נאחס

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נאחס מוכר בקהילת אוהדי הפועל כגורם המרכזי ואף היחידי להחטאות מצד שחקני הפועל, או לסירוגין: ביצועים של הפועל, משחקים של יריבות ועוד. פעמים רבות לאחר החמצה של הפועל נשמעות הקריאות "מי צעק יש?!" ו-"חלאס עם הנו!"

תופעת הנאחס מתבצעת כאשר אוהד אדום מסוים צועק "יש" לנגד עיניהם הפעורות והזועמות של אלפי האדומים ביציעים, ממש רגע קט לפני שהכדור מגיע אל קו השער של היריב. הנאחס עלול להתקיים, לצערנו, גם בשיחת טלפון, אינטרנט, בבית או סתם בהרהור מחשבותינו. לעיתים גם משפטים שלמים יכולים לגרום לנאחס, כגון "מכבי בטוח מפסידה, אין מצב שלא". ההמשך ידוע לכולנו - מכבי מנצחת ולוקחת את הגביע.

ישנם אנשים שלא מכירים בקיום הנאחס, והם מסתובבים חופשי בינינו. יש להוקיע את תופעת המתנגדים לנאחס מקרבנו. אך עם זאת, למזלנו, רוב האדומים מאמינים בנאחס.

הציטוט הכי מוכר בנוגע לנאחס נשמע על ידי אוהד הפועל אהוב ומסור:"אין עשן בלי אש, ואין החמצה בלי יש". כמה עצוב, ככה נכון.

חלק מאוהדי הפועל מאמינים שהנאחס לא קיים ואין להם שום בעיה לצעוק יש או הנה הגול ושאר דברים מנחסים כביכול, מכיוון שהם חושבים שהנאחס הוא רק תירוץ להפסד ולא באמת משפיע על המשחק. בנוסף, זרם נוסף ביציעים מאמין כי נאחס לא תקף על ילדים. כלומר, למרות שילד קטן יחזה שהפועל תבקיע שלישיה בדרבי, ייתכן מאוד כי הנבואה תתגשם.

כמו כן, אפשר לדון רבות על סוגיית הנאחס במשחקי הכדורגל , אבל כאמור, זה סתם עושה נאחס.

קישורים חיצוניים