קבוצת מינצברג

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קבוצת מינצברג מגיעה לחנות המועדון בבלומפילד

קבוצת מינצברג הינה אנשי עסקים יהודים-אמריקאים שקיבלו את מלוא זכויות הניהול במועדון מידי קבוצת ניסנוב ב-1 במרץ 2023 והפכו לבעלים של הפועל תל אביב. בכך שליטתם במועדון עומדת על כ-100% בזכויות הניהול וכ-55% מהבעלות, ששאר המניות מוחזקים ע"י קבוצת ניסנוב אך ללא שליטה בקבוצה.

רקע

לצד הכישלון המקצועי שעלה לקבוצה במאבקי הישרדות בפלייאוף התחתון עד לסיום העונה, הודיעה ב-1 במרץ קבוצת מינצברג כי החליטו לרכוש סופית כ-55% ממניות המועדון וכ-100% שליטה בניהול הזכויות, שלמעשה סיימו את הדרך של קבוצת ניסנוב (שרון ואיציק ניסנוב, מאיר ובועז תושב וזאב גרינברג) [1]. במכתב שהבעלים החדשים שיגרו לאוהדי הקבוצה בערב המכירה, כתבו כי "הפועל תל אביב אביב מהקבוצות הגדולות ומהמפארות בישראל ויכולה לחזור לצמרת הכדורגל הישראלי" [2]. יממה לאחר מכן, הציגו האחרים מינצברג את השותפים שלהם להחזקת המועדון [3] וקיימו מסיבת עיתונאים ראשונה עם כלי התקשורת בישראל, בה הראו שיטה שונה ממה שהיה נהוג בשנים האחרונות עם קבוצת ניסנוב. בין היתר אמר מינצברג כי "אני לא מבין בכדורגל ולכן הבאנו אנשי מקצוע ראווים שינהלו את הקבוצה מקצועית. תפקידנו יהיה לתת שקט ניהולי למועדון ולהזרים כספים" [4]. בנוסף, פורסם כי הישראלי היחיד שיהיה חלק מקבוצת הבעלות החדשה הוא דובי שנידרמן, מנכ"ל חברת ביגוד הספורט ריטיילורס, שהונו מוערך במאות מיליוני שקלים [5]. לצד ההתלהבות מהעסקה, דבר אחד נותר פתוח מול קבוצת ניסנוב והיא הגירעון השנתי עקב אי ההעפלה לפלייאוף העליון. הצדדים סיכמו כי השקעה כספית מצד הבעלים החדשים, תדלל עוד את מניותיהם של הבעלים היוצאים.

ניהול המועדון

במרץ 2023, יממה לאחר הניצחון הגדול בטדי, הפועל תל אביב הודיעה על שורת מינויים חדשים: ניק האמונד ימונה ליועץ הכדורגל הבכיר של המועדון, מיקאל פאררונס ודיוויד הרננדז מ-Soccer Services Barcelona (SSB) ימונו ליועצי שיטות אימון, חברת ניתוח וסקאוטינג MRKT Insights, אשר בסיסה בלונדון, תצטרף למועדון הפועל תל אביב כיועצי ניתוח וגיוס. בנוסף, החל מה-1 ביוני, חן סול ימונה לתפקיד ראש מחלקת כדורגל.

לאחר חודשים מתוחים מול קבוצת ניסנוב בדבר כיסוי גירעון עונת 22/23, נכנסו הבעלים החדשים רשמית למועדון ב-1 ביוני עם מכתב מיוחד לאוהדים [6], בה פירטו על החזון בדגש על חיבור למסורת הפועל, קהילתיות, הפוטנציאל הגלום במועדון וחווית משחק התקפי וצעיר. מטרת העל שלהם היא להשקיע באקדמיית הנוער ולהשביח שחקנים לקבוצה הבוגרת.

קישורים חיצוניים

גלרית תמונות


בעלי הפועל תל אביב (כדורגל)

מועצת פועלי תל אביב (1997 - 1923) • קבוצת תאומים (2007 - 1997) • מוני הראל (2008) • מוני הראל ואלי טביב (2011 - 2009) • אלי טביב (2011 - 2012) • קבוצת רמון (2012-2015) • אמיר כבירי (2015-2017) • קבוצת ניסנוב (2017-2023) • קבוצת מינצברג (2023-היום)