עונת 2010/11 (כדורגל) גביע המדינה 1/8 גמר

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הקודם:
סיבוב נוכחי
הבא:


Svg2raster.jpeg
עונה 2010/11
מסגרת גביע המדינה
מחזור/סיבוב שמינית גמר
תאריך 02/03/11
יריבה הפועל אשקלון
מקום בלומפילד
תוצאה 1:2
צופים 5,700

תיאור המשחק

יוסי אבוקסיס עמד במשימה הלא פשוטה שניצבה בפניו: הפועל תל אביב הגיעה למשחק נגד הפועל אשקלון במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה כאשר היא מפוקסת ומחויבת. קל זה לא היה, אבל השחקנים הוכיחו הרבה אופי ומשמעת טקטית מהפסגה הגבוהה אליה הגיעו האדומים לאחר נצחון 1:4 על מכבי חיפה. למרות זאת, הקבוצה הצליחה להגיע לשפע הזדמנויות שלהבדיל מהמשחק בתחילת אותו שבוע, לא תורגמו לשערים.

אחת ההחלטות המפתיעות הייתה של יוסי אבוקסיס, שהחליט להעלות את גילי ורמוט בהרכב הפותח. זהבי לעומתו קיבל מנוחה, ואלרואי כהן נשאר על הספסל. הדומיננטיות של גילי ניכרת היטב בכל פעולה התקפית של האדומים, על אף שהוא לא נוגע בכדור. הנוכחות שלו משפיעה על הקבוצה היריבה, ובשל כך מצא את עצמו עומרי קנדה המגן פעמים רבות חופשי באגף ימין. אין ספק שעומרי חסר מאוד בכנף ימין. ההתלהבות, החוצפה החיובית והתרומה להתקפה ניכרת בכל ניסיון כיבוש.

מעבר לכך, גם וואליד באדיר ראוי לשבחים לא מעטים על העובדה כי שיחק שלושה ימים בלבד לאחר שעמד בגאון נגד ההתקפות של חיפה בתחילת אותו שבוע. למרות הגיל, הוכיח הקפטן כי הניסיון הוא כלי חשוב במערכה. מהקפטן למגן השמאלי. זה נכון שבן דיין לא תמיד מזכיר את היכולות שלו מהעונה שעברה, אבל במשחק הזה הוא כבש שער סטייל יגאל אנטבי. בשורה התחתונה הפועל עברה את המשוכה הקשה, והפנים מופנות לעבר טדי. עוד משחק עונה.

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

דקה 5: ויקטור מרעי מוצא בכדור רוחב נפלא את תמוז, שכובש מקרוב. 0:1 להפועל ת"א.

דקה 18: באדיר מאבד כדור וגואטה מגיע למצב מול אניימה, אך הוא בועט החוצה.

דקה 21: קנדה מוצא מצוין את הראש תמוז שנוגח, אל הכדור מורחק מהקו.

דקה 36: רביד גזל מצא את שניר גואטה, שמול אניימה כבש. שיוויון 1:1.

מחצית שניה

דקה 58: בן דיין מקבל כדור באגף שמאל, מתקדם ומניף את הרגל, הכדור נעצר רק בחיבורים, שער ענק של המגן. 1:2 להפועל.

דקה 91: תמוז חטף כדור, מסר לאבוטבול שבעט חזק וכמעט כבש.

כרטיסים ומורחקים

הפועל תל אביב:
הפועל אשקלון: אושרי גיטא, שי פטלך, שניר גואטה, טל מכלוף, אור עלוואה

הרכבים

הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, עמרי קנדה, ביוואן פרנסמן, וואליד באדיר, דדי בן דיין, אביחי ידין, שי אבוטבול, גילי ורמוט (יוסי שבחון 72), סלים טועמה (אלרואי כהן 69), טוטו תמוז, ויקטור מרעי (מריו פצ'אלקה 89).

הפועל אשקלון: סטיבן אהורלו, שי פטלק (רז אוחיון 83), יניב אלול, דרקו לובריץ', אדיר טובול, אמייה טגה, מחמוד עבאס, שניר גואטה, רביד גזל (דניאל היידמן 71), אריק גאוו (אור עלאווה 65), אושרי גיטא.

שפט: חיים יעקב

קישורים חיצוניים