2022/23/סיכום עונה (כדורסל)

מתוך ויקיפועל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הקודם:
סיכומי עונה
הבא:
2022/23


עונת 2022/23
בעלים 85% הפועל אוסישקין, 15% אבי זיידנברג
מאמן דני פרנקו
אולם ביתי דרייב אין
ליגה ליגת העל בכדורסל
מפעל אירופי יורוקאפ
חברת הלבשה ריבוק

עונת 2022/23 הייתה העונה ה-88 של מועדון הכדורסל הפועל תל אביב מאז היווסדו והעונה ה-59 בה הוא משתתף במשחקי הליגה הבכירה בישראל.

שיטת המשחקים

ליגה

12 קבוצות הליגה מתחרות ביניהן ב-2 סיבובים מלאים של 11 מחזורים כל אחד. בסיומם הליגה מתחלקת לבית עליון (מקומות 1-6) ובית תחתון (מקומות 7-12). בכל בית מתקיים סיבוב משחקים נוסף (ניקוד קודם נשמר), בו סדר המשחקים והביתיות נקבעים מראש לפי מיקומי הקבוצות בתום העונה הסדירה. המדורגת אחרונה בתום הבית התחתון נושרת לליגה הלאומית ו-8 הקבוצות במקומות הראשונים נפגשות ביניהן (מקום 1 נגד מקום 8 וכן הלאה) לסדרת רבע גמר של הטוב מחמישה משחקים עם ביתיות מתחלפת לסירוגין. המנצחות בסדרות מעפילות לסדרות חצי-גמר וגמר של הטוב משלושה משחקים.

גביע המדינה

גם השנה ממשיך המנהג חדש שהחל אשתקד ומתקיים באופן קבוע באירופה, והוא ששמונת המקומות הראשונים בתום הסיבוב הראשון בליגה הסדירה, ממשיכים לרבע גמר גביע המדינה.

רקע לעונה

כיומיים לאחר סיום עונת 21/22, הפועל פתחה את מכירת המנויים בקצב מסחרר, ותוך שלושה שבועות נמכרו למעלה לאלפיים מנויים והדרך לסולד אאוט סלולה. כמו כן, החלטת בית הדין של איגוד הכדורסל בעניין אירועי הדרבי האחרוןקבעה כי הקבוצה תקיים עם האוהדים שני מפגשים פתוחים בהם תובהר חומרת המעשים המיוחסים לאוהדיה, פגיעתם בערכי הספורט והשלכותיהם על הקבוצה. בנוסף, הוחלט על סגירת שמונת השורות הראשונות של היציע המערבי בהיכל קבוצת שלמה בששת משחקי הבית הראשונים של העונה הקרובה וקנס כספי של 4,000 שקלים חדשים

לראשונה מאז עונת 2011/12 אז שיחקה בליגה הבלקנית כשהייתה בליגה השנייה בישראל, הפועל תל אביב תשחק בעונה הקרובה במפעל היורוקאפ, לאחר שקיבלה את אישור הנהלת היול"ב להשתתף ביחד עם עוד כ-19 קבוצות [1]. Hapoel eurocup 2023.jpg

הקאמבק של תומר גינת אחרי שנתיים מוצלחות בפריז בהן הוביל את הקבוצה לצמרת הליגה הצרפתית ולהישגים יפים ביורוקאפ, החליט תומר גינת לחזור לישראל כדי להיערך לחיים בארץ לקראת נישואיו עם חברתו מגיל 16. הדיבורים על חזרה להפועל החלו עם חזרתו לארץ, והביאו איתה מכבש לחצים אדיר מצד אנשי הפועל ואוהדים ברשתות החברתיות. אך עם זאת, גם הפועל ירושלים ובעיקר היריבה העירונית גם חיזרו אחרי הישראלי המצוין. לאחר דרמה ארוכה בין התל אביביות (מכבי הגישה הצעה כלכלית גבוהה ודקות משמעותיות בליגה וביורוליג) והתלבטות משמעותית של השחקן - בצעד מרגש וייחודי בספורט הישראלי, גינת בחר להצטרף לחמד שנים להפועל תל אביב וישתכר ב1.3 מיליון יורו לכל התקופה שזהו שיא מועדון בשכר לשחקן כלשהו. השחקן מיהר לצייץ בטיווטר "אהבה לעולם לא נכשלת", ובהמשך בראיון לערוץ הספורט אמר על החיזורים מצד היריבה העירונית כי "קטש רצה אותי, אבל אני לא מכבי. אני הפועל" [2]. כארבע שעות לאחר החתימה, בזמן שכל הרשת גועשת לטירוף של האוהדים, מכרה הקבוצה עוד מאות מנויים ולמעשה קבעה בפעם הראשונה סולד אאוט למנויים למסגרת הליגה.

קישורים חיצוניים