מתחם חודורוב

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מתחם חודורוב הינו מתחם אימונים חדש שהוקם בשביל מחלקת הכדורגל, והחליף את אצטדיון בלומפילד כמתחם האימונים של כל מחלקות המועדון החל משנת 2002. קרוי על שמו של יעקב חודורוב.

תיאור המתחם

שלט במתחם חודורוב, מטקס חניכת המתחם. תמונות: גבע תלם, האתר הרשמי

המתחם ממוקם ברח' הלוחמים 6 חולון, מול בית החולים "וולפסון". המתחם כולל 4 מגרשים וחצי ומספר קרוואנים לשימוש מחלקת הנוער כמו חדרי הלבשה לצעירים האדומים וחדרי אורחים ושופטים, מקלחות וחדרי מולטימדיה ולימודים. לקבוצה הבוגרת יש חדר הלבשה גדול הכולל חדר מולטימדיה והדרכה, חדר כוח, חדר כושר, מקלחות וג'קוזי לאמבטיות קרח.

סה"כ המתחם עם הקרוואנים מתפרס לאורך של 100 מטר ורוחב של 60 מ' והוא כולל גם את משרדי הקבוצה.


פעילויות נוספות

בעבר ישבו במתחם משרדיו הפרטיים של אחד מבעלי הקבוצה בזמנו מוטי אורנשטיין, וזאת למרות הבטחה מפורשת בעבר של משה תאומים כי הדבר לא יקרה[1]. בהמשך ביקשה העירייה מאורנשטיין כי יפנה את משרדיו מהמתחם.

ב-2009 קיים במתחם ארגון אולטראס הפועל את טורניר האוהדים החצי-שנתי, היצורניר.

שם המתקן

עם הקמתו נקרא המתחם בפשטות מתחם וולפסון, ע"ש המחלף הקרוב. לאחר מותו של שוער העבר של הקבוצה יעקב חודורוב הוחלט לקרוא למתחם האימונים על שמו, ובינואר 2008 שונה השם באופן רשמי למתחם חודורוב[2].

המתקן לאורך השנים

דיוקונו של חודורוב על קירות המתחם, יולי 2012

ב-2006 עיקלו אנשי העירייה ציוד מהמתחם בגין חובות ארנונה ומים של הנהלת המועדון, מאחר ונגד המועדון עמדה אז תביעה בסך 20 מיליון שקל וכתב פינוי מיידי מוולפסון על כספים שלא העביר לעירייה. בהמשך הגיעו הצדדים להסדר והעיקול הוסר.

באוקטובר 2007 הרסו אנשי העירייה 3 מבנים, ביניהם שני קראוונים של מחלקת הנוער. בתוכם אוחסנו תלבושות של קבוצות הילדים ומכונת כביסה ששימשה את אנשי המשק. כל זאת בתואנה שלמבנים לא היו אישורים וכי הם "הוצבו באופן בלתי חוקי על שטח ציבורי בחלקו המיועד לדרך".

בנובמבר 2010 התאבד מחוץ למתחם אוהד הקבוצה וחבר אולטראס הפועל אור אוליקר[3].

בפברואר 2012 פורסם בתקשורת מצבו התחזוקתי הקשה של המתחם, כולל זבל המקיף את המגרשים, פרצות בגדרות, עובש במבנים ועוד. המצב קושר ישירות למצבו הניהולי העגום של המועדון תחת אלי טביב. כתוצאה מכך יזמו מספר אוהדים מבצע ניקיון במקום. בתום העונה עם העברת זכויות הניהול לידי קבוצת רמון יזם ארגון אולטראס הפועל מבצע רענון למתחם שכלל צביעה מחדש וניקיון.

המתחם עבר בשנת 2015 שדרוג ושיפוץ משמעותי וכיום מתחם האימונים עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש. במתחם עצמו ניתן למצוא חדר אוכל וחדר מנוחה לשימוש השחקנים בשעות שבין האימונים היומיים, חדר אסיפות קבוצה ותדרוך וידאו מקצועי, חדר טיפולים פיזיותרפיים וצוות רפואי וחדר לאמבטיות קרח.

ב-3 במרץ 2023, בוקר משחקה של מחלקת הכדורגל מול בית"ר ירושלים באצטדיון טדי, עבריינים מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור "לה פמיליה" המכונים "שומרי המסורת", שרפו כליל את כל מבני מתחם האימונים והסבו נזק גדול וחשש לקריסת המתחם.[4][5] חדרי ההלבשה של מחלקות הבוגרים והנוער, חדרי כושר ומשרדי הנהלה הושמדו ומה ששרדו את הפיגוע היה מזוודת הברזל עם הציוד למשחק, שלמעשה אפשר את קיום ההתמודדות בין שתי הקבוצות, וכן ארון התארים [6]. לאחר חודש של חקירה סמויה, הודיעה משטרת ישראל כי פיענחה את הצתת המתחם והגישה כתבי אישום כנגד חמישה פעילי לה פמיליה שהציתו את המקום [7]

במאי 2023 המועדון פרסם כי המתחם ישודרג עם מגרש סינטטי חדש, חדר הלבשה נפרד למחלקת הנשים וחדר כושר למחלקת הנוער והנשים [8] [9]

באוקטובר 2023 במהלך מלחמת חרבות ברזל, הוכשר מגרש אחד מתוך ארבעה שיש במתחם לשמש כמנחת מסוקים של מד"א וצה"ל לפינוי נפגעים אל בית החולים וולפסון. [10]

קישורים חיצוניים

השריפה במתחם האימונים 2023

גלרית תמונות