזנה של הקבוצה. בתחילת ינואר 2017 רכשו קבוצת ניסנוב את זכויות הניהול של המועדון מידי המפרקים והפכו לבעלים החדשים של הקבוצה. ההליך הכואב הצטרף לתביעות ובוררויות נוספות שעמדו נגד המועדון וליכולת דלה על הדשא שגרמו לקבוצה לשהות מתחת לקו האדום בשאר העונה.


ההליך המשפטי

למרות מכירת הקבוצה, נותנו חובות חלוטים של פסקאות פיפ"א אשר עמדו בתחילת הדרך על כ-30 מיליון. במשך השנים קבוצת ניסנוב ערערה על חלק מההחלטות, ולאחר שורת ניקויים הסכום עומד כל כ-18 מיליון ש"ח, נכון לסוף שנת 2020.

התפתחויות מאוחרות

אחרי שנתיים של חקירה אינטנסיבית בנושא, המפרקים של חברת הראל אחזקות, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח שאול ברדיצ'ב, הגישו לבית המשפט המחוזי את הדו"ח אשר שופך אור על הנעשה במועדון האדום בשנים האחרונות.

בדו"ח התברר שגובה החובות של הקבוצה עומדים על כ-78 מיליון שקל. מלוא האחריות הוטלה על אמיר כבירי, מני ויצמן, ועופר אורליצקי ובקרת התקציבים. אחריות חלקית הוטלה גם על הבעלים הקודם אלי טביב, אם כי מדובר בסכומים בהיקפים נמוכים בהרבה.

בדו"ח המליץ קוטלר, בין היתר, לתבוע מויצמן, כבירי, והבקרה התקציבית 78 מיליון שקל. מכיוון שאף אחד לא נושא באחריות השילוחית, צוין שעל כל אחד מהם לשלם את הסכום בגובה הזה.

לקריאת הדו"ח המלא העומד על למעלה מ-700 עמודים לחצו כאן.

קישורים חיצוניים

הפירוק

פרסום דו"ח המפרק