מייקל אולהה

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Svg2raster.jpeg
מייקל אולהה
תאריך לידה 4.7.1996
גובה 1.87 מ'
מספר בהפועל 9
תפקיד חלוץ
מועדוני נוער אקדמיית ניו ג'נריישן
שנים 1
מועדונים אביה ווריורס, סונג לאם נגהה אן, הפועל ת"א


מייקל אולהה (באנגלית: Michael Olaha) (נולד ב-4 ביולי 1996) הוא כדורגלן ניגרי המשחק בעמדת החלוץ. משחק בהפועל החל מאמצע עונת 2019/20.

תיאור קריירה

תחילת הקריירה

אולהה גדל באקדמיית ניו ג'נריישן בניגריה וב-2015 עבר לקבוצת אביה ווריורס, שם שיחק כשנתיים. ב-2017 עזב את מולדתו ועבר לקבוצת סונג לאם נגהה אן מוייטנאם, שם שיחק 3 עונות, במהלכן כבש 18 שערים ב-76 הופעות.

2019-?: הפועל

בחלון העברות שלקראת עונת 2019/20 הודיעה הפועל כי אולהה חתם בקבוצה ל-4 שנים. לאחר ההודעה, התברר כי לשחקן יש חוזה בקבוצתו הויאטמנית עד סוף שנת 2019 וכי הוא מתבטא בחוסר בהירות בכל הנוגע למעברו להפועל [1]. חוסר ההצלחה בגביע הטוטו והלחץ של המאמן ניסו אביטן הביא את ההנהלה להציע פיצוי עבור שחרורו המיידי של השחקן בכדי שיוכל להירשם בהפועל כבר בחלון ההעברות של הקיץ [2]. סונג לאם דחתה מספר הצעות כאלו ואולהה נשאר לשחק בוייאטנם, כשהפועל החתימה את דמבה קמארה כחלוץ הקבוצה. השחקן המשיך להתבטא בצורה מוזרה בכל הנוגע להצטרפותו להפועל בהמשך [3], אך בהמשך הוא התראיין והבהיר כי רצונו לשחק בהפועל [4]. עם תום העונה בויאטנם בחודש אוקטובר הוא היה אמור להצטרף לאימוני הפועל, אך ביקש לשהות עם משפחתו בניגריה בטרם יגיע לישראל [5]. בטרם הגעתו, הוחלף המאמן אביטן (שלמעשה הוא זה שדחף להחתמתו של אולהה) בניר קלינגר, שהביע את מורת רוחו מהסחבת עם השחקן [6]. למרות זאת, אולהה נחת בישראל והצטרף לאימונים בחודש דצמבר [7].

אולהה עבר בבקרה עם פתיחת חלון ההעברות של ינואר 2020 ורשם את הופעת הבכורה שלו בניצחון על בני יהודה. לאחר מספר הופעות שלו בהרכב, החלה להישמע ביקורת ואכזבה מהיכולת של השחקן [8].

קישורים חיצוניים

דפי שחקן

כתבות

גלרית תמונות