אולם אריק איינשטיין

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אולם איינשטיין
מיקום רחוב אייזיק רמבה 7, תל אביב
נפתח 2015
בעלים עיריית תל אביב-יפו
מפעיל היכלי הספורט תל אביב-יפו
משטח פרקט
קבוצות ביתיות הפועל תל אביב (כדורסל)
מספר מושבים 3,504

אולם אריק איינשטיין הינו אולם כדורסל בתל אביב. משמש כמגרשה הביתי של מחלקת הכדורסל החל מינואר 2015.

רקע

בזמן המאבק על אולם אוסישקין הבטיח ראש עיריית תל אביב רון חולדאי כי אם תפנה אליו הנהלת הפועל בצורה מסודרת יפעל להקמת אולם חדש לקבוצה. עם זאת לאחר הריסת האולם ב-2007 נותרה הקבוצה ללא אולם ביתי. הפועל אוסישקין המחודשת תקעה יתד לבסוף באולם הדר יוסף. אך עם טיפוסה במעלה הליגות ברור היה לכל כי האולם לא יענה על צרכיה בליגות הגבוהות מאחר ואינו עומד בקריטריונים הנדרשים לארח משחקים עם קהל בליגות הגבוהות. הנהלת עמותת הכדורסל פעלה לאורך השנים במטרה לקדם את שיפוץ והרחבת הדר יוסף, או בניית אולם חדש בעיר תל אביב.

ב-2012 לאחר תהליך בדיקה ממושך החליטה עיריית תל אביב כי אין בכוונתה לפעול להרחבת הדר יוסף, עקב מגבלות טכניות הנובעות מקרבתו לפסי רכבת והעלות הגבוהה. על כן החלה העירייה בהאצת ההליך המקביל של תכנון אולם רב-תכליתי חדש מאחורי גני התערוכה באיזור הדרייב-אין לשעבר, אשר ייעודו העיקרי לשמש למשחקיה הביתיים של מחלקת הכדורסל של הפועל ת"א. ביוני 2012 אישרה העירייה את ההחלטה על הקמת האולם, לאחר שכבר קודם לכן מימנה הכנת פרוגרמה[1]. בספטמבר 2012 אושרה תוכנית הבינוי במתחם הכולל את האולם בועדת התכנון המקומית, והוכרז כי בנייתו תימשך כשנה וחצי מרגע התחלת הבנייה. ב-28 בנובמבר בהליך מזורז הוצא היתר בנייה לאולם[2]. התכנון בוצע ע"י משרד אדריכלים גולדשמידט-ארדיטי-בן נעים, אשר היו אחראים בתקופתו גם על תכנון מבני ספורט חדשים רבים באותה תקופה, כולל האצטדיון החדש בנתניה, האצטדיון החדש בפתח תקווה, הרחבת אצטדיון טדי, האצטדיון החדש בבאר שבע ועוד

ב-7 במרץ 2013 החלו עבודות הגידור סביב שטח האולם, וזמן קצר לאחר מכן החלו עבודות במתחם. בניית האולם הסתיימה באוקטובר 2014, וזמן קצר לאחר מכן התקיים במקום יריד אמנות. ב-24 בדצמבר נחנך האולם בטקס רשמי של העירייה. בטקס לא השתתפו נציגים מטעם הקבוצה (ואף נרשמה מחאה מטעם אוהד שהתפרץ במהלך הטקס). ב-2 בינואר חנך המועדון את האולם בהפנינג לאוהדים שכלל הופעה של לאה קטמין ומשחק בין שחקני עבר של הקבוצה מכל הזמנים מול שחקניה לשעבר של הפועל אוסישקין. כ-2000 אוהדים נכחו באירוע שנערך יום לפני יום הולדתו ה-76 של אריק איינשטיין, ויומיים לפני המשחק הרשמי הראשון באולם.

המשחק הראשון באולם ואימוץ השם איינשטיין בקרב האוהדים

המשחק הראשון באולם החדש התקיים בארבעה בינואר 2015, במהלכו ניצחה הפועל ת"א 67:81 את הפועל ירושלים. במהלך העונה הראשונה באולם, לא ניתן שם רשמי למקום והאוהדים אימצו את השם אריק איינשטיין להנצחת האוהד מספר 1 שנפטר בשנת 2013. לאחר שחברת היכלי הספורט יצאה למרכז על שם האולם, זכתה חברת "קבוצת שלמה" במרכז וביקשה לקרוא לאולם היכל קבוצת שלמה. למרות זאת, בחיפושים בגוגל ובאפליקציית וויז החיפוש ניתן רק עם השם אולם איינשטיין, ולבקשת עיריית ת"א העניין סודר לקבוצת שלמה [3].

קישורים חיצוניים

🎥 וידאו:

גלרית תמונות