קטגוריה:שחקני עבר (כדורגל)

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שאל חובב כדורגל מה אומר לו השם "ריאל מדריד" והוא יגיד לך: "ראול". תשאל "מי זו ארסנל?" והוא יענה: "תיירי הנרי". שאל אותו מהי ניוקאסל עבורו והתשובה שתקבל תהיה: "אלן שירר".

ככה זה. כשאתה חושב על קבוצה, הדבר הראשון שעולה לך בראש הוא שמותיהם של השחקנים. אלה שאותם אתה בא לראות, אלה שנלחמים בשבילך, מנצחים בשבילך ומפסידים בשבילך. לפעמים אתה מצרף לרשימה גם את המאמן, וזהו.

יש גם אוהדים וגם בעלים, והם מאוד מאוד חשובים, אבל הקבוצה היא בעיקר החלוץ שהבקיע שלישייה בשבוע שעבר, השוער שעצר פנדל והקשר, שכל מסירה שלו היא פשוט גאונית.

עד כאן אין בעיה. הקבוצה היא השחקנים ואתה אוהב אותם, מעודד אותם, שר להם, קורא עליהם בעיתון ומדבר עליהם בלי סוף. אם מזדמן לך פעם לראות אותם, ממש לידך, אתה מתרגש קצת, אפילו אם הם בני 19 ולך כבר מזמן יש ילדים בגיל הזה.

עד שמזדמן לך לראות בטלוויזיה קטע של משחק מלפני עשר או 20 שנה. ברור שהקבוצה שמשחקת שם זו הפועל תל אביב, אבל מי הם השחקנים האלה? בעצם, אתה דווקא זוכר אותם. חלקם היו אפילו ממש טובים, אבל מעצבן אותך לראות שאף אחד מהם לא נשאר בקבוצה ומעצבן אותך עוד יותר לדעת שאף אחד מהשחקנים של היום לא יהיה בקבוצה בעוד כמה שנים. מצד שני, אני הייתי ביציע כבר לפני 20 שנה ואני אהיה שם כל עוד אהיה מסוגל לזוז, ובכל זאת, כשמדברים על הקבוצה לא חושבים עלי, אלא עליהם.

לא, אני לא מחפש תשומת לב או מקנא בשחקנים, הייתי רק רוצה שהם לא יחליפו קבוצה לעתים קרובות כל כך. ולמרות כפיות הטובה הזו, אני מאוד מאוד אוהב אותם, את השחקנים. כמעט את כולם. יש כאלה שאני אוהב קצת פחות ויש כאלה שאני אוהב יותר, אבל את כולם אני אוהב, אם כי פעם היה הרבה יותר קל לאהוב את השחקנים של הקבוצה שלך.

פעם שחקן היה מגיע לקבוצה כשהיה ילד ונשאר בה עד סוף הקריירה. קחו, לדוגמה, את אריה בז'רנו. בגיל 11 הוא לקח את האופניים שלו, רכב עליהם לבלומפילד, ביקש לשחק ונשאר עד גיל 34. החולצה היחידה שהוא לבש עד גיל 34 היתה החולצה האדומה ועליה הסמל של הפועל תל אביב (טוב, האמת היא שהוא לבש חולצה שחורה, אבל רק כיוון שהיה שוער). היום, קח את השחקן האהוב עליך ביותר, תן לו כמה שקלים והוא יזרוק את החולצה ויעזוב את הפועל לבית"ר ירושלים או למכבי פתח תקווה. תמורת עוד כמה שקלים הוא עלול ללבוש, אוי לאוזניים השומעות, אפילו את החולצה של מכבי תל אביב. טוב, לא כולם כאלה, אבל הרוב בוודאי.

מה שנוגע אלי, האהבה שלי להפועל גדולה עד כדי כך שלי זה לא משנה. אהבתי את בז'רנו ואני אוהב גם את השחקנים של היום, כל עוד הם לובשים את החולצה של הפועל. אני אוהב כמעט את כל השחקנים למרות שאני יודע, שכמה מהם משחקים בהפועל רק כי עדיין לא הציעו להם יותר כסף במקום אחר.


מתוך הספר "אדום בנשמה"

דפים בקטגוריה "שחקני עבר (כדורגל)"

קטגוריה זו מכילה את 86 הדפים המוצגים להלן, ומכילה בסך־הכול 86 דפים.