הליגה הבלקנית

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמל הליגה הבלקנית

הליגה הבלקנית (הנקראת גם יורוהולד) היא ליגת כדורסל אזורית אירופאית שהוקמה בשנת 2008.

תיאור מפעל

נכון לשנת 2011 הליגה מורכבת מ-12 קבוצות מ-7 מדינות שונות, כאשר הרכב הקבוצות משתנה מדי שנה. הרשימה לא מונה אף אחת מהקבוצות הגדולות באותן המדינות, שמשתתפות במפעלים השונים של היול"ב. הליגה מממנת את ההוצאות של הקבוצות המשתתפות בה ונתמכת על-ידי פיב"א אירופה וההשתתפות במפעל כרוכה באישורה.

שיטת משחקים

הליגה מחולקת לשני בתים המשוחקים בשני סיבובים (בית/חוץ). כאשר הראשונה בכל בית עולה אוטומטית לפיינל פור. מקומות 2-3 מכל בית עולות לשלב רבע הגמר בשיטת בית/חוץ. 2 הקבוצות המנצחות, עולות גם לפיינל פור. שתי המנצחות בחצי הגמר, ישחקו בגמר. ושתי המפסידות ישחקו על המקום השלישי.

הפועל במפעל

לקראת עונת 2011/12 הצטרפה הפועל מהליגה הלאומית למפעל. זאת עקב רצונו של המאמן החדש ארז אדלשטיין להריץ את הסגל הצעיר של הקבוצה במסגרת איכותית במקביל לליגה. בנוסף להפועל השתתפה במפעל גם הפועל גלבוע/גליל סגנית אלופת ישראל דאז. <repeat table="Games" criteria="department=כדורסל,mifal=הליגה הבלקנית" sort="year, month, day" header="עונה תאריך מפעל שלב מארחת אורחת תוצאה"> [[{{{ona}}}]] [[{{{day}}} במספר חודש לא מוכר|{{{day}}}.{{{month}}}.{y]] (שגיאה: זמן שגוי) [[{{{mifal}}}]] {{{stage}}} [[{{{host}}}]] [[{{{oponent}}}]] [[עונת {{{ona}}} ({{{department}}}) {{{mifal}}} {{{stage}}}|{{{awayscore}}}:{{{homescore}}}({{{shootout}}})]] </repeat>

לקראת עונת 2020/21 הודיעה הפועל יחד עם כלל קבוצות הליגה (מלבד מכבי ת"א) על הצטרפות למפעל. ההצטרפות בוצעה כחלק ממהלך מתוכנן לעקוף את הנחיות הממשלה לפיהן אך ורק קבוצות המשתתפות במפעל אירופי יורשו להתאמן ולקיים משחקים.

קישורים חיצוניים